piątek, 12 kwietnia 2019 12:36

Oświadczenie prezydenta ws. manifestacji 13 kwietnia

 
Oświadczenie prezydenta ws. manifestacji 13 kwietnia archiwum redakcji

Prezydent Tomasz Budasz wydał oświadczenie, kierowane zarówno do uczestników sobotnich wydarzeń, jak i mieszkańców miasta, szczególnie śródmieścia.

Wczoraj Sąd Okręgowy w Poznaniu uchylił moje decyzje, zakazujące organizacji wszystkich zgromadzeń publicznych na terenie miasta Gniezna w dniu 13 kwietnia 2019 roku (czyli w najbliższą sobotę). 

Szanując wyrok niezawisłego sądu - jako urząd podjęliśmy wszelkie czynności przewidziane prawem.

Jeżeli to możliwe proszę wszystkich gnieźnian, a przede wszystkim mieszkańców ścisłego centrum o zachowanie rozwagi i dołożenie wszelkich starań związanych z zabezpieczeniem swojego mienia.

Biorąc pod uwagę fakt, że planowanych jest kilkanaście zgromadzeń, liczba biorących w tych wydarzeniach osób będzie duża. Trudno dziś wyrokować, jakie nastroje towarzyszyć będą manifestantom, ale biorąc pod uwagę, że organizatorami są zarówno zwolennicy LGBT, jak również środowiska prawicowe, kibicowskie i tym podobne, temperatura wydarzeń może być znacząca. Dlatego raz jeszcze proszę mieszkańców, przebywających w mieście gości, ale i samych uczestników tych zgromadzeń o zachowanie spokoju, poszanowanie obowiązujących zasad i przepisów powszechnie obowiązującego prawa; należytą kulturę słowa i wzajemne uszanowania praw innych.

Raz jeszcze proszę wszystkich o zrozumienie i zachowanie spokoju.

Jak przekazał nam prezydent, odnośnie wczorajszej decyzji Sądu Okręgowego w Poznaniu, Miasto Gniezno złożyło apelację. Wyrok w tej sprawie ma zapaść dzisiaj.


Jednocześnie gnieźnieńska Policja informuje o utrudnieniach w ruchu, jakie mają wystąpić w centrum Gniezna w sobotę 13 kwietnia w godzinach od 12:00 do 18:00: - Jeżeli będą się Państwo wybierać do centrum lepiej zostawić samochód w domu albo pojechać drogą, która ominie manifestujących - informuje komenda.

Poniżej mapa marszu oraz kontrmanifestacji:

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza Krycha poniedziałek, 15 kwietnia 2019 05:55 napisane przez Krycha

  A przy dworcu armatka wodnia. Jaja jakieś. Spokojnie szli. I nie jestem za tą paradą ale Oni nie byli aż tak wulgarni jak kibole. Wielkie G czy to potrzebne było Nam. Szkoda słów.

 • Link do komentarza z.dzicha sobota, 13 kwietnia 2019 16:58 napisane przez z.dzicha

  Racja Honia. Budasz niezły autokabaret odstawił. A taki miał być pan z mpk nowoczesny i wszechwiedzący i przyjazny każdemu że ohh rekwizycik czerwone akularki nawet, a wyszła pewnośc siebie jak u sprzątaczki na MPK.

 • Link do komentarza Fistaszek sobota, 13 kwietnia 2019 11:17 napisane przez Fistaszek

  To nie będzie Marsz to będzie Pierwszy w Polsce Bieg LGBT, byle koturnów nie pogubili.

 • Link do komentarza Endrju sobota, 13 kwietnia 2019 10:33 napisane przez Endrju

  Gdyby nie było kontrmanifestacji nikt by nie wiedział nawet o tym marszu. Przeszedł by spokojnie i tyle by go widziano. Dzięki prezydentowi, kibicom i innym podobnym srodowiskom jest o nim tak głośno. Swoją drogą jest to dobry moment, aby prezydent wypowiedział w końcu swoje zdanie na tematy związane ze światopoglądem, bo w tych sprawach konsekwentnie milczy.

 • Link do komentarza heheheheheheheheh sobota, 13 kwietnia 2019 10:15 napisane przez heheheheheheheheh

  jaki ambasador takie króliki

 • Link do komentarza Honia sobota, 13 kwietnia 2019 09:41 napisane przez Honia

  sianie atmosfery strachu panie Prezydencie nie jest dobre... to pierwsze, ale skoro już się powiedziało a to trzeba i powiedzieć b
  po drugie dał pan zgodę na obie manifestacje i dobrze by było się opowiedzieć po której stronie pan stoi a nie uciekać z miasta jak wieść gminna niesie /najpierw się pan zasłaniał brakiem uczestnictwa imprezą rodzinna, obecnie wieść gminna niesie, że ma Pan wyjazd służbowy..../
  po trzecie nie wniesienie odwołania od decyzji sądu a wydawanie śmiesznych oświadczeń typu "uciekajcie" z miasta deprecjonuje pana stanowisko, zamiast być z mieszkańcami pan straszy i zamierza uciekać! wstyd!!

 • Link do komentarza Wasz druh piątek, 12 kwietnia 2019 18:20 napisane przez Wasz druh

  My wszyscy zboczki z Konina i Wrześni bardzo się cieszymy z decyzji sądu. Pytamy tylko czy możemy przyprowadzić kozy i owce i naszych braci mniejszych hucułów poprzebieranych w lateks. Będziemy na pewno na tej imprezie i zapraszamy Panią Sędzię by odwiedziła nas w Gnieźnie. Muł już osiodłany. Zrobimy sobie taką tęczową prawieniedzielę palmową z pomalowanymi ja..ja..mi. Zachęcamy wszystkich gnieźnian do licznego uczestnictwa w imprezie. Bierzcie śmiało dzieci, będzie koedukacyjne przedszkole LGBTkuku z licznymi atrakcjami kuku. Preferujemy dzieci w przedziale wiekowym od 4-12 lat. Chłopcy mile widziani. Pozdrawiam

 • Link do komentarza Kibic piątek, 12 kwietnia 2019 17:29 napisane przez Kibic

  Jak można świadomie pozwalać na demolke miasta? Jeśli są wnioski, straty w innych miastach to po co na to zezwalac ? Czy wymiar sprawiedliwości pokryje koszty ewentualnych strat? 4 godziny centrum zamknięte, strach z domu wyjść. Poprostu paranoja.Może niech to towarzystwo idzie spacerować po lesie a nie przez miasto.

 • Link do komentarza Patriota piątek, 12 kwietnia 2019 16:37 napisane przez Patriota

  Czyli prezydent czuję, że będzie dym. Nie dziwię się lgbt będzie prowokować nas patriotów do tego. I powiem jedno to oni zaczną zadymę nie prawica.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane