sobota, 03 sierpnia 2019 16:48

Zdarzenie na S5 z udziałem trzech pojazdów

 
Zdarzenie na S5 z udziałem trzech pojazdów źródło: OSP Łubowo

W późnych godzinach wieczornych na drodze ekspresowej doszło do zdarzenia drogowego. Ruch przez pewien czas był zablokowany.

Do zdarzenia doszło w piątek 2 sierpnia, kilka minut przed godziną 23. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na odcinku S5 między Wierzycami a Fałkowem, na dystansie 1,5 km doszło do trzech kolizji. W jednej z nich samochód osobowy Skoda Octavia uderzył w bariery, przez co z pojazdu wypadł silnik. Kilkaset metrów dalej - Ford Mondeo zatrzymał się w poprzek drogi. Następne kilkaset metrów dalej w przydrożnym rowie znalazło się BMW.

W zdarzeniu udział wzięły w sumie trzy pojazdy, którymi podróżowały 4 osoby - wszystkie opuściły auta o własnych siłach. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o przetransportowaniu kierowcy Skody na dalsze badania do szpitala.

Na czas prowadzonych działań ruch na trasie S5 w kierunku Gniezna był zablokowany i odbywał się drogami serwisowymi. Rejon zdarzenia oraz uszkodzone pojazdy zabezpieczyły OSP Pobiedziska, OSP Łubowo i JRG Gniezno. Okoliczności zdarzenia ustali policja.

źródło: OSP Łubowo

3 komentarzy

  • Link do komentarza X X niedziela, 04 sierpnia 2019 20:38 napisane przez X X

    Tylko, że prędkość tutaj nie była decydująca...

  • Link do komentarza szofer sobota, 03 sierpnia 2019 21:44 napisane przez szofer

    Dużo jeżdżę po drogach ekspresowych, a także płatnych i nigdy jeszcze nie spotkałem patrolu policyjnego./ Więc to, co się dzieje na tych trasach jest zatrważające!

  • Link do komentarza avalon sobota, 03 sierpnia 2019 20:03 napisane przez avalon

    Co kilka dni zdarzenie na S5. Jak widać, budowa nowej drogi nie zmienia kierowców. W PL powinny stać wszędzie odcinkowe pomiary prędkości, inaczej będą ginąć ludzie...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane