czwartek, 23 maja 2019 10:10

Interwencja straży oraz... pszczelarza

 
Interwencja straży oraz... pszczelarza zdjęcie nadesłane

W środowe, późne popołudnie na Winiary została wezwana straż pożarna. Pomiędzy blokami miało pojawić się gniazdo agresywnych os. 

Już kilkanaście dni temu rozpoczął się "sezon" na zgłoszenia do straży pożarnej z prośbą o pomoc z owadami, które zakładają lęgowiska w różnych miejscach ogrodów oraz budynków. Jedną z takich sytuacji zauważył mieszkaniec Winiar w minioną środę.

Zdarzenie miało miejsce 22 maja na os. Orła Białego pomiędzy blokami nr 6 i 7. Po przyjeździe strażaków i dokonaniu oględzin stwierdzono, iż mają do czynienia nie z osami, ale z pszczołami. Te osobniki, dla ich własnej ochrony, mogą zostać odpowiednio zabezpieczone i "wyprowadzone" poza rejon, w którym stanowią utrapienie dla niektórych mieszkańców.

W związku z tym zaniechano dalszych działań i na miejsce wezwano pszczelarza, który przed godziną 19:00 przyjechał na miejsce i w specjalnym kombinezonie zabezpieczył rój, wywożąc go poza obszar zabudowany. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane