poniedziałek, 08 kwietnia 2019 07:50

Kolejna interwencja w pustostanie

 
Kolejna interwencja w pustostanie źródło: OSP Strzyżewo Smykowe

W nocy z niedzieli na poniedziałek strażacy wezwani zostali na posesję, na której już kilkukrotnie w ostatnich latach odbywały się interwencje służb.

Do zdarzenia doszło 8 kwietnia około godziny 4:00 rano. Wówczas to do służb wpłynęła informacja o pożarze pustostanu, zlokalizowanego w środku Wełnicy koło Gniezna. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Gniezno wraz z drabiną mechaniczną oraz OSP Strzyżewo Smykowe.

Po dotarciu na miejsce zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz przystąpiono do akcji gaśniczej. Jak się okazało, przyczyną interwencji w opuszczonym budynku był palący się wewnątrz tapczan. W trakcie jego gaszenia dokonano także przeszukania budynku pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych.

Była to kolejna interwencja służb na tej posesji. Ostatnim razem w listopadzie ub. roku również doszło do pożaru. Opuszczona posesja od dłuższego czasu jest odwiedzana przez osoby bezdomne. W 2017 roku w pustostanie dwukrotnie znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn, którzy nie mieli stałego miejsca zamieszkania.

źródło: OSP Strzyżewo Smykowe

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane