wtorek, 14 maja 2019 10:16

Natrętny sprzedawca - list od mieszkańca

 
Natrętny sprzedawca - list od mieszkańca archiwum redakcji

Z naszą redakcją skontaktował się pan Maciej, mieszkaniec Gniezna, który chce ostrzec przed natrętnie działającymi sprzedawcami dostawców energii.

Jak przekazał gnieźnianin, sytuacja miała miejsce w miniony poniedziałek 13 maja w jednym z domów na os. Tysiąclecia, kiedy to do mieszkania jego mamy zapukał konsultant firmy, zajmującej się sprzedażą gazu. Drzwi otworzyła matka mężczyzny, a wówczas gość przedstawił się jako przedstawiciel jednego ze znanych dostawców gazu, a nie wspomnianej firmy. Jak mówi pan Maciej, takie działanie od razu mogło wprowadzić odbiorcę w błąd. Zainteresowana jednak odmówiła, nie chcąc rozmawiać o "ofercie".

Sprzedawca twierdził również, że posiada ostatni rachunek za gaz mojej mamy i zna historię jej płatności. Niestety sprzedawca nagabywał dalej, włożył nogę w drzwi i próbował wtargnąć do mieszkania mamy. Na szczęście byłem w mieszkaniu mamy. Musiałem zdecydowanie zareagować by przepędzić sprzedawcę - twierdzi pan Maciej. Jak dodał, na tym sprawa się nie zakończyła:Po godzinie od tego zdarzenia, wychodząc z mieszkania zauważyłem wulgarny napis na remontowanej futrynie drzwi wejściowych do mieszkania. Ten napis został sporządzony przez sprzedawcę, ponieważ kilka minut po "wizycie" u mojej mamy, sprzedawca nadal przebywał na półpiętrze. Widząc, że sprzedawca przebywa na klatce ponownie go przepędziłem - mówi gnieźnianin.

Pan Maciej poświęcił trochę czasu i poczytał o firmie, reprezentowanej przez owego konsultanta. Jak dodał, jest ona jedną z wielu tych, które oferują dodatkowe umowy na gaz i prąd w zamian za tańsze rachunki. Później jednak okazuje się, że są naliczane opłaty dodatkowe i w efekcie trzeba płacić o wiele więcej. Wśród poszkodowanych przeważają ludzie starsi, dlatego należy uczulić na działalność tego typu osób. Zaraz obok oszustów działających tzw. "metodą na wnuczka" są równie poważnym zagrożeniem z uwagi na zobowiązania prawne, które można podpisać w dobrej wierze, a które mogą zakończyć się sporymi problemami finansowymi.

 

3 komentarzy

 • Link do komentarza Jam_Jest czwartek, 16 maja 2019 09:37 napisane przez Jam_Jest

  ....no niestety i ja kiedyś padłem ofiarą nieuczciwego domokrążcy, przedstawiającego się za pracownika ENEA — prąd. Z chwilą, kiedy usłyszałem dzwonek do mieszkania, postanowiłem sprawdzić, któż to mnie odwiedza i w jakiej sprawie, z chwilą otworzenia drzwi uf "przedstawiciel" ww. spółki, zaczął wymachiwać regulaminem ENEA i poinformował mnie o niższej ofercie płacenia za zużytą energię.
  Jakież było moje zdziwienie, jak po blisko dwóch tygodniach zadzwonił do mnie pracownik ENEA, z zapytaniem, czy nadal chcę być ich klientem, na następny rok, ponieważ oni co roku dzwonią do swoich klientów z propozycją przedłużenia umowy abonamentu.
  Moje zaskoczenie było jak kubeł zimnej wody, odpowiedziałem rozmówcy, że już był wasz przedstawiciel i ww. umowa została podpisana, na co on mi oświadczył, że my szanowny panie nikogo nie posyłamy, aby z kimś podpisać umowę.
  W rezultacie okazało się, że był to przedstawiciel firmy, spółki MultiMedia, którą w rezultacie niedawno przejęła sieć (Orange) i tak niechybnie podpisując oszukaną umowę na świadczenie usług przesyłu prądu, zostałem klientem MultiMedia, a po blisko trzech latach, klientem Orange.
  Dlatego ostrzegam kochani, za nim podpiszecie jakąkolwiek "szemraną" umowę dobrze się zastanówcie i dokładnie sprawdźcie, kim tak naprawdę jest ten, kto wam składa propozycje podpisania umowy.

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 15 maja 2019 19:38 napisane przez mieszkaniec

  Na osiedlu Ustronie też chodził taki akwizytor a po kilku dniach były włamania do mieszkań. Ostrzegam !!!!

 • Link do komentarza orlabialego środa, 15 maja 2019 08:43 napisane przez orlabialego

  na naszym osiedlu taki natręt był z miesiąc temu. za wandalizm zgłosić na policję i gonić gnoja z osiedla

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane