wtorek, 28 maja 2019 07:51

Spotkanie z seniorami gminy Niechanowo

  mnopr
Spotkanie z seniorami gminy Niechanowo zdjęcie nadesłane

Dziękujemy za pamięć… - tymi słowami żegnali się uczestnicy VI spotkania z Seniorami w niechanowskiej gminie, które cyklicznie jest organizowane przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej w ramach obchodów Dni Niechanowa.

Spotkanie tradycyjnie odbywało się w sali Gminnego Ośrodka Kultury, a wszystkich zgromadzonych powitała przewodnicząca stowarzyszenia, Grażyna Kozanecka, która do najstarszych mieszkańców zwróciła się: To szczególny moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. To wy seniorzy jesteście źródłem życiowej mądrości, której nabywa się właśnie z upływem lat - mówiła, składając przy tym życzenia zdrowia i radości z życia, kończąc to maksymą Beniamina Franklina „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.

Następnie p. Grażyna powitała zaproszonych gości w osobach: wójta gminy Szymona Robaszkiewicza, dyrektor miejscowej szkoły Elżbietę Rzepecką-Roszak, dyrektora GOK Teresę Jastrzębską, Danutę Muskus, Marię Dolata i koleżanki ze stowarzyszenia. Wiele ciepłych słów w kierunku seniorów popłynęło również od wójta i dyrektor szkoły. Spotkanie uświetniła grupa teatralna "Ponad czasem" z Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w sztuce pt. "Upiór w kuchni" oraz grupa śpiewacza "Róża" z Niechanowa pod opieką Jana Rumianowskiego.

Wieczór upłynął przy słodkim poczęstunku, długich, niekończących się rozmowach i majowych pieśniach. Przewodnicząca SRZN serdecznie dziękuje za finansowe wsparcie UG, Agacie Zybała, Teresie Jastrzębskiej, oraz paniom ze stowarzyszenia, a także wolontariuszkom.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane