środa, 14 sierpnia 2019 07:14

Poseł apeluje do starosty ws. nowego dyrektora szkoły

 
Poseł apeluje do starosty ws. nowego dyrektora szkoły archiwum redakcji

Sprawa wyboru nowego dyrektora Ekonomika oraz filmu z jego udziałem ma swoją kontynuację - sprawą zainteresował się poseł Krzysztof Ostrowski, który zdecydował się zareagować na ten materiał.

Rozesłany między mieszkańcami trzy tygodnie temu krótki film, w którym występuje Łukasz Muciok (zaproponowany przez komisję kandydat na nowego dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych), który zdaniem jednych budzi kontrowersje, a według innych jest wyrazem wolnej twórczości, wciąż budzi przyczynek do dyskusji. Tym razem, jak poinformował o tym poseł Krzysztof Ostrowski, zdecydował się on zareagować na ten materiał.

Jak wczoraj poinformował na swojej stronie społecznościowej: Dziś podczas spotkania w starostwie zaapelowałem do starosty gnieźnieńskiego Piotra Gruszczyńskiego o niemianowanie Łukasza Mucioka. na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie. Wcześniej w tej sprawie interweniowałem także u wielkopolskiej kurator oświaty, Elżbiety Leszczyńskiej - pisze Krzysztof Ostrowski i dalej dodaje, co stało za tym, by zareagować na materiał rozpowszechniany w sieci: Sprawowanie funkcji dyrektora placówki dydaktycznej zobowiązuje do określonych postaw, kultury i powagi. Dyrektor swym zachowaniem powinien dawać przykład, wzbudzać szacunek i uznanie. Moim zdaniem, Łukasz Muciok, biorąc udział w porażającym prymitywizmem i wulgarnością filmiku, stał się zaprzeczeniem tego, co reprezentować powinien dyrektor szkoły i wartości, w których powinna być wychowywana młodzież. Swoim zachowaniem naraża na utratę zaufania rodziców do całej szkoły. Uważam więc, że nie powinien pełnić funkcji dyrektora.

Kandydatura nowego dyrektora dopiero została zaproponowana Zarządowi przez komisję konkursową (wystartował tylko jeden kandydat). Decyzja co do jej uznania zapadnie na posiedzeniu w najbliższym czasie.

15 komentarzy

 • Link do komentarza humanista wtorek, 20 sierpnia 2019 15:39 napisane przez humanista

  Normalni rozróżniają grę od zachowania w realu, a pisiorki tego nie pojmują. Zatem nie ma co im tłumaczyć.
  Pola!!! Obudź się, proszę!@

 • Link do komentarza Łukasz wtorek, 20 sierpnia 2019 12:19 napisane przez Łukasz

  ad. Zdziwiona - z tego co wiadomo, to ten pan nie jest zadnym aktorem tylko od lat pracuje jako nauczyciel i - o zgrozo - wychowawca młodzieży. Więc swoim życiem nie tylko zawodowym, ale także prywatnym powinien dawać przykład godny do naśladowania. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Natomiast jedna uwaga. Przyzwoity i dobry aktor przyjmuje do realizacji tylko przyzwoite role. Takie, z którymi się identyfikuje w swoim życiu. Powtarzam - przyzwoity i porządny. Bo ci, którym do zawodu lub nawet nazwy aktora jest daleko potrafią tylko na scenie szokować swoich widzów własnie takimi obscenicznymi scenkami, jak ta pokazana w tym niechlubnym filmie. Fakt, ze teraz byle osobnik wychodzący na scenę zachowuje się często wulgarnie,nieprzyzwoicie, sprośnie, niemoralnie. ale czy to czyni z niego w ogóle aktora?

 • Link do komentarza ewa poniedziałek, 19 sierpnia 2019 20:45 napisane przez ewa

  Kto go wrobił w dyrektorowanie?

 • Link do komentarza ReTO sobota, 17 sierpnia 2019 12:20 napisane przez ReTO

  Ciekawe czy w swojej CV do konkursu na stanowisko dyrektora szkoły napisał - zawód wykonywany aktor - jeżeli nie to jest na przegranej pozycji.

 • Link do komentarza Rita piątek, 16 sierpnia 2019 21:38 napisane przez Rita

  Jak aktor gra to nich zatrudni się tylko w teatrze a nie startuje na dyrektora i będzie wreszcie spokojnie

 • Link do komentarza R.Biskup. piątek, 16 sierpnia 2019 19:43 napisane przez R.Biskup.

  Dla mnie to co ten pan prezentuje na tym filmie już go dyskwalifikuje na urząd dyrektora. Uważam, że pan Ostrowski ma rację, gniezno obudź się z letargu.

 • Link do komentarza Zdziwiona piątek, 16 sierpnia 2019 08:36 napisane przez Zdziwiona

  Ludzie opamietajcie się!!! Na tym filmiku GRA określoną rolę. Nie jest to nagranie z prywatnej imprezy. Jeśli to ma spowodować odwolanie, to co zrobić z aktorami, którzy grają morderców, pedofilów? Powinni iść do więzienia?! Przecież nie akceptujemy takich zachowań!!! Pomyślcie dwa razy zanim zaczniecie wypisywać głupoty. Aktor GRA RÓŻNE role i to nie ma, nic wspólnego z jego wartościami i życiem prywatnym

 • Link do komentarza Marek czwartek, 15 sierpnia 2019 23:00 napisane przez Marek

  Czy jak tłumacz przetłumaczy książkę, w której są opisane kontrowersyjne sceny, to się tym "pobudzi" i musi się z tego tłumaczyć? Czy jak aktor zagra jakąś rolę, nawet kontrowersyjną, to znaczy, że on jest tą postacią w realnym życiu?

 • Link do komentarza misiol czwartek, 15 sierpnia 2019 07:51 napisane przez misiol

  Pan Ostrowski niech się weźmie za pana Dolatę -ten to przynosi ujmę Gnieznu -najpierw jazda piracka a teraz heca z nazewnictwem "p.n.e"..co za buc-mało spraw do załatwienia?całą Polska z Nas wali. Ostatnia Twoja kadencja Do lot.

 • Link do komentarza czytelniczka środa, 14 sierpnia 2019 20:52 napisane przez czytelniczka

  SZTYRLIC, a skąd o tym wiesz? Podaj źródło tych rewelacji!

 • Link do komentarza mgr Zofia Starościanka środa, 14 sierpnia 2019 19:08 napisane przez mgr Zofia Starościanka

  Jeżeli nie jest z pislandii, to w żadnym wypadku pod groźbą więzienia dożywotniego nie powinien być dyrektorem !

 • Link do komentarza Mee środa, 14 sierpnia 2019 18:22 napisane przez Mee

  Zajmij się swoimi,co roz.....li szkolnictwo

 • Link do komentarza SZTYRLIC środa, 14 sierpnia 2019 13:42 napisane przez SZTYRLIC

  Panie posle Ostrowski a Pana kandydat na prezydenta Gniezna to czym sie zajmował. Rozpowszechniał płyty, nagrywał i słuchał satanistycznej muzyki czyli muzyki od szatana.

 • Link do komentarza uczennica środa, 14 sierpnia 2019 08:40 napisane przez uczennica

  A po przeczytaniu tytułu myśleliśmy już, że to długoletni poseł PO z Gniezna zainterweniowal w sprawie tej kandydatury.

 • Link do komentarza Zbig środa, 14 sierpnia 2019 08:34 napisane przez Zbig

  A może Pan Ostrowski wypowie się na temat swoich ludzi takich jak Reszko, Pietrzak-Sikorska, Pilarczyk. Niedokończone inwestycje, projekty, bałagan. Trzeba panie Ostrowski na ludzi patrzeć merytorycznie a nie przez pryzmat wydawanej ideologii. Trzeba przypomnieć o sobie przed wyborami...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane