piątek, 25 stycznia 2019 19:21

Tragiczny pożar w Czerniejewie. Dwie osoby nie żyją

 
Tragiczny pożar w Czerniejewie. Dwie osoby nie żyją fot. Rafał Wichniewicz

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątkowe, późne popołudnie w Czerniejewie. W jego wyniku zginęły dwie osoby.

Do zdarzenia doszło 25 stycznia kilka minut przed godziną 16:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, pożar wybuchł w mieszkaniu na parterze trzykondygnacyjnego budynku wielorodzinnego przy ul. 1 Maja w Czerniejewie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano JRG Gniezno, OSP Czerniejewo oraz OSP Żydowo. 

- Po dojechaniu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów z OSP Czerniejewo zastano rozwinięty pożar w części parterowej budynku. Po stłumieniu ognia okazało się iż w mieszkaniu około 12 metrów kwadratowych znajdowały się dwie osoby, które poniosły śmierć w wyniku tego zdarzenia - poinformował nas st. kpt. Łukasz Michalak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Gnieźnie.

Ze wstępnych oględzin wynika iż w wyniku zdarzenia zginął mężczyzna i kobieta, a na miejscu jest policja, która próbuje ustalić ich tożsamość. W trakcie akcji ewakuowano także mieszkańców budynku, przy czym jedna z osób wymagała pomocy medycznej i została przewieziona do szpitala. 

Na miejsce zdarzenia przybył inspektor nadzoru budowlanego, który na czas dokładnych oględzin konstrukcji budynku, wyłączył trzy lokale mieszkalne z użytku. Sprawdzane są m.in. elementy nośne, ściany i przewody kominowe. Na miejscu cały czas obecne są służby, a także wezwano prokuratora. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.

2 komentarzy

  • Link do komentarza kibolo czwartek, 31 stycznia 2019 18:57 napisane przez kibolo

    Nawet śmierć ich nie rozłączyła/

  • Link do komentarza Marzena poniedziałek, 28 stycznia 2019 18:06 napisane przez Marzena

    Ruszyla dziwna zbiorka pieniedzy na dzieci ktore ucierpialy w tym pozarze ale nad tym spalonym mieszkaniem nie mieszkaly dzieci a mieszkanie jest Gminne i to Gmina podejmuje remonty i naprawy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane