czwartek, 13 czerwca 2019 11:50

PWSZ wyróżniona w rankingu Perspektyw

  mnopr
PWSZ wyróżniona w rankingu Perspektyw zdjęcie nadesłane

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie po raz kolejny została wyróżniona w ogólnopolskim rankingu szkół wyższych.

Jubileuszowa, XX już edycja ogólnopolskiego rankingu Wydawnictwa Perspektywy, wyłoniła liderów edukacji na poziomie szkolnictwa wyższego. W Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych, PWSZ w Gnieźnie uplasowało się na czwartej pozycji ze wskaźnikiem rankingowym 84,3 punktów i zanotowała tym samym wzrost o 11 pozycji rankingowych w stosunku do roku ubiegłego.

Na tak wysoką pozycję rankingową Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, wpłynęły takie czynniki jak:

  • ekonomiczne losy absolwentów czyli wskaźnik mierzony wysokością zarobków absolwentów danej uczelni oraz stopniem ich zatrudnienia (wg ogólnopolskiego badania Ekonomiczne Losy Absolwentów przeprowadzonego przez MNiSW z wykorzystaniem danych ZUS). Wskaźnik ten uwzględnia trzy parametry badania: zarobki w odniesieniu do zarobków w powiecie zamieszkania, doświadczenie w pracy i ryzyko bezrobocia na tle stopy bezrobocia w powiecie zamieszkania. W tej kategorii rankingowej PWSZ Gniezno uzyskało maksymalną liczbę 100 punktów.
  • innowacyjność to kryterium mierzone wartością pozyskania środków z dostępnych dla uczelni akademickich programów Unii Europejskiej. W tej kategorii PWSZ Gniezno uzyskało - liczbę 94,91 punkty
  • dostępność wykładowców akademickich - czyli liczba zatrudnionych na etacie nauczycieli akademickich, w stosunku do liczby studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. W tej kategorii PWSZ Gniezno uzyskało 74,68 punktów.
  • wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna – liczba nauczycieli akademickich ze stopniem dr hab. lub tytułem prof. w odniesieniu do ogólnej liczby nauczycieli akademickich uczelni. W tej kategorii rankingowej PWSZ Gniezno uzyskało 74,40 punkty.

    Tegoroczny Ranking Perspektyw uwzględniał 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał naukowy, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości "IREG Approved". Jego metodologię opracowuje Kapituła 
    pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane