środa, 26 czerwca 2019 15:45

Deklaracja ws. LGBT ponownie odrzucona

 

Radni głosami przeważającej większości odrzucili projekt deklaracji w sprawie LGBT, pod którą zebrano 1180 podpisów mieszkańców miasta.

W miesiąc po odrzuceniu pierwszej z deklaracji, która to została zdjęta z punktu obrad, temat powrócił. Po raz kolejny zgłosił go radny Paweł Kamiński, wskazując na przepisy prawne, które umożliwiają przyjęcie tego dokumentu przez Radę Miasta. Dodatkowo do pisma załączona została lista 1180 podpisów, złożonych przez mieszkańców Gniezna, zebranych w ciągu jednego tygodnia. Deklaracja była rozpatrywana jako ostatni punkt obrad. 

- My, samorządowcy Pierwszej Stolicy Polski powinniśmy mieć na uwadze, że zależy nam na tym, abyśmy stworzyli normalne warunki do rozwoju młodego człowieka, byśmy mu zapewnili bezpieczne wychowanie i edukację w naszym systemie edukacji publicznej. Stąd ta deklaracja. Jeśli sobie popatrzymy na ten temat wybrzmiewający coraz głośniej w Polsce, to zobaczymy, że tam, gdzie przyjmuje się "kartę LGBT", mowa jest o seksedukacji według standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Są to standardy pseudopostępowe, które deprawują, demoralizują i psują dzieci, niszcząc ich system wartości i ich zwykłą, naturalną intymność. W ramach tej edukacji Światowej Organizacji Zdrowia, dzieci w wieku od 4 do 6 lat mają być świadome, co to jest masturbacja, a w wieku 6 - 9 lat muszą być biegłe w stosowaniu masturbacji. Chyba nie o to nam chodzi? - stwierdził Paweł Kamiński, wskazując iż deklaracja ma chronić system edukacji przed "zepsuciem i demoralizacją": - Niektórzy mówią, że deklaracja jest ideologiczna. Tak nie jest. Ona chroni szkoły i system edukacji przed ideologią. Zgubną ideologią. Dlaczego ideologia LGBT? Ona nie musi się tak nazywać. To nazewnictwo ma nam zasygnalizować, że ta ideologia jest wprowadzana przez środowiska gejów, lesbijek, biseksualistów, transeksualistów. Na czym polega genderyzm? Na tym, że człowiek ma się nie utożsamiać ze swoją płcią biologiczną. Ma się utożsamiać ze swoją rolą kulturową i społeczną, a w sprawach seksualności ma być płynny. Może być taki, a jutro mieć inny pogląd. Patrząc na to, my pozwalamy przez to na psucie naturalnego prawa rodzinnego - mówił.

Mimo iż początkowo nikt nie zgłaszał żadnego pytania, w końcu wywiązała się krótka i szybko ucięta dyskusja między działaczami. Sami radni z klubu radnych Koalicja dla Pierwszej Stolicy przed radą wystosowali swoje stanowisko w sprawie deklaracji, w którym zawarli: Będąc przeciwnikami ideologizowania życia społecznego, szanując wszystkich bez względu na ich pochodzenie, rasę, kolor skóry, wyznawaną religię oraz orientację seksualną, nie możemy poprzeć deklaracji "Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT", obwiem zawiera ona elementy ksenofobiczne, które pozostają w jaskrawej sprzeczności z wyznawanymi przez nas wartościami uniwersalnymi. Deklaracja ta zwiera w swej treści wiele sformułowań, które wpisują sięw język propagandy i dzielenia społeczeństwa na grupy "lepsze" i "gorsze". W szczytnych hasłach "troski" o nasze dzieci przemyca się niechęć i autorzy deklaracji przeceniają możliwości kompetencyjne samorządu miejskiego w odniesieniu do poruszanych w niej kwestii. W naszej opinii, w obliczu braku w Mieście Gnieźnie zagrożeń, o których mówią autorzy deklaracji, Klub Radnych Koalicji dla Pierwszej Stolicy jest i będzie zawsze przeciwny przyjmowaniu jednostronnych deklaracji, które nie służą budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, a wprost przeciwnie - prowadzą do jego podziału. Nigdy nie zgodzimy się na podejmowanie działań, które prowadzą do wykluczenia jakiejkolwiek grupy społecznej. 

Ostatecznie w głosowaniu za przyjęciem deklaracji przeważająca większość radnych opowiedziała się przeciwko.

19 komentarzy

 • Link do komentarza Remik czwartek, 04 lipca 2019 19:17 napisane przez Remik

  Ja w domu jako dziecko nigdy nie słyszałem o takich zboczeniach, rodzice mnie tylko uświadamiali na tyle, na ile uważali za stosowne. I w życie wszedłem z podstawowa wiedzą, która jest każdemu potrzebna w takim zakresie, w jakim sam sobie wyznacza granice.

 • Link do komentarza MH czwartek, 04 lipca 2019 11:40 napisane przez MH

  I tak się zaczyna. Małymi kroczkami, najpierw uśmiechy, kolory itd. Ani się obejrzymy jak radni klepną coś tam na wzór innych miasta a potem to już z górki.....................

 • Link do komentarza poznaniak środa, 03 lipca 2019 23:25 napisane przez poznaniak

  Z dedykację Panu radnemu Kuczmie i jego wspierającym LGBT koleżankom i kolegom w miejskiej radzie:
  https://www.pch24.pl/skandal-w-poznaniu--male-dzieci-na-spotkaniu-z-drag-queen,69265,i.html

 • Link do komentarza Monika wtorek, 02 lipca 2019 21:29 napisane przez Monika

  Ad. Eugeniusz - przecież w tej paradzie seksualnych przebierańców uczestniczyli także niektórzy radni z tych,co glosowali przeciw tej deklaracji. Tylko pogratulować świętemu miastu takich radnych!

 • Link do komentarza Eugeniusz poniedziałek, 01 lipca 2019 22:30 napisane przez Eugeniusz

  Zenon, może pan chce edukować seksualnie swoje dzieci poza domem, ale ja nie i dlatego mówię stanowczo NIE dla jakiejkolwiek edukacji w tym zakresie w szkołach, ale także na ulicach i w mediach. I nie życzę sobie, by takie przebierańce chodzili po moim mieście, bo moje dzieci są wychowywane w normalnej rodzinie i nie musza wcale zapoznawać się ze zboczeniami, jakie mieliśmy okazje obserwować na gnieźnieńskich ulicach niedawno. A to jest prolog do wymuszania na każdym kroku pseudotolerancji. Wprowadzanie nauki dla dzieci w podręcznikach tzw. płci kulturowej jest najlepszym dowodem na wchodzenie kopytami do szkół w zakres wychowawczy zastrzeżony wyłącznie dla rodziców!

 • Link do komentarza gnieźnieńscy rodzice niedziela, 30 czerwca 2019 21:56 napisane przez gnieźnieńscy rodzice

  Wymienieni radni albo w ogóle nie zapoznali się z zaleceniami WHO, albo po prostu jednak zrobili nam, mieszkańcom Gniezna na złość głosując przeciw deklaracji. No i w pewien sposób określili się, niestety źle w naszych oczach: Banicki,,Brzuszkiewicz,Budzyński,Chorn,Dolaciński,Dzionek,Gandurska,Glejzer, Jabłońska,Jagodziński, Krzymińska,Kuczma, Kujawa,Młodzikowska, Purol,Slachcińska i Wojciechowski.
  Więc jeszcze raz przypominamy wyżej wymienionym:
  Według standardów WHO dzieci w grupie wiekowej 0-4 powinny znać wszystkie części ciała i ich funkcje, praktykować higienę osobistą (mycie każdej części . W tej grupie wiekowej zalecana jest także rozmowa z dzieckiem na temat radości i przyjemności z dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa, rozmowa na temat zagadnień płodności i prokreacji, a także nauczenie dziecka poprawnego słownictwa. takiego jak ciąża, poród, posiadanie dzieci. W standardach dla dzieci w tym wieku wskazano także na uzyskanie świadomości tożsamości płciowej, umiejętność wyrażania własnych potrzeb, życzeń i granic, na przykład w kontekście "zabawy w lekarza". Ten punkt - według WHO - ma odpowiadać na ciekawość dziecka dotyczącą własnego ciała i ciał innych osób .W grupie wiekowej 6-9 dziecko powinno rozpoznawać zmiany zachodzące w swoim ciele, poznać różnice między przyjaźnią, miłością i pożądaniem, poznać podstawowe metody antykoncepcji itd, coraz głębiej i "ciekawiej"!
  Tego chcecie państwo dla swoich dzieci i wnuków? Bo my mówimy zdecydowane NIE!!!

 • Link do komentarza Zenon niedziela, 30 czerwca 2019 09:41 napisane przez Zenon

  Co wy się tak przyczepiliście do tych wytycznych WHO. Przeczytałem je dwa razy chociaż liczą ponad 60 stron. Po pierwsze nie są to żadne źródła prawa tylko zalecenia z których każde Państwo może ale nie musi skorzystać. Po drugie jest tam przedstawiona przez środowiska naukowe droga rozwoju dziecka i jego zdolności poznawczych na poszczególnych etapach jego życia. Po trzecie autorzy tej deklaracji zaznaczają ,że należy przy ewentualnym wprowadzaniu edukacji seksualnej uwzględnić specyfikę i tradycje kulturowe w danym kraju. Żeby wprowadzić taką edukację seksualną za która ja się w większości podpisuję musiałaby być zgoda Ministerstwa Edukacji Narodowej, Samorząd Miejski nie ma takich kompetencji. Jest może jeden zapis który i dla mnie ojca dwójki dzieci jest dość odważny to rozmowa z 4 latkiem o masturbacji, ale to nie jest też tak , jak mówią zajadli przeciwnicy tej deklaracji, że w tym wieku ma być namawianie dzieci do tego rodzaju czynności. To jest wielkie nadużycie i główny straszak , który został zideologizowany i upolityczniony.

 • Link do komentarza z Mazowsza piątek, 28 czerwca 2019 21:48 napisane przez z Mazowsza

  Słabą radę i niekumatą macie w tym Gnieźnie. Dziesiątki gmin uchwaliły takie deklaracje, widać, ze tam sa ludzie mądrzejsi.

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 27 czerwca 2019 22:14 napisane przez czytelnik

  Ja tez bardzo proszę o podanie nazwisk tych, co są za nauczaniem dzieci masturbacji w szkołach i przedszkolach.

 • Link do komentarza tutejszy czwartek, 27 czerwca 2019 20:33 napisane przez tutejszy

  Do takich cyników, jak Pan Cogito i Prosport - Panowie, naprawdę, zadajcie sobie trochę trudu i przeczytajcie o co chodzi w tej seksedukacji przedszkolnej i szkolnej. Wypowiedzi waszych przedstawicieli na tej sesji są żenujące i na niezwykle niskim poziomie. Także komentowanie, że podpisy zbierane w kruchcie kościoła świadczą o tym, że nie macie argumentów co do istoty sprawy! A co do radnego Kamińskiego, na którego głosowałem to wam przypomnę, że gość miał pomysły na Gniezno, na to, by wreszcie obudzić to uśpione miasto, ale wy postawiliście na miłośnika królików, no to mamy ten "konstruktywny rozwój" miasta. Panie Prosport - pozwolę sobie przypomnieć Panu, że wakacjami dla dzieci zajmują się w pierwszej kolejności ich rodzice, a w drugiej - placówki oświatowe do tego powołane na ogół spod rządów Pańskiego idola, czyli prezydenta Gniezna i to do niego proszę kierować te nieuzasadnione uwagi w przedmiocie dyskusji o całkiem innych poważnych sprawach.

 • Link do komentarza prosport czwartek, 27 czerwca 2019 06:24 napisane przez prosport

  Rada Miasta zareagowała bardzo dobrze. Dziękuję panu Kamińskiemu za troskę i proponuję zająć się organizacją zajęć dla dzieci na czas wakacji bo nie wszystkie mają możliwość wyjazdu. Proszę pochylić się nad ta sprawą . Na celowniku mogą pojawić się rowerzyści bo jeżdżą rowerami. A rowery muszą być wprawione w ruch wiadomo czym.

 • Link do komentarza Lechu środa, 26 czerwca 2019 22:02 napisane przez Lechu

  Lewica = lewactwo
  PO, .N = lewactwo

 • Link do komentarza wyborca środa, 26 czerwca 2019 19:15 napisane przez wyborca

  ZNOWU ogólna informacja ..przeważająca większość radnych opowiedziała się przeciwko.... Konkretnie kto z radnych, z nazwiska zagłosował przeciwko. Radni są osobami publicznymi . Wybieraliśmy ich wierząc , że podzielają nasze poglądy. Dzisiaj chcemy wiedzieć czy rzeczywiście wybraliśmy właściwych ludzi do Rady Miasta. Proszę o podawanie nazwisk, jak który radny głosuje w poszczególnych sprawach !

 • Link do komentarza normalni rodzice środa, 26 czerwca 2019 18:31 napisane przez normalni rodzice

  Paniom i panom w tym Gnieźnie, którzy pojęcia nie mają na temat tego o czym się mówi w zakresie LGBT. A powinni to zrozumieć nawet przeciętnie inteligentne osoby.
  Otóż: M.inn - Według standardów WHO dzieci w grupie wiekowej 0-4 powinny znać wszystkie części ciała i ich funkcje, praktykować higienę osobistą (mycie każdej części ciała), ...... W tej grupie wiekowej zalecana jest także rozmowa z dzieckiem na temat radości i przyjemności z dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa,. W standardach dla dzieci w tym wieku wskazano także na uzyskanie świadomości tożsamości płciowej, umiejętność wyrażania własnych W grupie wiekowej 4-6 dzieci powinny dodatkowo poznać różnice dotyczące ciała i rozwoju związane z płcią, potrzeb, życzeń i granic, na przykład w kontekście "zabawy w lekarza". Natomiast dzieci w wieku 9-12 powinny posiadać informacje na temat skutecznego stosowania prezerwatyw i środków antykoncepcyjnych . W tym wieku zalecana jest rozmowa na temat pierwszych doświadczeń seksualnych, przyjemności, masturbacji, orgazmu.
  Wystarczy Państwu? Bo nam, jako rodzicom tak i dlatego nigdy, ale to nigdy nie pozwolimy, by taka edukacja odbywała się przez innych ludzi, niż my. Od wychowywania dzieci są rodzice i jak dotychczas ludzkość bez pomocy seksedukatorów doskonale się rozwijała.

 • Link do komentarza Ola środa, 26 czerwca 2019 18:25 napisane przez Ola

  WSTYD!! Wytyczne WHO odnośnie edukacji seksualnej mają na celu tylko to, by seksualizować dzieci i młodzież! Ale czego można się spodziewać po radnych Koalicji = radnych PO i SLD tylko pod inną, ładniejszą nazwą.

 • Link do komentarza mjj środa, 26 czerwca 2019 18:10 napisane przez mjj

  Gniezno, pierwsza historyczna stolica Polski, główny ośrodek chrześcijaństwa polskiego, miasto patrona Polski św. Wojciecha, siedziba prymasa Polski glosuje przeciw ewentualnym próbom wprowadzenia do placówek oświatowych seksedukacji mającej na celu rozbijanie rodziny, która jest w każdym normalnym państwie podstawą jej bytu i trwania. To niebywałe i skandaliczne, że radni skupieni wokół swojego prezydenta Budasza nie potrafili się unieść nad emocjami i poprzez wyrażenie swojej woli w deklaracji pokazać, że chcą zdrowego kierunku rozwoju Polski. jestem przekonana, ze ani jeden z nich, tych z Nowoczesnej, SLD i Po nie przeczytał zaleceń WHO, które dużymi krokami wchodzą do przedszkoli i szkół w naszym kraju. Niedaleki Poznań jest tego najgorszym przykładem.
  , a stamtąd rzut beretem do Gniezna!

 • Link do komentarza ojojoj środa, 26 czerwca 2019 17:43 napisane przez ojojoj

  Naszej deklaracji nie wolno a ich deklaracje wolno przyjmować ale to o nas się mówi że kogoś tam wykluczamy ?

 • Link do komentarza Pan Cogito środa, 26 czerwca 2019 17:03 napisane przez Pan Cogito

  A te podpisy to zebrane w niedzielę w kościelnych kruchtach?

 • Link do komentarza Pan Cogito środa, 26 czerwca 2019 17:02 napisane przez Pan Cogito

  Radny Kamiński nie potrafi zrobić nic konstruktywnego dla miasta to zajmuje się ideologią.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane