środa, 15 maja 2019 14:58

Areszt dla sprawców śmiertelnego pobicia

 
Areszt dla sprawców śmiertelnego pobicia Źródło: KPP Gniezno

Sprawcy pobicia mężczyzny, którego ciało znaleziono w niedzielę w jednej z kamienic, zostali aresztowani. Teraz odpowiedzą za swój czyn.

Przypomnijmy iż dwa dni temu informowaliśmy, że w niedzielny ranek na klatce schodowej kamienicy przy ul. Rybnej znaleziono zwłoki 49-letniego mężczyzny. Ofiara nosiła ślady wielonarządowych obrażeń oraz złamań, m.in. żeber oraz głowy. Jak ustalono do tej pory, do pobicia doszło podczas imprezy w jednym z mieszkań.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zaczęli ustalać świadków i okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia. Grupa dochodzeniowa zabezpieczała ślady, a jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy znali ofiarę. W trakcie rozpytania okazało się, że mężczyźni mają związek z przestępstwem.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych mieszkańcy Gniezna w wieku 33 i 45 lat zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. W dniu 14 maja br. sąd zdecydował o ich trzymiesięcznym areszcie. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane