sobota, 01 czerwca 2019 12:11

Młodzi wyruszyli na Lednicę

 
Młodzi wyruszyli na Lednicę fot. Rafał Wichniewicz

W sobotni ranek ze Wzgórza Lecha wyruszyło kilkuset młodych uczestników XXIII Spotkania Młodych na Lednicy. Poprzedziła to wspólna modlitwa oraz błogosławieństwo z balkonu, na którym 40 lat temu przemawiał papież Jan Paweł II.

Niemal w 40. rocznicę pierwszego, historycznego spotkania Papieża Polaka z młodymi podczas jego pielgrzymki do ojczyzny w czerwcu 1979 roku, grupy pielgrzymów podążających na Pola Lednickie spotkało się pod Pałacem Prymasowskim. Zanim to jednak nastąpiło, w katedrze odbyła się jutrznia, w trakcie której krótką homilię do zgromadzonych w świątyni wygłosił o. Maciej Zięba.

Tuż po wspólnej modlitwie, młodzi udali się na plac przykatedralny, gdzie spoglądał na nich obraz św. Jana Pawła II, który 40 lat temu w tym samym miejscu spotkał się z ich rodzicami lub dziadkami podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski. Z tego samego balkonu do wszystkich przemówił apb Wojciech Polak Prymas Polski, a uczestnicy mogli wysłuchać też nagrania słów, jakie w 1979 roku wygłosił z tego miejsca do tłumu zgromadzonego przed bazyliką. Tuż po tym, a także po udzieleniu błogosławieństwa, młodzi wyruszyli na Pola Lednickie, gdzie o 17:00 rozpocznie się XXIII Spotkanie Młodych pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza pytajnik sobota, 01 czerwca 2019 23:17 napisane przez pytajnik

    Na polu młodych pełno, a w kościołach pusto. To oni tak tylko raz do roku?

  • Link do komentarza Marek Z. sobota, 01 czerwca 2019 18:25 napisane przez Marek Z.

    Cudownie patrzeć na tłumy młodych ludzi modlących się razem z księdzem Prymasem. A co tez piękne , ze wśród nich była spora grupa młodzieży z Ukrainy. To piękny zalążek do naszej wspólnej, wspaniałej, sąsiedzkiej, pokojowej przyszłości.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane