środa, 23 stycznia 2019 17:03

Nowy wóz dla OSP Modliszewo

 
Nowy wóz dla OSP Modliszewo źródło: OSP Modliszewo

Od kilku dni druhowie z modliszewskiej jednostki dysponują nowym, ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym, który zastąpił wysłużonego Stara.

 

Miniony piątek zapisał się na kartach historii OSP Modliszewo. Jednostka, która zabezpiecza północny obszar powiatu gnieźnieńskiego, od pewnego czasu miała powody do zmartwień z uwagi na wyeksploatowanego technicznie Stara (służącego tutejszym strażakom od sześciu lat - wcześniej w innej jednostce). Na początku ubiegłego tygodnia udał się on w ostatnią podróż do stacji demontażu pojazdów, mając za sobą udział w ponad 300 wyjazdach na dystansie 3500 km. 18 stycznia jego miejsce zajął nowy wóz ratowniczo-gaśniczy wyprodukowany na podwoziu Kamaz przez firmę Bocar.

Całkowity koszt pojazdu wyniósł 870 tys. złotych, z czego 370 tys. złotych pochodziło ze środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a wydatnego wsparcia w kwocie 500 tys. złotych udzieliła Gmina Gniezno. Samochód jest w pełni wyposażony w sprzęt niezbędny do działań ratowniczo-gaśniczych i jest wprowadzony w podział bojowy. Obecnie jeszcze trwa szkolenie ochotników z zakresu obsługi.

Nowy wóz w modliszewskiej remizie to efekt starań na wielu szczeblach - od samorządowych po państwowe, które uznały potrzeby tej jednostki: Pragniemy złożyć podziękowania wójtowi Gminy Gniezno kadencji 2014-2018 Panu Włodzimierzowi Lemanowi oraz całej Radzie Gminy kadencji 2014-2018 bez których zaangażowania i przyznanych środków zakup ten nie byłby możliwy. Dziękujemy Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie st.kpt. Mariuszowi Dębskiemu wraz z całą kadrą KP PSP w Gnieźnie za wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Pragniemy również podziękować obecnej Pani wójt Marii Suplickiej oraz radnym Rady Gminy kadencji 2018-2022 za dostrzeganie i dążenie do realizacji potrzeb Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Gniezno - pisze OSP Modliszewo.

źródło: OSP Modliszewo

1 komentarz

  • Link do komentarza rowerzysta środa, 23 stycznia 2019 23:35 napisane przez rowerzysta

    Coś pięknego, wjedzie wszędzie, Pewnie też ciężarówkę z rowu wyciągnie jak będzie potrzeba . Ciesze się, że straż dostaje nowe wozy i nowy sprzęt a nie zdezelowane zabytki z niemiec. Nigdy nie wiadomo, czy komuś z nas nie przyda się ich pomoc.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane