wtorek, 27 sierpnia 2019 10:50

Młodzi złodzieje rowerów zatrzymani

 
Młodzi złodzieje rowerów zatrzymani archiwum redakcji

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 18-latka i 15-latka, którzy ukradli dwa rowery. Jednoślady zostały odzyskane i już trafiły do swoich właścicieli. 

Wszystko zaczęło się od zgłoszeń, jakie 21 sierpnia br. przyjęli gnieźnieńscy policjanci. Tamtej nocy spod klatki schodowej jednego z domów przy ul. Orzeszkowej w Gnieźnie skradziono dwa rowery. Po odkryciu iż ich jednoślady zniknęły, obie właścicielki wyceniły straty na 800 złotych. Pojazdy nie były odpowiednio zabezpieczone, chociaż jeden z nich posiadał zabezpieczenie zamykane na klucz.

Wkrótce okazało się, że porzucone rowery znalazły się kilkaset metrów dalej - w godzinach rannych odnalazł je na ul. Poprzecznej mieszkaniec tej samej ulicy. O tym fakcie powiadomił funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli je na terenie gnieźnieńskiej jednostki.

Jeszcze tego samego dnia w rejonie ul. Orzeszkowej policjanci zatrzymali sprawców kradzieży, którymi okazali się 18-latek i 15-latek. Pełnoletniemu sprawcy śledczy przedstawili zarzut kradzieży - za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym, nieletni sprawca za kradzież odpowie natomiast przed Sądem Rodzinnym.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane