wtorek, 20 sierpnia 2019 14:00

Gębarzewo opanowały... Smerfy!

 
Gębarzewo opanowały... Smerfy! zdjęcie nadesłane

Kierowcy wjeżdżający do Gębarzewa mogą przecierać oczy ze zdumienia. Całą wieś - niemal dosłownie - opanowały bajkowe postacie. Nie brakuje także Gargamela.

Mieszkańcy tej wsi już nie jeden raz potrafili pozytywnie zaskoczyć swoją pomysłowością, przygotowując wieś na obchody dożynkowe, ale tym razem po raz kolejny stworzyli niesamowitą, choć tylko kilkudniową atrakcję dla gości. Mowa oczywiście o dekoracjach, którymi wiele wsi przyozdabia swoje domostwa w dniach poprzedzających uroczystości, podczas których dziękuje się za plony. 

Wzorem poprzednich lat, także i tym razem mieszkańcy Gębarzewa (gmina Czerniejewo) postanowili nieco bardziej urozmaicić tradycyjne dekoracje. Tym razem postanowiono, by zamienić wieś w osadę Smerfów. Postacie wymyślone przez rysownika komiksowego Pierre Culliforda aż zachęcają do twórczej inwencji - żyły również w małej osadzie, a każde trudniło się innym zajęciem, co również zostało odzwierciedlone w Gębarzewie. Hasłem przewodnim jest "Smerfujemy na dożynki do Pawłowa", czyli miejsca, gdzie w w najbliższą niedzielę odbędą się uroczystości.

Poza Smerfami, przedstawionymi w różnych sytuacjach, nie zabrakło również ich odwiecznego przeciwnika - Gargamela, który wraz ze swoim pomocnym kotem Klakierem stoi przed zamkiem zbudowanym z balotów słomy. Tę wyjątkową atrakcję warto zobaczyć (zwłaszcza z najmłodszymi), wybierając się osobiście do Gębarzewa w najbliższych dniach - do czego zachęcamy.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Pablo środa, 21 sierpnia 2019 09:17 napisane przez Pablo

  Ładnie :)

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 20 sierpnia 2019 23:29 napisane przez czytelnik

  Świat się zmienia, kiedyś na dożynkach nie było smerfów, ale teraz są. Czy coś w tym złego? Wcale się nie zdziwię, jak pokażą się kosmici albo inne stwory. Gratulacje za pomysł!

 • Link do komentarza jach wtorek, 20 sierpnia 2019 19:39 napisane przez jach

  co ma smerf do dożynek

 • Link do komentarza Sąsiad z 2 wśi wtorek, 20 sierpnia 2019 15:35 napisane przez Sąsiad z 2 wśi

  Fajnie fajnie brawo do Sołtysa i mieszkańców za chęci i dobry pomysł.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane