wtorek, 21 maja 2019 17:20

Nowy wóz dla OSP Dąbrówka Kościelna

  nmopr
Nowy wóz dla OSP Dąbrówka Kościelna zdjęcie nadesłane

Strażacy-ochotnicy z Dąbrówki Kościelnej od dziś mogą wyruszać do akcji nowym wozem gaśniczym, który został im przekazany na użytkowanie.

Okolicznościowa uroczystość odbyła się we wtorek 21 maja. Wszystkich na uroczystości powitał Grzegorz Szymański, wiceprezes OSP w Dąbrówce Kościelnej, który podkreślił 90-letnią tradycję tej jednostki: Powstała ona w latach 30-tych XX w. Początkowo dysponowała tylko sikawkami, a w okresie powojennym otrzymała samochód żuk. W latach 2007 – 2015 jednostka nie posiadała auta, ale strażacy nie rozpierzchli się i przy wsparciu gminy, własnymi siłami wyremontowali i zmodernizowali remizę, zainwestowali w swoje doświadczenie. Ukończyli kursy, szkolenia. Prywatnymi samochodami jeździli na zawody pożarnicze, często zajmując wysokie miejsca. W 2015 r. zakupiono pojazd, który do tej pory jest eksploatowany. Druhowie po pracy przy środkach własnych i gminy doprowadzili go do obecnego stanu. Pozwolił on na 4-letnie działanie na terenie gminy i powiatu - mówił, dziękując za wieloletnie wsparcie różnych urzędów i instytucji: - Przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej, Miejskiej i Komendanta Powiatowego z Gniezna oraz wielu innych instytucji otrzymaliśmy samochód, który dzisiaj zostaje nam przekazany. Za wszystko jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Na ręce Prezesa Jednostki OSP w Dąbrówce Kościelnej Rafała Wysieckiego zostały symbolicznie przekazane dokumenty samochodu, które wręczyli Szymon Szynkowski, brygadier Andrzej Bartkowiak i Zbigniew Dolata. Poświęcenia nowego wozu strażackiego dokonał proboszcz ks. Andrzej Kaczmarek.

- Spotkaliśmy się dziś tutaj po to, aby przekazać samochód ratowniczo-gaśniczy, dla OSP Dąbrówka Kościelna. To wszystko może się dziać dzięki temu, że w 2016 r. rząd RP podjął decyzję aby wprowadzić ustawę modernizacyjną. Ta ustawa objęła nie tylko Państwową Straż Pożarną ale i OSP. To za skutkowało tym, że w PSP pojawiły się samochody, które możemy przekazywać. W tym roku jest to 14 samochód, który przekazujemy dla OSP. Chciałbym podziękować pani i panom posłom za zaangażowanie, aby ten samochód się tutaj pojawił - mówił bryg. Andrzej Bartkowiak Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. 

Wójt gminy Kiszkowo dodał: W imieniu mieszkańców i druhów OSP Dąbrówka Kościelna dziękuję bardzo, bo jest to dowód na to, że współpraca na różnych szczeblach dobrze się układa. Tutaj jest przykład na to, że parlamentarzyści z różnych ugrupowań również mogą wspaniale zaspokajać potrzeby mieszkańców i współpracować i tutaj nie ma żadnych różnic. Jest serce, poprawa bezpieczeństwa, zapewnienie tego bezpieczeństwa oraz dążenie do tego, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie, byśmy mogli zawsze liczyć na pomoc. Za to bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym.

Po części oficjalnej dokonana została prezentacja samochodu poprzez włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane