wtorek, 12 marca 2019 11:15

Kolejne zdarzenie z udziałem pijanego kierowcy

 
Kolejne zdarzenie z udziałem pijanego kierowcy archiwum redakcji

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 25-letni kierowca samochodu, który doprowadził do zdarzenia drogowego w poniedziałkowy wieczór.

Kolizja miała miejsce 11 marca, kilka minut po godzinie 21:00 na drodze krajowej nr 15, w Szczytnikach Czerniejewskich. Jak wynika z ustaleń Policji, kierujący samochodem marki Seat, 25-letni mieszkaniec gminy Kłecko na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, zjechał na lewą stronę drogi, po czym uderzył w bariery energochłonne.

W wyniku zderzenia auto kilka razy się obróciło, po czym zatrzymało się w rowie. Pasażerka pojazdu, 17-letnia mieszkanka gminy Mieleszyn została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala, następnie po badaniach lekarskich zwolniona do domu.

Jak ustalili przybyli na miejsce wypadku funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, kierujący był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd został zabezpieczony na parkingu depozytowym. 26-latek odpowie teraz za spowodowanie kolizji drogowej i jazdę w stanie nietrzeźwości.

Przypomnijmy iż tego samego dnia, około 1:00 w nocy, również na krajowej "piętnastce" doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Zobacz: Dachował autem - był pijany

źródło: KPP Gniezno 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane