wtorek, 20 sierpnia 2019 13:31

Znamy listy wyborcze KO

 
Znamy listy wyborcze KO archiwum redakcji

We wtorkowe, wczesne popołudnie Koalicja Obywatelska opublikowała swoje listy wyborcze do Sejmu i Senatu. 

Kandydatów z powiatu gnieźnieńskiego przedstawiono podczas konferencji lokalnych przedstawicieli komitetu wyborczego 20 sierpnia. W okręgu konińskim do Sejmu (nr 37), obejmującym także powiat gnieźnieński, lista wyborcza tego bloku Koalicji Obywatelskiej (Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej) będzie następująca:

1. Tomasz Nowak
2. Miłosława Stępień
3. Paulina Hennig-Kloska
4. Artur Mokracki
5. Ireneusz Niewiarowski
6. Grzegorz Ciesielski
7. Andrzej Szurgot
8. Barbara Kubiak
9. Piotr Gałan
10. Edmund Derwich
11. Danuta Winiarska
12. Inez Niszczak
13. Piotr Kubisiak
14. Alicja Marek
15. Dariusz Młynarczyk
16. Żanetta Matlewska
17.
18. Dariusz Pilak

Jednocześnie korzystając z tej okazji, przedstawiono również kandydata KO do Senatu. Zgodnie z oczekiwaniami, w okręgu nr 92 kandydatem będzie dotychczasowy poseł Paweł Arndt. Koalicja Obywatelska jest drugą po Prawie i Sprawiedliwości, która przedstawiła swoje listy wyborcze. Swoich list nie przedstawiły jeszcze ugrupowania lewicowe oraz PSL wraz z Kukiz'15. Wiadomo już jednak, że do parlamentu kandydować nie będzie dotychczasowy poseł ostatniego z ugrupowań - Bartosz Józwiak, który opuścił Kukiz'15 i wstąpił do koła poselskiego Unii Polityki Realnej.

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października br.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Prezes piątek, 23 sierpnia 2019 02:07 napisane przez Prezes

  Marność nad marnościami. Wieczny poseł, który zapomniał już jak praca wygląda, teolog specjalista od wszystkiego, który skacze ze stołka na stołek przy pomocy partyjnych kolegów i wreszcie posłanka ekonomistka, znawczyni historii Polski od Mieszka I do czasów II wojny światowej, która jest współodpowiedzialna za to, ze prawdopodobnie polski podatnik będzie płacił długi Nowoczesnej. No rzeczywiście ekipa nie daj się - myślę że w okręgu nr 37 konińsko-gnieźnieńskim wszyscy już wiedzą na kogo nie należy głosować.

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 22 sierpnia 2019 10:11 napisane przez rezigiusz

  @fann a co takiego pani Paulina zrobiła dla naszej społeczności. Proszę choć jeden przykład. Bo jedyne co zrobiła to to iż zarówno ja jak i inni z naszej społeczności .N będziemy spłacać jako obywatele długi partii .N

  Więcej jej sukcesów nie przypominam sobie

 • Link do komentarza wilk czwartek, 22 sierpnia 2019 02:33 napisane przez wilk

  Same gamonie !!!! Co te ugrupowanie zrobiło dobrego dla nas,zwykłego polskiego społeczeństwa,gdy miało władzę ?????? PYTAM się ???????

 • Link do komentarza wyborca środa, 21 sierpnia 2019 22:22 napisane przez wyborca

  ad. fann - czy te słowa do "Pauliny, to do poseł Kloski? To o jaką prawość chodzi? O taką, ze jest przedstawicielką Nowoczesnej, która przewraca ład społeczny do góry nogami? I o jakiej aktywności mowa? Z tego, co obserwuję, to wiele jej wystąpień było chybionych. A pamiętacie jej aktywny udział w puczu w sejmie? Rozwalić chcieli Polskę! tego się nie zapomina!

 • Link do komentarza EagleEye środa, 21 sierpnia 2019 20:52 napisane przez EagleEye

  @fann Ty tak na trzeźwo i na poważnie

 • Link do komentarza :-)))))))))))) środa, 21 sierpnia 2019 19:13 napisane przez :-))))))))))))

  Zapewne na liście kandydatów do senatu nazwiska będą w kolejności alfabetycznej poczynając od litery "A"

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 21 sierpnia 2019 15:55 napisane przez Koryfeusz

  Wszystkie te ugrupowania są systemowe. Konfederacja też. To partia systemowa, bo rozwiązania, które proponuje są rozwiązaniami opartymi na regułach obecnego systemu, tylko przez inne ugrupowania nie stosowanymi. Prawdziwa partia antysystemowa to taka, która proponuje nowy system społeczno-gospodarczy, taki, którego nie znamy i oparty na prawach, których obecnie nie ma, a będą w nowym systemie. Zaś Konfederacja opiera się na prawach istniejących w aktualnym systemie i to co proponują to po prostu kosmetyka obecnego systemu, czyli nic nowego, czego w tym systemie by nie znano.

 • Link do komentarza fann środa, 21 sierpnia 2019 08:55 napisane przez fann

  Pani Paulino, ma Pani mój głos - za aktywne działanie na rzecz naszej społeczności, za prawośc, za konsekwencję, za zdrowe podejście do życia, za upór ,,, no i za aparycję, czego nie można powiedzieć o adwersarzach z innego ugrupowania(:

 • Link do komentarza humanista środa, 21 sierpnia 2019 06:50 napisane przez humanista

  Pan Paweł Arndt jest godny ławy senackiej.
  Pan Pilak ma szansę. A innych nie znam. Jeśli w Gnieźnie nadal Pan Gruszczyński będzie przewodził, powoływał niekompetentnych na stołki dyrektorskie, to PO zniknie niczym kamfora.

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 20 sierpnia 2019 18:19 napisane przez Gnieźnianin

  Na tej liście nie ma na kogo głosować. Wyborcy nie dadzą się nabrać.

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 20 sierpnia 2019 13:37 napisane przez rezigiusz

  PO-KOmuna a nie KOmuna tak aby była jasność

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane