niedziela, 10 lutego 2019 16:50

Poranny pożar w Łabiszynku

 
Poranny pożar w Łabiszynku źródło: OSP Zdziechowa

W niedzielny ranek gnieźnieńscy strażacy zostali powiadomieni o pożarze, jaki został zauważony w jednym z budynków w Łabiszynku.

Do zdarzenia doszło 10 lutego, kilka minut przed godziną 7:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w obiekcie mieszczącym suszarnię drewna jednej z firm znajdujących się w Łabiszynku, zauwazono pożar składowanego w niej materiału. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Gniezno, OSP Modliszewo i OSP Zdziechowa. Po dotarciu na miejsce i wstępnym rozpoznaniu okazało się iż rozmiar pożaru nie jest tak duży, jak początkowo przewidywano i z drogi zawrócono zaalarmowane wcześniej OSP Strzyżewo Smykowe oraz OSP Mieleszyn. Zastępy przybyłe do zagrożenia zastały objęte ogniem drewno kominkowe poddane procesowi suszenia. 

Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się drewno. Równolegle przystąpiono do oddymiania hali produkcyjnej. 

Po przygaszeniu ognia i częściowym oddymieniu hali przystąpiono do sukcesywnego wywożenia palet z drewnem wózkami widłowymi z suszarni na zewnątrz budynku, gdzie odbywało się dogaszanie. Po wywiezieniu wszystkiego drewna z suszarni oddymiono całkowicie halę produkcyjną. 

źródło: OSP Zdziechowa i PSP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane