środa, 05 grudnia 2018 11:41

Dwie tony darów od gnieźnian dla Polaków na Wschodzie

  mnopr
Dwie tony darów od gnieźnian dla Polaków na Wschodzie zdjęcie nadesłane

Wczoraj zakończyła się zbiórka produktów żywnościowych i przemysłowych w ramach akcji "Rodacy Bohaterom" Stowarzyszenia Odra Niemen.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 7, szkoły podstawowej w Ostaszewie i gnieźnieńskiego koła Światowego Związku Żołnierzy AK zebrała prawie 2 tony darów. Tę hojność zawdzięczają mieszkańcom naszego miasta, którzy składali produkty żywnościowe i inne materiały w miejscach zbiórki, które znajdowały się w dwóch sklepach PSS Społem - Zimowit oraz przy ul. Staszica.

Organizatorzy zbiórki dziękują PSS Społem, Drukarni Majorczyk, dyrektor SP nr 7 Elżbiecie Fischer, Ewie Modelskiej z SP nr 7 oraz Annie Romanowskiej-Karpińskiej z Bydgoszczy za okazane serce i wsparcie w przeprowadzeniu całej akcji.

W najbliższy piątek z Gniezna wyjadą trzy samochody z darami dla polskich kombatantów, Sybiraków, przedszkolaków oraz osób starszych i samotnych. Udadzą się one w kierunku Łotwy i Litwy, gdzie zamieszkują nasi rodacy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane