wtorek, 19 lutego 2019 08:10

Policjant po służbie zatrzymał pijanego 18-letniego kierowcę

 
Policjant po służbie zatrzymał pijanego 18-letniego kierowcę archiwum redakcji

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, w czasie wolnym od służby, ujął nietrzeźwego kierowcę, którym był 18-latek.

Sytuacja miała miejsce w minioną sobotę 17 lutego około godziny 22:30 na stacji paliw w Rogowie. Wówczas to sierż. sztab. Łukasz Cegiel, funkcjonariusz z gnieźnieńskiej komendy, zauważył pojazd marki VW Polo, którego kierujący uderzył w kamień  będący na poboczu wyjazdu i uszkodził w ten sposób samochód.

Z uwagi na brak możliwości kontynuowania jazdy, młody kierowca pozostawił samochód i pieszo udał się w kierunku wsi. Wówczas policjant zauważył, że prawdopodobnie jest on nietrzeźwy. Wówczas ujął mężczyznę i zabrał mu kluczyki od pojazdu. O powyższym zdarzeniu poinformował dyżurnego żnińskiej jednostki Policji.

Na miejsce przybyli umundurowani funkcjonariusze, którzy przejęli od niego mieszkańca gminy Gąsawa. Sprawdzenie na urządzeniu procesowym wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy - zachowanie 18-latka oceni sąd, do którego trafi akt oskarżenia.

źródło: KPP Żnin

1 komentarz

  • Link do komentarza JDs wtorek, 19 lutego 2019 12:29 napisane przez JDs

    Policjantem jest się cały czas w służbie jak i poza nią. Brawo! Więcej takich a może będzie dochodzić do mniejszej ilości ludzkich tragedii z udziałem nietrzeźwych kierowców.
    Prawdziwy "pies" w pozytywnym tego znaczeniu. Życzę szybkiego pozbycia się tego "po" przed stanowiskiem

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane