czwartek, 25 lipca 2019 13:20

Spółdzielnia kosi trawę, która nie rośnie - list od mieszkańca

 
Spółdzielnia kosi trawę, która nie rośnie - list od mieszkańca kadr z nagrania

Kurz wzbijany przez kosiarkę na trawniku, który od tygodni nie wyrósł ponad to, jak go ostatnio ścięto - takim widokiem postanowił podzielić się z nami jeden z mieszkańców Winiar, prezentując film z "koszenia" oraz swój komentarz.

List do redakcji dotarł w środowe popołudnie wraz z załączonym filmem. Całość poniżej prezentujemy:

Mieszkam w zasobach Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na os. Orła Białego. Jak wiadomo, od długiego czasu panuje susza - także w naszym regionie. Trawniki na terenie GSM są wysuszone. Tymczasem dzisiaj od rana na osiedlach panuje hałas od... kosiarek! Jaki sens ma "koszenie" wysuszonego trawnika? Kosiarki tylko hałasują i podnoszą tumany kurzu - nic więcej! Trawniki po "koszeniu" wyglądają tak samo... i marnie. Rozmawiałem z jednym z pracowników GSM, który również nie widzi sensu w tych pracach, ale podobno taka była decyzja zarządu GSM. Byłoby to może śmieszne, gdyby nie hałas, wypalane niepotrzebnie paliwo i koszty wykonania nikomu niepotrzebnej pracy. Ile pieniędzy - z kieszeni swoich Spółdzielców - w ten sposób marnotrawi GSM?   

Warto przy tym zwrócić uwagę na to, że koszenia wykonywane są bardzo często - ostatnio bodajże w czerwcu, wcześniej w maju lub pod koniec kwietnia. Tymczasem odchodzi się obecnie od takich praktyk, kierując się dobrem środowiska naturalnego. Koszernie m.in. osłabia trawę - więc ma wpływ także na jej łatwe usychanie. Ponadto kosiarki powodują uciążliwy hałas. GSM przyzwyczaiła nas niestety do absurdalnych działań - starczy przypomnieć "ogławianie" drzew przed kilkoma laty, czym je skutecznie oszpecono na wiele, wiele lat i co jest szkodliwe dla środowiska i kondycji drzew. 

Imię i nazwisko autora do wiadomości redakcji

27 komentarzy

 • Link do komentarza relofrejk czwartek, 23 stycznia 2020 10:35 napisane przez relofrejk

  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè
  íîâîñòè

 • Link do komentarza Czy nasze dzieci są bezpieczne na placu zabaw? środa, 07 sierpnia 2019 19:11 napisane przez Czy nasze dzieci są bezpieczne na placu zabaw?

  W kraju znowu mamy wypadek na placu zabaw w Spółdzielni Mieszkaniowej. A jak to wygląda w Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej? Place zabaw są dozorowane przez dozorców? Sprawdzają oni codziennie urządzenia zabawowe ? Są w spółdzielni fachowcy, którzy na bieżąco, fachowo naprawiają w letnim sezonie wakacyjnym te urządzenia ? A może tak jak w tamtej spółdzielni wszyscy fachowcy, jak zawsze latem są na urlopie ? A jak tam przeglądy techniczne tych urządzeń zabawowych ? Czy tak jak w tamtej spółdzielni, robi to jakiś przypadkowy człowieczek z podrobionym urlopem inżyniera zaledwie raz w roku ?? I to może nawet tylko zimą ? Ciekawy jestem jak z tym u nas w Gnieźnie jest? Bo w tamtej spółdzielni to była klęska i dlatego mała dziewczynka nadziała się na hak łączący łańcuch zrobiony ze zwykłego gwoździa !!!!!!. Tamten prezes spółdzielni, na pewno za ten brak odpowiedniego nadzoru poniesie srogie konsekwencje

 • Link do komentarza spółdzielniany podpowiadacz poniedziałek, 05 sierpnia 2019 16:07 napisane przez spółdzielniany podpowiadacz

  Po ostatniej niedzieli na pewno będzie co kosić. Taniej byłoby chyba wynająć stado kóz i robić obchód po osiedlu. A i jaka zielona by była z takim nawozem...

 • Link do komentarza Wielbiciel zjazdów po asfalcie a dawniej po zjeżdżalniach niedziela, 04 sierpnia 2019 17:00 napisane przez Wielbiciel zjazdów po asfalcie a dawniej po zjeżdżalniach

  wilk nie złość się tak. Na tym placu na USTRONIU da się jeszcze zamontować nowoczesne urządzenia zabawowe dla dzieci. Takim dobrym miejscem na to, jest na przykład trawnik za boiskiem do piłki nożnej, od strony bloku nr 4. wystarczy tylko za tym boiskiem ustawić taką sama siatkę ochronną jak jest przed blokiem Sikorskiego 14. No i przydałoby się jeszcze, by spółdzielnia dokończyła jeszcze "remont" górki do zjazdu na deskorolkach, hulajnogach i sankach zimą. Wystarczy usypać jeszcze przedłużenie tej górki w kształt litery "L" (na lewo - około 10 m3 ziemi). I do tej części górki zamontować tak jak dawniej te dwie fajne pokarbowane zjeżdżalnie stalowe ( mam nadzieję, że spółdzielnia ich jeszcze nie sprzedała na złom). I jeszcze należało by zbudować stopnie z płytek chodnikowych by ułatwić dzieciakom wchodzenie na tą górkę ! Da się zrobić kochany prezesie ?

 • Link do komentarza wizjoner niedziela, 04 sierpnia 2019 10:13 napisane przez wizjoner

  do wilka. Na USTRONIU przy ulicy Sikorskiego udało się na razie zachować tor do Speedrowera. I to dobrze. Można się tylko cieszyć, że nie wszystko na tym bezpiecznym placu zniszczono. . Podpowiadam wobec tego gospodarzom tego terenu , że na małej skarpie , która powstała miedzy nowo zbudowanym parkingiem a torem do speedrowera można by teraz zamontować krzesełka stadionowe. Tak z 40 sztuk w dwóch rzędach dla kibiców speedrowera. Przydadzą się bo pozwolą spacerowiczom zatrzymać się na dłużej z dziećmi by podziwiać ścigających się rowerzystów

 • Link do komentarza wilk piątek, 26 lipca 2019 18:01 napisane przez wilk

  A jeszcze jeden absurd albo WAŁEK ,jaki widziałem,przyjedźcie na USTRONIE,na plac przy Poczcie, S.A.wybudowano tam parking,owszem potrzebny,ale do tego jeszcze wybrukowano ogromny plac na...........PLAC MANEWROWY DLA STRAŻY POŻARNEJ !!!!!! Rozwalając i niszcząc dość ładny plac zabaw dla dzieci ,ławeczki niedawno postawione przez.....PEC i różne przyrządy do ćwiczeń,także dla ludzi starszych !!!!! To się nazywa pomysłowość sitwy rządzącej Gnieznem !!!!!!!

 • Link do komentarza Koala piątek, 26 lipca 2019 09:17 napisane przez Koala

  Poprostu jesr układ ktoś musi zarobić i tyle ręka ręke myje

 • Link do komentarza LLLL piątek, 26 lipca 2019 07:26 napisane przez LLLL

  To dziwne, co w tym roku dzieje się na spółdzielczych trawnikach . W ubiegłych latach takich idiotycznych koszeń wyschniętej trawy nigdy nie było. Może w tej spółdzielni zmienił się ktoś, kto tym koszeniem w poprzednich latach zawiadywał? Może to jest właśnie przyczyna tegorocznego absurdu ???? Może prezes coś na ten temat nam spółdzielcom wyjaśni ?

 • Link do komentarza wilk piątek, 26 lipca 2019 02:17 napisane przez wilk

  A kto taki jest prezesem spółdzielni,a zarazem radnym na stanowisku w urzędzie miasta Gniezna ???? Mogę tylko powiedzieć a raczej napisać najdelikatniej ,że głąby wybierają komunę to tak mają i proszę jeszcze o większe podwyżki dla mieszkańców za wszystko,za co można !!!!!! By żyło się lepiej !

 • Link do komentarza Bastek piątek, 26 lipca 2019 02:00 napisane przez Bastek

  Ludzie do pracy się weźcie A nie głupoty w głowie pisanie o trawce widać efekty 500 + wychodzą nie długo to będziecie pisać o Kowalskim że się z rana nie ogolil

 • Link do komentarza W czym problem piątek, 26 lipca 2019 00:47 napisane przez W czym problem

  Mieszkańcy osiedli macie przecież możliwość zmienić zarząd. Dlaczego wybieracie od lat tych samych ludzi ? Na walnym złożyć wniosek o odwołanie i po problemie.

 • Link do komentarza skryta piątek, 26 lipca 2019 00:30 napisane przez skryta

  Ludzie czy wy nie rozumiecie ktoś skosi ktoś wytnie i zarobi ręka rękę myje a my płacimy.....

 • Link do komentarza Walter piątek, 26 lipca 2019 00:08 napisane przez Walter

  Trawa zniszczona A poza tym wszędzie bruk bruk bruk. Ok rozumiem parkingi itd. Ale dobre schody rozwala się i robi z kostki którą po pół roku zapada się i rozłazi. Koło poczty wielki brukowy parking koło bystrego parking z wjazdem po chodniku. Niedługo na całym osiedlu beton i bruk A zieleni zero.

 • Link do komentarza PPPPP czwartek, 25 lipca 2019 23:55 napisane przez PPPPP

  To nie jest kretynizm tak są umowy podpisane że co jakiś okres trzeba kosic trawę jak by nie wyjechali dostali by kary Ale nikt o tym nie myśli jak są umowy podpisane jak by nie było takiej pogody to by trawa rosła A wtedy każdy by narzekał że nie koszona

 • Link do komentarza Osa czwartek, 25 lipca 2019 21:30 napisane przez Osa

  Jest to niestety powszechna praktyka... chora i szkodliwa ale jest i już. Bo ktoś zdecydował i ktoś musi zarobić. Nieważne czy ma to sens. Bareja się kłania w pas.

 • Link do komentarza Zofia czwartek, 25 lipca 2019 20:28 napisane przez Zofia

  Dokładnie to samo dzieje się na Ustroniu.Kretynizm totalny. Poza koszeniem gleby :) panowie z uwielbieniem tną drzewka i krzewy. Ledwo urośnie kilka nowych gałązek, zjawia się ekipa z piłami i rżnie na potęgę.Nie wiem czy śmiać się,czy płakać.

 • Link do komentarza Rob czwartek, 25 lipca 2019 18:38 napisane przez Rob

  Mieszkam na ulicy Laubitza i przed moim blokiem zauważyłam ten sam proceder. Trawa jeszcze nie zdąży wyrosnąć a już jest maltretowana kosiarkami. Więcej jest tam piachu niż trawy, a jej pozostałości to już nawet nie trawa siano. Pieniądze są wyrzucane w błoto. Kto podejmuje te idiotyczne i absurdalne decyzje o wiecznym koszeniu? Po co sieje się trawę skoro nie daje sie szansy na jej porost? Ona nigdy nie jest nawet zielona!

 • Link do komentarza Zofia czwartek, 25 lipca 2019 17:44 napisane przez Zofia

  Dokładnie to samo dzieje się na Ustroniu! Kompletny kretynizm. Do koszonej Gleby dochodzi jeszcze bezsensowne przycinanie krzewów i drzew.Ledwo wyrośnie kilka nowych gałązek ,pojawiają się PANOWIE z kosiarkami i rżną na potęgę! Krew człowieka zalewa ,gdy na to wszystko patrzy.

 • Link do komentarza Zofia czwartek, 25 lipca 2019 17:41 napisane przez Zofia

  Dokładnie to samo dzieje się na Ustroniu! Kompletny kretynizm. Do koszonej Gleby dochodzi jeszcze bezsensowne przycinanie krzewów i drzew.Ledwo wyrośnie kilka nowych gałązek ,pojawiają się PANOWIE z kosiarkami i rżną na potęgę! Krew człowieka zalewa ,gdy na to wszystko patrzy.

 • Link do komentarza LLL czwartek, 25 lipca 2019 16:21 napisane przez LLL

  Bareja kręcąc serial komediowy Alternatywy 4 nie przypuszczał pewnie, że to będzie film dokumentalny. I nic się od tamtej pory nie zmieniło i nie zmieni się, dopóki pokomuszy pomiot będzie siedział na wysokich stanowiskach.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane