piątek, 24 maja 2019 16:25

„Poseł utrudnia mi życie”

 
Mateusz Hen Mateusz Hen fot. Rafał Wichniewicz

Zarzuty o kryminalną przeszłość zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Mateusza Hena, poczynione pod jego adresem przez posła Zbigniewa Dolatę, spotkały się z odpowiedzią tego pierwszego.

Kilka dni temu parlamentarzysta zorganizował konferencję, w trakcie której 5 minut poświecił na temat kredytu w kwocie 50 mln złotych, jaką planuje zaciągnąć Szpital Pomnik Chrztu Polski. 15 minut trwała za to lista uwag wobec obecnego zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Mateusza Hena - w tle pojawiło się kilka zatartych wyroków za udział w przestępstwach gospodarczych, a także upadłość konsumencka.

Zarzuty poczynione przez posła dotyczyły też tego, że Mateusz Hen został w 2013 roku zatrudniony na stanowisku zastępcy dyrektora, mimo iż nie mógł przedłożyć zaświadczenia o niekaralności (zatarcie nastąpiło w 2017 roku), a tego wymagała komisja: - Konkursy nie zostały rozstrzygnięte. Nie zgłaszali się kandydaci i komisja mojej osoby nigdy nie musiała procedować - stwierdził Mateusz Hen, wskazując iż aby konkurs się mógł odbyć, powinny być zgłoszone dwie kandydatury: - Były ogłoszone dwa konkursy i nikt się nie zgłosił. Z rekomendacji dyrektora Frąckowiaka komisja podjęła decyzję, aby mnie mianować na to stanowisko - stwierdził zainteresowany.

W sprawie zarzutów o kryminalną przeszłość zastępcy dyrektora, którą zarzucił mu parlamentarzysta, Mateusz Hen stwierdził: - Ten problem, o którym mówi poseł, miałem w 2006 roku, a więc 13 lat temu. Dość dużo zawirowań przy tym było. Jest jeszcze taka metoda, jak uznanie środka karnego za wykonany. Poseł twierdzi iż do 2017 roku nie mogłem wykazać tym dokumentem, a tymczasem w 2015 roku był konkurs ogłoszony przez posła Dolatę na stanowisko dyrektora Bestwiny, w którym również i ja wystartowałem. Komisja konkursowa złożona z osób, które on desygnował, dopuściła mnie do tego konkursu. Już samo to przeczy temu, co mówi poseł. Jak wskazał, niedawno zmieniło się prawo, dzięki któremu nie trzeba już ogłaszać konkursów na zastępcę dyrektora. 

- Mam wrażenie, że poseł Dolata się mnie osobiście boi. Gdziekolwiek się pojawiam, to on robi wszystko, by mi utrudniać życie. Wkrótce też to powiem co robił, by wpływać na urzędników, np. co do klasztoru bożogrobców, który należy do mojej rodziny. Dopilnował tego, by odebrano przyznaną nam dotację. Wszyscy parlamentarzyści dla swoich powiatów i miast zabiegają o te środki, a nam w 2016 roku udało się pozyskać 400 tysięcy złotych, a są świadkowie, są nazwiska, jak poseł Dolata biegał po ministerstwie, żeby to odebrać - mówił Mateusz Hen, wskazując iż remont w budynku rozpoczął się w ubiegłym roku z własnych środków: - Poseł wydzwaniał do dyrektora Brzuszkiewicza (Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego - przyp. red.), by zatrzymać ten remont, pomimo iż był wykonywany zgodnie z prawem.

Mateusz Hen zapytany o to, czy konferencję posła odczytuje jako zemstę za zwolnienie z funkcji na oddziale dr Ewy Jachimczyk, odpowiedział: - Myślę, że to nie tylko z tego powodu, ale głównie dlatego, że zarysowała się możliwość, że dokończymy tę budowę. Wiem doskonale, że gdyby nie działania dyrekcji z lat 2013-2015, dyrektora Frąckowiaka i moje, to szpitala by dzisiaj nie było. Gdyby nie ta restrukturyzacja przeprowadzona wtedy, kiedy szpital zakończył rok obrachunkowy milionową stratą, a obecnie mamy stratę na poziomie dziewięciu milionów w ciągu czterech lat.

15 komentarzy

 • Link do komentarza :-) poniedziałek, 27 maja 2019 08:43 napisane przez :-)

  Czyli jednak problem był. Czyli jednak Dolata nie ma omamów.

 • Link do komentarza szperacz niedziela, 26 maja 2019 23:37 napisane przez szperacz

  Ciekawostki
  http://www.osoby-krs.pl/Hen,Mateusz,Lukasz,bff13524bf1e7a3e1eb229dee227d593.html

 • Link do komentarza Budki niedziela, 26 maja 2019 09:31 napisane przez Budki

  Nie cierpię pisu i dolaty ale pan H. to zdaje się grubszy cwaniaczek. Coś tam mówi o rodzinie, hmm.. ja bym się nie chwalił, bo i nie ma czym. Ze posłuze się gwara. Można wyjść z penerstwa, ale...

 • Link do komentarza Zuzka niedziela, 26 maja 2019 00:06 napisane przez Zuzka

  Mateusz nie ośmieszaj się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza Zenon sobota, 25 maja 2019 20:57 napisane przez Zenon

  Wiosenne słońce partnerka ma swoje kłopoty z pełną szufladą.... To też sprawa do zbadania przez organy.

 • Link do komentarza Gnieznianin sobota, 25 maja 2019 19:59 napisane przez Gnieznianin

  Klasztor przecież był Pana H.- było głośno przecież, a znalazł się w większej części u matki tego Pana... Zwykła ucieczka z majątkiem

 • Link do komentarza lewnik sobota, 25 maja 2019 17:27 napisane przez lewnik

  ludzieeeeee, !!!!

  przecież w 2013 roku popełniono przestępstwo, które ujawniło się teraz,
  w 2013 roku te kary NIEEE były zatarte!!!!!
  rżniemy głupów czy naprawdę wierzymy w pseudoargumenty w tej dyskusji (????) o praworządności,

 • Link do komentarza Mecenas sztuki sobota, 25 maja 2019 11:07 napisane przez Mecenas sztuki

  W pierwszej kolejności o pierwokupie powinien zostać poinformowany zarządca kościoła św. Jana, bo to on miał prawo dokonać zakupu w pierwszej kolejnosci. Czy tak było? Jest to kompleks budynków stanowiących jeden zabytek jakże cenny. I teraz ypytanie dla kilku osób odpowiedzialnych za sprzedaż tego budynku i nabywcy: chodzą różne głosy ale wolę dowiedzieć się wprost za ile został zakupiony, w ramach jakiego przetargu. Były to czasy kiedy przed minioną władza PiS tak naprawdę rządzili ci krystalicznie i niepokojąco nieskazitelni politycy którzy ta pieją dziś .... Tak pytam, bo sam chętnie coś kupię za tak atrakcyjne pieniądze... Oczywiście jeśli to prawda? Absolutnie nie chcę tu nikogo obrazić ani też pomówić. Co do kar to fakt trudno dyskutować jeśli się zatarła to każdy ma prawo do traktowania jako osoby niekaranej.

 • Link do komentarza kropeczka sobota, 25 maja 2019 10:47 napisane przez kropeczka

  Panie Doktorze - myślę, że to Pan sobie utrudnia życie, poprzez podejmowane przez siebie decyzje. Proponuję stanąć w prawdzie...

 • Link do komentarza wiosenne słońce sobota, 25 maja 2019 09:27 napisane przez wiosenne słońce

  DO nnn POrażająco dobre argumenty obronne dla dyrektora medycznego Szpitala !!!!!!!
  no i ten Latający poseł, przerażające! pewnie latał po ministerstwie że by zmienić ustawy tak aby każdy przestępca w tym kraju mógł swobodnie w ramach nagrody za działalność "gospodarczą i dryg do interesów" otrzymać jakieś kierownicze stanowisko -- a może to latał inny poseł???, oj dzieje się panie, dzieje,,,,
  a upadłości konsumenckie to idą z podatków naszych czy tylko poselskich ??? lub senatorskich???

  Najwyższy czas na kolejne kontrole NIK w szpitalu,
  no i trzeba w końcu sprawdzić czy nie było nepotyzmu przy obsadzaniu tronu dla pana Ogrodowicza, czy ustawy precyzują czy partnerka to rodzina, czy dziewczyna to konkubina itd.. itd..

  do Mee, też się nie przejmuj, radujmy się!!! wiosna przyszła!

 • Link do komentarza pis da nie ze swoich sobota, 25 maja 2019 08:29 napisane przez pis da nie ze swoich

  Morawiecki, teraz Dworczyk, który fałszował oświadczenia majątkowe od wielu lat, pan prezes bez konta w banku i prawa jazdy ale biznesmen pełną gębą - wybaczcie, ale pisu nikt nie przeskoczy.

 • Link do komentarza Wstecz sobota, 25 maja 2019 05:59 napisane przez Wstecz

  PANIE Mateuszu zrób Pan porządek z tym nieudaczników.

 • Link do komentarza Mee piątek, 24 maja 2019 17:44 napisane przez Mee

  Nie przejmuj się chłopie, Polska dzieli się na PiS i złodziei.

 • Link do komentarza Dobra pamięć piątek, 24 maja 2019 17:01 napisane przez Dobra pamięć

  Z tą rzekomą własnością rodziny owego klasztoru, to pan Hen trochę się zagalopował, bowiem pierwotnie to on sam za niewielką kwotę kupił ten klasztor, po czym z wiadomych powodów znaczny udział tej budowli przepisał na matkę. Może lepiej nie wchodzić więc w szczegóły, które odkryłyby jeszcze inne sprawy ?

 • Link do komentarza nnn piątek, 24 maja 2019 16:52 napisane przez nnn

  poseł Dolata latał także po ministerstwie zdrowia 2 lata temu.Czyżby też chciał tam na coś wpłynąć? ALE MU SIĘ CHYBA NIE UDAŁO.Co za paskudna osoba na tej scenie politycznej Gniezna.A w pierwszej ławce w kościele. brrr..

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane