niedziela, 02 czerwca 2019 12:38

Ogromny pożar na terenie zakładu. Na miejscu kilka zastępów straży

 

Do groźnego zdarzenia doszło w niedzielne południe w nieodległym Fałkowie. Nad okolicą widoczny był słup czarnego dymu, wznoszący się z płonącego zakładu.

Do zdarzenia doszło 2 czerwca, około 11:45 na terenie zakładu zajmującego się produkcją farb i lakierów poligraficznych w Fałkowie. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w ogniu stanął budynek magazynowy, znajdujący się na tyłach nieruchomości, w którym przechowywane były różne materiały łatwopalne.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano liczne zastępy straży pożarnej - z Gniezna, a także m.in. OSP Łubowo, OSP Czerniejewo, OSP Lednogóra, OSP Pobiedziska które po przybyciu na miejsce przystąpiły do gaszenia bardzo rozwiniętego pożaru budynku, który w całości objęty był ogniem. Jednocześnie polewano wodą pobliską halę zakładu, która bezpośrednio sąsiadowała z płonącym obiektem. 

Do gaszenia magazynu, w którym znajdowały się materiały wykonane z nitrocelulozy, wykorzystywano pianę umożliwiającą tłumienie ognia. Na miejsce zadysponowano także specjalistyczną jednostkę gaśniczą z Poznania, która po ugaszeniu pożaru dokonała pomiarów jakości powietrza oraz obecności niebezpiecznych stężeń w hali produkcyjnej. Działania na miejscu zakończyły się po kilku godzinach.

Obecna na miejscu policja musiała zająć się odgonieniem gapiów, którzy licznie zjechali się samochodami z okolicy, utrudniając przejazd służbom.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza elo wtorek, 11 czerwca 2019 10:13 napisane przez elo

    PEGERY XDDDDDDDDDDDDD pegerusy xd

  • Link do komentarza kierofca z bombofca niedziela, 02 czerwca 2019 18:22 napisane przez kierofca z bombofca

    Ekolodzy jak ekolodzy a gdzie komentarz byłego radnego Marka Z.?

  • Link do komentarza Nadia niedziela, 02 czerwca 2019 13:22 napisane przez Nadia

    A ekolodzy gdzie? Tam to idą tony trucizny w przestworza!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane