wtorek, 05 lutego 2019 10:54

Pięciu pijanych kierowców zatrzymanych w weekend

 
Pięciu pijanych kierowców zatrzymanych w weekend archiwum redakcji

Podczas minionego weekendu gnieźnieńscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących i jednego po użyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierujący muszą liczyć się z karą do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną i wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Pierwszy z wspomnianej piątki został zatrzymany w miniony piątek. 30-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, kierujący pojazdem marki Hyundai Santa Fe, funkcjonariusze wydziału ruchu zatrzymali do kontroli drogowej w Trzemesznie. Badanie na obecność alkoholu wykazało 0,3 promila w organizmie kierowcy. Tego samego dnia miał miejsce drugi przypadek - 33-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz, do kontroli drogowej został zatrzymany przez policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego na ul. Poznańskiej w Gnieźnie. Wynik badania trzeźwości to 2,3 promila.

W sobotę w godzinach dopołudniowych w Mierzewie w gminie Niechanowo w ręce mundurowych z Witkowa wpadł 57-letni mieszkaniec tej gminy kierujący Oplem Astrą. W jego organizmie, jak wykazało przeprowadzone badanie, był 1 promil alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia po południu w Pierzyskach w gminie Łubowo policjanci drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Hyundai. Wynik badania 25-letniego gnieźnianina to 0,56 promila Dodatkowo mężczyzna nie zastosował się do obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie.

Ostatni nietrzeźwy, 65-letni gnieźnianin, kierujący motorowerem przez policjantów drogówki do kontroli drogowej został zatrzymany w niedzielę w Lednogórze w gminie Łubowo. Wynik to 1,2 promila.

Kierujący stracili swoje uprawnienia do kierowania. Muszą się też liczyć z karą do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

źródło: KPP w Gnieźnie

2 komentarzy

  • Link do komentarza Urzędnik środa, 06 lutego 2019 13:08 napisane przez Urzędnik

    Proszę ustawić się na ul. Konikowo i Libelta i zatrzymać ciemną astrę IV. Kierowca pracuje jako strażnik miejski. Oj zdziwicie się Panowie policjanci.

  • Link do komentarza ejwgjkzkjgsk wtorek, 05 lutego 2019 11:23 napisane przez ejwgjkzkjgsk

    Ich nazwiska podawane powinny być do wiadomości, żeby wszyscy wiedzieli, kto zagraża na drogach

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane