wtorek, 25 czerwca 2019 18:17

Absolutorium studentów PWSZ

 
Absolutorium studentów PWSZ fot. Rafał Wichniewicz

We w wtorkowe popołudnie w murach Centrum Edukacyjno-Formacyjnego odbyła się uroczystość wręczenia absolutoriów studentom kilku kierunków na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie. 

Lata nauki w wyższej szkole wieńczy przyznanie absolutorium, które jest naukowym wyróżnieniem dla studenta, zazwyczaj poprzedzającym zdanie ostatniego egzaminu - obrony pracy inżynierskiej. Tak też było we wtorkowe popołudnie, gdy miała miejsce uroczystość symbolicznego wręczenia aktu ukończenia studiów kilkudziesięcioosobowej grupie studentów PWSZ.

Po powitaniu zgromadzonych gości, wśród których byli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele różnych środowisk i służb, głos zabrał rektor uczelni dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. PWSZ: - Po wielu miesiącach trudów i wytężonej nauki, nastał wielki, radosny dzień uzyskania przez państwa absolutorium. To oznacza, jak dowodzą wiarygodne rankingi, że zakończyliście swoje studia na czołowej, wyższej uczelni zawodowej w Polsce. Jest to piękny moment w życiu każdego studenta i wzruszająca chwila dla rodziców i najbliższych. Życzymy państwu, aby radość dzisiejszego dnia i satysfakcja zakończonych studiów trwała jak najdłużej. Jeszcze dziś stanowicie integralną część naszej społeczności studenckiej, ale już jutro będziecie stanowić równie integralną część o wiele liczniejszej wspólnoty naszych absolwentów - mówił, kierując się z życzeniami powodzenia w rozwoju dalszej ścieżki zawodowej lub naukowej. 

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy składali gratulacje zarówno absolwentom, jak i kadrze naukowej wraz z władzami uczelni, życząc dalszego pozytywnego jej rozwoju. Prorektor ds. Nauki i Rozwoju dr n. med. Adam Pogorzała odczytał także okolicznościowy list przesłany na tę okazję z Ministerstwa Zdrowia.

Tuż po tym dokonano wyróżnienia najbardziej zasłużonych studentów, którzy w trakcie swojej nauki w PWSZ aktywnie działali na jej rzecz na niwie naukowej, społecznej, kulturalnej lub też sportowej. Po tym dokonano aktu wręczenia absolutoriów grupie kilkudziesięciu studentów kilku kierunków. Całą uroczystość urozmaicił swoim śpiewem Chór "Metrum".

3 komentarzy

  • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 01 lipca 2019 06:44 napisane przez Mieszkaniec

    Panie na zdjęciu nr 6 bardziej były zajęte fotografem niż tym co ktoś mówi

  • Link do komentarza wicek czwartek, 27 czerwca 2019 21:08 napisane przez wicek

    E tam. Somsiad godoł ,że jak tylko bydziesz tam chodził to dyplom mosz.

  • Link do komentarza wrózka środa, 26 czerwca 2019 12:35 napisane przez wrózka

    Brawo. A teraz do pracy. Znajdziecie ją moi kochani w Gnieźnie ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane