piątek, 30 listopada 2018 13:57

Krzysztof Bestwina opuścił szpital - personel nic nie wiedział

 
Krzysztof Bestwina opuścił szpital - personel nic nie wiedział archiwum redakcji

Dyrektor gnieźnieńskiego szpitala już nim nie jest - opuścił już Gniezno. Personel placówki, a także jego zastępca i nowy zarząd powiatu nic o tym oficjalnie nie wiedzieli.

Taką informację dzisiaj oficjalnie potwierdziło Starostwo Powiatowe. W trakcie spotkania, na którym dokonano prezentacji sytuacji finansowej Szpitala Pomnik Chrztu Polski, dyrektor Wydziału Ochrony Zdrowia Małgorzata Cichomska-Szczepaniak przekazała: - Dyrektor Bestwina dostał wypowiedzenie umowy o pracę w dniu 21 listopada, a więc na dzień przed podjęciem przez Radę Powiatu uchwały o powołaniu nowego Zarządu. Został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy, a wczoraj do Starostwa dotarła wiadomość na ten temat. Dzisiaj byłam w szpitalu i personel szpitala nic nie wiedział o tym fakcie - przekazała dyrektor. 

Przypomnijmy iż o tym, że dyrektor szpitala prawdopodobnie opuścił już swoje miejsce pracy, informowaliśmy kilka dni temu. Próbowaliśmy na różne sposoby skontaktować się z nim w tej sprawie, jednak nam się to nie udawało. Pytaliśmy o to także byłą już starostę Beatę Tarczyńską, ale nie chciała tematu komentować - odpowiedziała nam tak w dzień po tym, jak faktycznie wypowiedziała umowę dyrektorowi. Jak się okazuje, Krzysztof Bestwina nie odbiera teraz także telefonów ze Starostwa. Nieoficjalnie wiemy też, że już wyprowadził się z Gniezna.

- W rozwiązaniu umowy o pracę za wypowiedzeniem jest zapis o zwolnieniu z zakazu wykonywania pracy o charakterze konkurencyjnym. Co to może rodzić i możemy przypuszczać? Prawdopodobnie pan dyrektor Bestwina rozpocznie pracę w innej jednostce ZOZ-u w okresie wypowiedzenia, bo przepisy prawa pracy dopuszczają taką sytuację - stwierdziła Małgorzata Cichomska-Szczepaniak. Jak dodała, wynagrodzenie Krzysztofa Bestwiny aneksem nr 1 do umowy z dnia 23 stycznia zostało podniesione do wysokości pięciokrotnego wynagrodzenia w tym sektorze (tym samym ucinając temat jego pensji).

- Wiemy iż nie możemy już liczyć na współpracę z panem dyrektorem Bestwiną. Współpracujemy jednak z zastępcą, panem dyrektorem Pawłem Dopierałą i mamy nadzieję, że będzie ona dalej kontynuowana - stwierdziła dyrektor, nadmieniając iż także zastępca nic nie wiedział o oficjalnym zwolnieniu Krzysztofa Bestwiny.

Jak przekazano, Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego powoła nową osobę na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora szpitala. Na razie jednak nie poinformowano, kto oficjalnie ma objąć tę funkcję.

 

55 komentarzy

 • Link do komentarza demaskator niedziela, 09 grudnia 2018 14:05 napisane przez demaskator

  terminy hucznie podawane przez Dolatę i company na konferencjach prasowych ulegają przesunięciom - już nie listopad, nie grudzień , nie styczeń na wet ale może kwiecień. to są te manipulacje kłamstwa i propaganda sukcesu PIsu.

 • Link do komentarza seniorka piątek, 07 grudnia 2018 15:43 napisane przez seniorka

  TAAAK ,
  Jeszcze za czasów rządów Pilarczyka zmieniono nazwę szpitala na ZOZ Gniezno !
  Dość późna pobudka panie Seniorze na ten temat !

 • Link do komentarza pytambocośsłyszałem piątek, 07 grudnia 2018 13:34 napisane przez pytambocośsłyszałem

  Nie ma Krzysztofa, nie ma Ewy, co będzie z Pawłem?

 • Link do komentarza senior piątek, 07 grudnia 2018 11:50 napisane przez senior

  A gdzie znikła tablica z patronem szpitala dr Bieganskim? Na wszystko podobno brakuje pieniedzy, a na głupie z zasady przemianowanie szpitala, kasa sie znalazla? Przypominam, ze powieszono z tego powodu wielki i kosztowny bilbord, zmieniono pieczątki i wiele innych spraw urzędowych, na które całkiem niepotrzebnie wyrzucono pieniądze. Dr Biegański w grobie się przewraca patrząc na głupotę ludzką XXI wieku!

 • Link do komentarza salowa czwartek, 06 grudnia 2018 20:42 napisane przez salowa

  A czy nowa władza wróci do prawdziwego patronatu gnieźnieńskiego szpitala, którym był bardzo zacny i zasłużony dr Biegański? Komu on przeszkadzał? Komu się naraził i czym?

 • Link do komentarza Mariola środa, 05 grudnia 2018 20:35 napisane przez Mariola

  Bo Pan Krzysiu to był właściwy człowiek na właściwym miejscu...szkoda że skonczyły się te czasy...

 • Link do komentarza pracownik środa, 05 grudnia 2018 19:34 napisane przez pracownik

  środa, 05 grudnia 2018 12:31 napisane przez pracownik szpitala

  I cóż można rzec???

 • Link do komentarza pracownik szpitala środa, 05 grudnia 2018 12:31 napisane przez pracownik szpitala

  A nieprawda ! Pan Bestwina był w poniedziałek w szpitalu i pożegnał się ze wszystkimi pracownikami. Chodział po całym szpitalu żegnał się i dziękował za współpracę. To było miłe.

 • Link do komentarza Pan Cogito poniedziałek, 03 grudnia 2018 18:55 napisane przez Pan Cogito

  Humanista dobrze prawi ja bym dodał Dolata to przewodniczacy PiS w powiecie gnieznienskim. A maksiu rozumuje na poziomie dziecka

 • Link do komentarza prokurent poniedziałek, 03 grudnia 2018 17:35 napisane przez prokurent

  do dante - malo wiesz, ale większą wiedzę zyska prokuratura. Z polityka to rzeczywiście nie ma nic common

 • Link do komentarza pracownik poniedziałek, 03 grudnia 2018 17:32 napisane przez pracownik

  napisane przez kadrowY
  " Od kilku tygodni jeden nowy/stary radny miejsko - powiatowy lekarz, niektórzy chirurdzy zatrudnienie obecnie we Wrześni, Bytowie , Środzie wraz ze znającymi się na medycynie i budownictwie zwycięzcami wyborów szukają kandydatów na nową dyrekcję szpitala"- błazenada z Twojej strony i akt desperacji (no cóż jak sie należy do poprzedniej władzy Pana B. to wszystko możliwe),cel komentarza jest jednoznaczny!! Masz "klasę"!!
  napisane przez Man
  "A co to za zwyczaj żeby wszystkich informować o odejściu z pracy ?"
  Może wszystkich nie, ale personel najbliższy (szpitala), wypada!!

  napisane przez Opamiętajcie
  " Każdy w tym mieście będzie wiedział, że facet z Bielska- białej wybudował szpital w Gnieźnie.."
  Czytam kilka razy, i nie wierzę (ale farmazony)!!
  Może pomnik lub zmianę nazwy szpitala, Pan zaproponuje??!

 • Link do komentarza Dante poniedziałek, 03 grudnia 2018 14:17 napisane przez Dante

  Polityka mnie nie interesuje, ale słyszałem od wielu osób, że oddział chirurgii zaczął wreszcie funkcjonować na odpowiednim poziomie. A teraz do gry wróci dawna ekipa, więc życzę wszystkim państwu dużo zdrowia ;)

 • Link do komentarza Max ze Śródmieścia poniedziałek, 03 grudnia 2018 11:29 napisane przez Max ze Śródmieścia

  Do "humanista"
  Po Twojej ostatniej wypowiedzi widać, jak bardzo zaniedbano nauki humanistyczne za niechlubnych rządów Tuska et consortes. Szczęście, że program "cela+" coraz bliżej realizacji.

 • Link do komentarza gnieznianin poniedziałek, 03 grudnia 2018 10:12 napisane przez gnieznianin

  napisane przez Opamiętajcie
  To Ty - Opamiętaj sie z tymi pustymi, nieobiektywnymi komentarzami!! Bzdury piszesz!!

 • Link do komentarza Scarlett poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:10 napisane przez Scarlett

  Zdumionemu polecam gramatykę języka polskiego. Natomiast wykładow z logiki nie polecam, bo czytajac jego wynurzenia widac, ze niczego z nich i tak nie zrozumie. Beznadziejny przypadek.

 • Link do komentarza Wiem poniedziałek, 03 grudnia 2018 08:52 napisane przez Wiem

  Jedno jest pewne -pomIMO ucieczki z Gniezna nie uda się tej ekipie uciec przed prokuraturą.

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 02 grudnia 2018 18:57 napisane przez mieszkaniec

  Kadrowy
  Od Twoich komentarzy, brzuch boli ze śmiechu!!
  Podobnie od : napisane Pracownik
  Myślę, ze to ta sama osoba, a przynajmniej z opcji Pana Bestwiny!

  I można powiedzieć, cytujac A. Kmicica
  "Kończ waść, wstydu oszczędź! "

 • Link do komentarza zdumiony niedziela, 02 grudnia 2018 15:20 napisane przez zdumiony

  do emeryt
  A w kogo imieniu i kogo "rozumem " Ty piszesz te komentarze? Może warto byś na emeryturze zajął się wychowaniem wnucząt 9jeżeli faktycznie jesteś na emeryturze), jest teatr, opera, ksiązki - w Twoim emerytalnym wieku to praca dla Ciebie!!
  Twój czas minął
  A te słowa (poniżej), to już obelga!! Emeryt(oświecony, bo widzę że za takiego sie uważasz) powinien wiedzieć!!

  "Fanom Koalicji Obywatelskiej już skończyły się percepcyjne możliwości rozwiązywania problemów. Oszołomieni nagłą wygraną nie potrafią nawet z godnością wziąć na siebie jarzma ciężkich i na pewno nie łatwych obowiązków, więc rękoma swoich miłośników piszą obraźliwe i nic nie warte komentarze"

 • Link do komentarza Man niedziela, 02 grudnia 2018 15:16 napisane przez Man

  A co to za zwyczaj żeby wszystkich informować o odejściu z pracy ? Każdy kto zna gruszczynskiegp kloske i ich ekipę wie że dyrektor był przez nich znienawidzony - grozili mu prokuratorem, wysyłali nik na kontrolę (który dyrekcji wystawił ostatecznie laurkę), kłamali, oczerniali - dlatego każdy wie jaki mieli plan! Gnębić gnębić gnębić i wywalić - to jest ich styl! Dlatego powinni podziękować byłej staroście za to że już od dzisiaj mogą brać odpowiedzialność za szpital i być z niej rozliczanymi ! Poza tym mieli inna wizje szpitala - wiec mogą ją realizować od zaraz - tylko podobno nie mają chętnych do tego - bo każdy rozsądny przeczytał list otwarty gruszczynskiego w którym apeluje do dyrekcji aby każda umowa w szpitalu była konsultowana z zarządem i radnymi :-) jak tak ma wyglądać zarządzanie w szpitalu TK już gratuluje sukcesu !!!

 • Link do komentarza Opamiętajcie się !!! niedziela, 02 grudnia 2018 15:03 napisane przez Opamiętajcie się !!!

  Pan Cogito zapomniał że p. Bestwinę krytykowano w 2014 R za to że przez cztery lata prowadził dla prywatnej firmy dwa szpitale w olkuszu I Giżycku !!! To na pewno nie jest i nie była firma pisowska :-) !! Ktoś kto podawał się wówczas za cogito straszył wszystkich że nowy dyrektor będzie prywatyzował szpital bo pracował w prywatnej korporacji !!! Weźcie sobie na wstrzymanie !!! Każdy głupi a nawet ślepy widzi ze bestwina zrobił coś czego w latach 2010-2014 ówczesna władza nie była w stanie zrobić !!! Jest piękny obiekt szpitala - do którego trzeba jeszcze 27 mln zł aby w całości został zagospodarowany bo 34 mln zł zostało już włożone !!! Oby tylko obecna władza nie zaprzepaściła tego bo mieszkańcy wywalą ich z hukiem przed końcem kadencji !!! Pan Bestwina - baranki - zrobił to czego od 2009 nikt nie zrobił w tym mieście a wasze ujadanie na niego jest jedynie wyrazem waszej bezsilności !!! Każdy w tym mieście będzie wiedział, że facet z Bielska- białej wybudował szpital w Gnieźnie i chwała mu za to a nie krytyka sięgająca poziomem brudnego bruku !!!

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane