poniedziałek, 15 kwietnia 2019 10:55

Sprawca zderzenia z radiowozem miał 2,4 promila

 

Sprawca sobotniego zdarzenia, do którego doszło na ul. Chudoby w Gnieźnie, był kompletnie pijany. Teraz odpowie za przestępstwo i spowodowanie kolizji.

O sprawie informowaliśmy jeszcze tego wieczora, jednak oficjalną informację o przebiegu zdarzeń policja podała w poniedziałkowy ranek. 

W sobotni wieczór dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ulicami miasta bordową Skodą poruszać się ma nietrzeźwy kierowca. Na ul. Chudoby auto wypatrzyli policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego. Kierowca Skody nie zastosował się do wydanych przez policjantkę poleceń i uderzył w przód radiowozu. 

Jak się okazało, za kierownicą znajdował się 44-letni mieszkaniec Gniezna, który faktycznie był nietrzeźwy. Miał ponad 2,4 promili alkoholu w organizmie.

W efekcie kierujący skodą stracił prawo jazdy, a auto którym jechał zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym. Wkrótce 44-latek odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Dodatkowo z własnej kieszeni będzie musiał pokryć wyrządzoną przez siebie szkodę.

2 komentarzy

  • Link do komentarza członek społdzielni poniedziałek, 15 kwietnia 2019 12:48 napisane przez członek społdzielni

    W imię zasady równości obywatelskiej mam pytanie czy niejaki radny Z.K. sprawca podobnej kolizji, prawomocnym wyrokiem Sądu był zobowiązany pokryć szkodę związaną z naprawą radiowozu????????????????????????

  • Link do komentarza Ja poniedziałek, 15 kwietnia 2019 11:24 napisane przez Ja

    Uuuuu, a taki ładny radiowóz miała nasza policja. A tak na poważnie to zero tolerancji dla pijanych kierowców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane