sobota, 13 kwietnia 2019 17:09

Marsz równości przeszedł ulicami Gniezna - fotorelacja

 
Marsz równości przeszedł ulicami Gniezna - fotorelacja fot. Rafał Wichniewicz

Tłumy gnieźnian na ulicach, w oknach i przed domami oglądały lub uczestniczyły w manifestacjach, jakie w sobotnie popołudnie odbyły się na terenie śródmieścia.

Kilkanaście minut po godzinie 14 z Rynku wyruszył marsz równości. Zanim to nastąpiło, na głównym placu miasta zgromadzili się wyraźnie przedstawiciele dwóch grup - jego zwolenników oraz przeciwników, a wśród tych ostatnich nie brakowało także kibiców. Obie grupy rozdzieliły kordony policji, która tego dnia przyjechała do Gniezna z kilku innych miast.

Po wyruszeniu marszu, manifestanci skierowali się ulicami Farną, Warszawską, Mickiewicza, Mieszka I, Dworcową, Lecha, Sobieskiego, Jana Pawła II, Wyszyńskiego i Dąbrówki. Po drodze doszło do kilku pomniejszych utarczek słownych pomiędzy policją a osobami, które próbowały słownie zakłócić przemarsz. Sami uczestnicy marszu równości kilkukrotnie zatrzymywali się na trasie na czas zaplanowanych przemówień. Ostatni odcinek marszu uległ modyfikacji - zamiast pójść ul. Łubieńskiego i Chrobrego, skierowano go przez ul. Dąbrówki na Rynek. W międzyczasie na deptaku doszło do krótkich zamieszek z policją, w trakcie których użyto siły do odpędzenia grup osób.

Po powrocie marszu na Rynek, powtórzył się scenariusz sprzed 3 godzin. Obie strony rozdzieliły kordony policji, także konnej, a w pewnym momencie w ruch ze strony przeciwników poszły jajka, którymi kilka razy rzucono w manifestujących, a z drugiej strony poleciały stalowe nakrętki do śrub. 

Ostatecznie, według informacji otrzymanej od policji, w marszu równości uczestniczyło około 400 osób. W kulminacyjnym momencie kontrmanifestantów było około 500. Do tej chwili w sumie 6 osób zostało doprowadzonych do komendy.

27 komentarzy

 • Link do komentarza Zbawienie w Bogu naszym zasiadajacym na tronie i w Baranku sobota, 27 lipca 2019 08:55 napisane przez Zbawienie w Bogu naszym zasiadajacym na tronie i w Baranku

  Wolny wybór: chcesz być chwastem czy pszenicą?
  Czas ucieka, wieczność czeka.

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 26 lipca 2019 21:04 napisane przez czytelnik

  Legion - kościół nie płaci podatków tylko z ofiar, bo one są przeznaczone na utrzymanie parafii.Z innych działalności płaci i zanim się coś palnie, to trzeba sprawdzić. Także księża płacą podatki i składki na ZUS jak każdy inny szeregowy obywatel. Pisać bzdury każdy może, ty też, ale pytam jakie to przywileje ma kościół, bo jestem jego członkiem i nie wiem, Natomiast wiem, z jakimi trudnościami boryka się wielu księży, by utrzymać substancję kościelną. Ciekawe, ile dajesz na ten kościół, że wiesz, jakimi sumami on operuje? Bo ja na tacy widzę raczej sam bilon.

 • Link do komentarza Na imię mam Legion poniedziałek, 15 kwietnia 2019 21:14 napisane przez Na imię mam Legion

  Marek, ten twój kościół i jego wartości... to chyba nie wiesz co piszesz. Sprawdź rolę kościoła chociażby w rozbiorach Polski, Zresztą dziś też kościół dzieli i szczuje na siebie Polaków, sam żyjąc w luksusach nie płacąc podatków i składek emerytalno rentowych i ukrywa swoich przestępców. Wartości dzisiejszego kościoła to chciwość i bezkarność.
  "Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była ona najmocniejszą podporą ich władzy; wówczas to wyposażono w sposób możliwie najbogatszy księży kosztem nędzy ludów. Przyznano im najbardziej oburzające przywileje łącznie z zasiadaniem przy tronie. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa duchowieństwa, że połowa narodu z tego powodu cierpi i jęczy w nędzy, podczas gdy oni nic nie robiąc opływają we wszystko." T. Kościuszko

 • Link do komentarza Kamil poniedziałek, 15 kwietnia 2019 16:58 napisane przez Kamil

  Brawo Marek, ciekawa lektura twojego komentarza. Niestety, ci obecni nauczyciele nie są w stanie zrozumieć nawet tych kilku prostych zdań,nie ten poziom. Ich trzeba poddać nauce, może niewielu z nich da radę, a reszta na kasę do przysłowiowej Biedronki. Może niektórzy z nich sobie poradzą. Stan ich umysłu jest porażający. O tym wiadomo od dawna, nawet bez tego strajku.

 • Link do komentarza Marek poniedziałek, 15 kwietnia 2019 06:04 napisane przez Marek

  Rozbicie narodu, kraju i jego kultury polega na trzech etapach. To wszystko jest zaplanowane i sponsorowane $$$ z zewnątrz. Pierwszy etap to ogłupienie narodu. Naukowo już zostało stwierdzone, że obniżając edukację o 10% wychowuje się ogłupiałe społeczeństwo, które można najłatwiej manipulować. Owoce tego już są widoczne w edukacji. Większość studentów Uniwersytetu Warszawskiego nie potrafi pokazać województw na mapie Polski! Pierwszy etap więc już osiągnięto.
  Drugim etapem jest podcięcie korzeni wartości. W przypadku Polski jest to Kościół. Przykłady anty Chrześcijańskiej nagonki widoczne są w TV, etc., w negatywnej propagandzie w UE.
  W Polsce masowo propaguje się anty Katolickie materiały. Drugi etap zbiera już owoce.
  Trzecim i ostatnim bastionem, który wszystkiego broni, począwszy od edukacji jest - RODZINA. Ten trzeci etap właśnie jest wdrażany. Jego przykładem są tzw. "marsze równości". Rozbijając gniazdo i tradycje rodziny można już swobodnie manipulować tymi najmłodszymi i wychowywać je według agendy zaplanowanej przez zewnętrzne organizacje szerzące tzw. "tolerancję".
  Tolerancja w Polsce była od stuleci. Przykładem są mniejszości narodowe, które tutaj mogły od wieków w spokoju się rozwijać. Problem zaczyna się wtedy, gdy te mniejszości próbują narzucać swoje ideologie większości obywateli, którzy żyją w spólnocie według wcześniej przez siebie ustalonych zasad. Przemarsze jakie mają miejsce pod osłoną ZOMO, są niczym innym jak wdrażaniem ostatecznego, trzeciego punktu rozbicia narodu, kraju, jego kultury i wiary. Smród stęchlizny rynsztoku z Niemiec, Francji i innych państw, w których TRZY etapy już zostały wprowadzone i wdrożone do życia codziennego jak nowotwór atakują duszę Polski. Owoce tego już są od lat widoczne.
  Polska została jednym z ostatnich twierdz, które próbuje się podbić podobnymi metodami w stylu bitwy 1109 roku w Głogowie.
  Piszę to jako Obywatel USA, który jako Pedagog spotkał się z systemem prania mózgu dzieci przez LGBT i wynikach tej Marksistowskiej ideologii.
  Mieszkając większość życia w San Francisco wiem o czym mówię. Jeśli edukacja nie zostanie "wyprostowana", a wiara Chrześcijańska nie ukrzyżowana, zarazem rodzinę będzie tworzyła kobieta jako Matka, pierwsza nauczycielka i mężczyzna jako Ojciec, obrońca gniazda, to kręgosłup Polski zostanie bezodwrotnie zmielony.
  Teren Polski będzie wtedy zamieszkały przez skolonizowanych, tutejszych, ale nie przez Polaków od wiecznie wierzących że "Bóg, Honor, Ojczyzna" są najważniejsze.
  Wybiła godzina 11:59.

 • Link do komentarza ubawiony mieszczuch poniedziałek, 15 kwietnia 2019 00:16 napisane przez ubawiony mieszczuch

  Kochane geje, gnieźnieńscy nauczyciele pozazdrościli wam waszej niezwykłej popularności i dzisiaj idąc w wasze ślady wylegli na rynek!!! Ubaw na całego w tym Gnieźnie. Ciekawe, kto następny?

 • Link do komentarza anna niedziela, 14 kwietnia 2019 18:28 napisane przez anna

  witam, ja nie neguję tych ludzi lecz nie podoba mi się aby w moim mieście i pierwszej stolicy urzadzali przedstawienia...... Szanuję ich inność lecz nie afiszujcie się z tym bo ja w moim dojrzałym bardzo wieku nie caluję się z partnerem na mieście, w sklepie.... A wy do tego dązycie!!!!! ja tego nie chce widzieć!!!!!

 • Link do komentarza Polak Mały niedziela, 14 kwietnia 2019 13:32 napisane przez Polak Mały

  Nie dla promocji gender, LGBT+++++++++ i dewiacji seksualnych, kilka procent społeczeństwa nie będzie narzucać większości swojej lewackiej ideologii! Szacunek dla protestujących za odwagę!

 • Link do komentarza Dante niedziela, 14 kwietnia 2019 13:15 napisane przez Dante

  A właściwie to o co chodzi uczestnikom tej parodii? Że też ludziom się chce marnować sobotę na takie pierdoły.

 • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 14 kwietnia 2019 12:53 napisane przez Koryfeusz

  Część kontrmanifestantów wznosiła merytoryczne hasła, przekazywała konkretne argumenty przeciw postulatom środowisk LGBT. Ci ludzie merytorycznie się do tych postulatów odnieśli krytykując je poprzez zachowanie pewnego poziomu. Niestety wśród kontrmanifestantów były grupy ludzi, dla których argument przeciw paradzie równości to: "bo pedały", a to nie jest żaden argument tylko zwykły prymitywizm, a nie merytoryka.
  Mam nadzieję, że ci prymitywni ludzie, co nie mieli żadnych kontrargumentów, tylko wrzeszczeli sami nie wiedząc co i szukali powodu do rozładowania agresji, nie przekażą swoich prymitywnych cech dzieciom. Moim zdaniem lepiej, żeby takich troglodytów kastrować, bo rozmnożenie się ich to tragedia dla kraju. Wolę inteligentnych kontrmanifestantów niż prymitywów, którzy atakują Policję, bo szaleje w nich testosteron i nie potrafią nad sobą panować. Te zachowanie było takie prostackie, niedopuszczalne i na niskim poziomie. Mam nadzieję, że kara dla tych agresywnych zatrzymanych będzie surowa.

 • Link do komentarza Zenon niedziela, 14 kwietnia 2019 10:42 napisane przez Zenon

  Jak się zmienił stosunek komentarzy przed marszem i po marszu. Wystarczy że kibole, katoprawicowcy i troglodyci wyszli zza komputerowych klawiatur i pokazali swoje jacjaty i zachowanie. Przerażają od wczoraj zwykłych Gnieznian nie ludzie lgbt a ich przeciwnicy.

 • Link do komentarza Mirek niedziela, 14 kwietnia 2019 09:17 napisane przez Mirek

  Mieszkam w Niemczech w Düsseldorf, i wiem jaką swobodę i ile praw przysługuje różnym dewiantom. Są pod ochroną, nie wiedzieć dlaczego.

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 14 kwietnia 2019 08:58 napisane przez czytelnik

  Udział w marszu brała około 40 osobowa grupa zamaskowanych po uszy pseudo przyjaciół LGBP, (zdjęcie 34) kto ich tu przywiózł i po co? czyżby Paulina Hennig-Kloska nie wiedziała ??? Publiczne wykorzystywanie dzieci (tak w wielu przypadkach to były niepełnoletnie dzieci) w celu promowania własnej partii politycznej Nowoczesna powinno być karane.

 • Link do komentarza uuuuuuuuu niedziela, 14 kwietnia 2019 08:19 napisane przez uuuuuuuuu

  I świat się nie zawalił. Po co było straszyć gnieźnian panie prezydencie ? Swoją drogą ciekawe że to LGBT upatrzyło sobie miasta POKO lewicowe, ciekawe co dalej , czy bedzie w Gnieźnie karta czegoś tam dla nich ?

 • Link do komentarza Na imię mam Legion sobota, 13 kwietnia 2019 23:13 napisane przez Na imię mam Legion

  Na zdjęciu pan w żółtej kurtce ma otwarte piwo. Czy nie popełnia wykroczenia? Gdzieś tam jest też pan w brudnych spodniach i fioletowej czapce rzucający jajkami w policję (z daleka oczywiście). Elita narodu...

 • Link do komentarza marrtta sobota, 13 kwietnia 2019 21:17 napisane przez marrtta

  Te zdjęcia mowią same za siebie. Uchowaj mnie Bozę w ciemnej ulicy przed prezentowanymi na zdjeciach zwolennikami chrześcijańskich wartości w tym mieście. Panu redaktorowi dziękuję za fotoreportaż .Nie trzeba nic opisywać...

 • Link do komentarza Antygej sobota, 13 kwietnia 2019 21:13 napisane przez Antygej

  Jeden woli marchewke w zupie, a drugi w DUPIE.

 • Link do komentarza anna sobota, 13 kwietnia 2019 20:45 napisane przez anna

  NIEEEEEEE!!!!!!!!

 • Link do komentarza Zenon sobota, 13 kwietnia 2019 20:23 napisane przez Zenon

  Oglądając przeciwników marszu przychodzi na myśl tylko jedna refleksja. Zobaczcie jaki typ człowieka został wyhodowany przez Kościół katolicki w Polsce. Zamiast być siewca Ewangelii kościół jest siewcą nienawiści. Przykłady dzisiaj widzieliście na ulicach naszego miasta.

 • Link do komentarza Wiesław sobota, 13 kwietnia 2019 20:05 napisane przez Wiesław

  Zboczeńcy mają większe prawa niż normalni ludzie.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane