sobota, 13 lipca 2019 12:58

Gnieźnianie okazują „motoserca”

 
Gnieźnianie okazują „motoserca” fot. Rafał Wichniewicz

Mimo porannego deszczu, gnieźnianie po raz kolejny nie zawiedli i pokazali, że chcą podzielić się swoim życiem z innymi osobami. Na Rynku odbyła się kolejna edycja Motoserca.

Do tej inicjatywy zaprosili mieszkańców motocykliści z Born To Ride, którzy po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję oddawania krwi, jaką jest Motoserce. Dzięki niej w ciągu siedmiu lat udało się już zebrać kilkadziesiąt tysięcy litrów krwi w całym kraju.

Po raz kolejny impreza odbywa się na gnieźnieńskim Rynku, gdzie na wszystkich czekało sporo atrakcji, przygotowanych przez organizatorów. Głównym punktem wydarzenia jest oczywiście Krwiobus, który przyjechał z poznańskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a do którego już kilkadziesiąt minut przed godziną 10 ustawiła się kolejka chętnych dawców. Przy tej okazji można również zostawić plastikowe nakrętki, zbierane na rzecz małego Tymka.

W trakcie wydarzenia, które potrwa do sobotnich godzin popołudniowych, można odwiedzać punkty firm i instytucji, które wsparły wydarzenie, a ponadto odbywają się różne pokazy przygotowane na tę okazję, m.in. w akcji można było zobaczyć gnieźnieńskich strażaków. 

1 komentarz

  • Link do komentarza canada poniedziałek, 15 lipca 2019 07:21 napisane przez canada

    To już XI edycja ogólnopolskiej akcji MOTOSERCE. Wciągu tych 11 lat dzięki ofiarności dawców, udało się zebrać 30569 litrów krwi! W tym roku w Gnieźnie zegraliśmy w sumie 103.5 litra krwi.DZIĘKUJEMY!!!
    Szczegułów na temat MOTOSERCA szukajcie na facebooku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane