środa, 13 marca 2019 11:24

Kolejni przywdziali mundur policyjny

 
Kolejni przywdziali mundur policyjny źródło: KWP Poznań

Kolejnych dwóch funkcjonariuszy weszło w szeregi Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Wszyscy rekruci, zanim trafią do służby w jednostkach na terenie województwa, odbędą półroczne przeszkolenie.

W miniony wtorek w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie 63 policjantek i policjantów przyjętych do służby, w tym 2 którzy służyć będą w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie. Rekruci, po odbyciu 6-miesięcznego przeszkolenia w szkołach Policji, trafią do służby w jednostkach na terenie całej Wielkopolski. Najliczniejsza grupa nowo przyjętych policjantów i policjantek zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Adeptów zawodu policjanta na uroczystości ślubowania powitał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka. Szef wielkopolskich policjantów w swoim wystąpieniu podkreślił, że bycie policjantem to służba, która daleko wykracza poza normalne godziny pracy. To odpowiedzialność i zobowiązanie, zważywszy na słowa policyjnego ślubowania. Nade wszystko komendant życzył policjantkom i policjantom szczęścia, które poza przygotowaniem merytorycznym, jest w policyjnej służbie nieodzowne.

źródło: KWP Poznań

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane