poniedziałek, 19 listopada 2018 15:58

Radni miejscy złożyli ślubowanie

 
Radni miejscy złożyli ślubowanie fot. Rafał Wichniewicz

Dwudziestu trzech radnych miejskich kadencji 2018-2023 oficjalnie rozpoczęło swoją pracę w samorządzie. Wybrano przewodniczących rady, a także powołano komisje.

Pierwsze posiedzenie Rady Miasta Gniezna nowej kadencji, która potrwa przez najbliższe pięć lat, odbyła się w odnowionej Sali Sesyjnej wyremontowanego Starego Ratusza. Spotkanie zainaugurował najstarszy ze wszystkich radnych - Aleksander Ditbrener, który po odczytaniu tekstu ślubowania, przyjął je od każdego z obecnych w sali radnych. 

Następnie ślubowanie złożył prezydent Tomasz Budasz, któremu następnie wręczono insygnia: - Czuję się zaszczycony, wyróżniony, ale to też ogromne zobowiązanie i honor pełnić po raz kolejny, drugi, tę zaszczytną funkcję na rzecz naszych mieszkańców. Z tego miejsca chcę zadeklarować współpracę ze wszystkimi radnymi dla dobra naszych mieszkańców. Wierzę, że podniesiemy się ponad podziały polityczne i będziemy wspólnie dążyć do poprawienia jakości życia oraz warunków naszych mieszkańców. Wierzę bowiem, że razem zrobimy jeszcze więcej dla naszego miasta - mówił prezydent.

Tuż po tym, po powołaniu komisji skrutacyjnej, odbyło się tajne głosowanie, w trakcie którego wybrano głosami większości przewodniczącego rady. Został nim ponownie Michał Glejzer, który pełnił tę funkcję w poprzedniej kadencji. Była to jedyna kandydatura złożona przez radnych.

Na wiceprzewodniczących Rady Miasta zaproponowano Bogusławę Młodzikowską, Zdzisława Kujawę oraz Marka Bartkowicza. Decyzją radnych w tajnym głosowaniu cała trójka otrzymała tę funkcję i po podaniu wyników głosowania, zajęli oni miejsca przy prezydium (godzina 16:45).

20 komentarzy

 • Link do komentarza Okulickiego czwartek, 22 listopada 2018 19:27 napisane przez Okulickiego

  Pani Anno Krzymińska i Panie Tomaszu Dzionek teraz mieszkańcy ul. Okulickiego czekają na dotrzymanie słowa. PAMIĘTAMY

 • Link do komentarza Stefan czwartek, 22 listopada 2018 16:11 napisane przez Stefan

  A kim jest ta dziewczynka w białej bluzeczce?

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 22 listopada 2018 00:05 napisane przez czytelnik

  Panie Budasz, to do Pana. Czy Pan wie, że dzisiaj było w parlamencie glosowanie projektu nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej, który wprowadza negatywną przesłankę zatrudnienia w MSZ dla byłych współpracowników organów bezpieczeństwa z lat 1944-1990. Wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się za. Wszystkie - poza Nowoczesną! Jak się Pan czuje w tej koalicji z tym towarzystwem?

 • Link do komentarza wilk środa, 21 listopada 2018 13:08 napisane przez wilk

  """"Będziemy wspólnie dążyć do poprawienia jakości życia oraz warunków naszych mieszkańców""" CYTAT z wypowiedzi el presidento ,no to poprawili już natychmiast podnosząc opłaty za podgrzanie wody z PICU,na początku listopada,zaraz po wybraniu !!!!!! To jest ta WŁAŚCIWA POPRAWA JAKOŚCI ŻYCIA mieszkańców !!!!!!!!! A że by było weselej niejaki Zdzisław K. z DRUŻYNY BUDASZA,startował z okręgu WINIAR,a zaraz jak został wybrany do rady miasta spółdzielnia podniosła w/w opłaty,czym MIESZKAŃCY WINIAR zostali szczególnie uszczęśliwieni i nie tylko ,bo tysiąclecia i Ustronia także !!!! Jak to się się brutalnie na ulicy mówi..........głupców i idiotów nie sieją,rodzą się sami...........i zacytuję na koniec George Orwella " Ludzie,którzy głosują na nieudaczników,złodziei,zdrajców i oszustów,nie są ich ofiarami,są ich WSPÓLNIKAMI "

 • Link do komentarza sergiusz środa, 21 listopada 2018 11:42 napisane przez sergiusz

  Śmiechu warte ta rada.

  Marcin Jagodziński znowu przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Czy będzie kontrolował PEC, w którym już nie pracuje z tajemniczo wszystkim znanych powodów?

  Jan Budzyński przewodniczącym Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Koleś, który przy każdej większej dyskusji na sesji WNOSI o jej zakończenie.

  Artur Kuczma przewodniczącym Komisji Kultury itp. czyli jak bawiąc się konsolą w roli didżeja wyjść na znawcę kultury, promocji i czego tam jeszcze.

  Arkadiusz Masłowski przewodniczącym Komisji Gospodarki. Tajemniczy wędrowniczek z partii do partii, chyba znalazł swoją przystań - spółkę MPK, w której nikt nie wie jaką w ogóle on tam robotę wykonuje. Tradycyjnie będą peany na cześć prezydenta, bo przecież ma mu sporo do zawdzięczenia.

  Dariusz Banicki przewodniczącym w Komisji Oświaty. No tutaj może to jedyny sensowny gość, bo nauczyciel i były-obecny(w innej placówce) dyrektor.

  Komisja Polityki Społecznej i Anna Krzymińska jako przewodnicząca. No tu już komentarza po prostu brakuje.

 • Link do komentarza pozytywista środa, 21 listopada 2018 10:26 napisane przez pozytywista

  Ciężko być radnym opozycyjnym lub radnym niezrzeszonym z własnym zdaniem. Ze zdaniem, które w takim gronie nigdy się nie przebije. Nawet gdyby ten radny miał 100 procent racji w tym co mówi, to i tak każda dyskusja czy wymiana zdań ( jeżeli w ogóle będzie), kończy się na sesjach i komisjach głosowaniem. A w głosowaniach ludzie należący do danej partii wodzowskiej lub do danej wodzowskiej koalicji z reguły głosują tak jak im kazano. Wobec tego nasz mieszczuch ma tu sporo racji. Radni opozycyjni normalnie pracując w tym czasie w swoim rodzimym zakładzie pracy przysłużyli by się bardziej naszej ojczyźnie.

 • Link do komentarza obserwator miejski środa, 21 listopada 2018 09:30 napisane przez obserwator miejski

  Ad. Mały - na pytanie ile miejsc pracy załatwi nowy stary prezydent dla Gniezna nalezy dodac, ile załatwi dla swoich. Powoli, a wszystko będziemy mieli na talerzu. Smutne i gorzkie są już owoce tego postkomunistycznego "zwycięstwa". Wystarczy spojrzeć, ile komisji dostali oni i ich nowoczesni fraterzy.

 • Link do komentarza senior wtorek, 20 listopada 2018 22:48 napisane przez senior

  Polacy to taki dziwny naród. W dużej mierze wytrzebiony z wszelkich zasad moralnych. Glosują na starych komunistów z PZPR, partii, która tyle zła wyrządziła Polsce i Polakom, która nie omieszkała zabijać nieprawomyślnych Polaków nawet jeszcze nie tak dawno, która nigdy nie odcięła się od swej czerwonej zarazy. Polacy wybierają do najwyższych władz ludzi, którzy mają za sobą wyroki w różnych pospolitych sprawach, ba nawet wybrano na wójta człowieka, który siedzi w więzieniu! O czym to świadczy? Czy naprawdę manipulacje wrogich Polsce mediów tak rozlasowały ludziom umysły, ze nie potrafią sami odróżnić Dobra od Zła? A taki bezczelny komentator podpisujący się Koalicjant śmie powiedzieć, ze opozycja to niedojdy życiowe. Panie Koalicjant, ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Nie zazdroszczę Panu rozliczenia się ze swoim życiem i takimi docinkami na sądzie, na którym każdy z nas będzie musiał złożyć sprawozdanie ze swoich ziemskich uczynków.

 • Link do komentarza mieszczuch wtorek, 20 listopada 2018 13:28 napisane przez mieszczuch

  Na mój gust to szkoda czasu na te sesje, komisje,etc. bo skoro glosowania maja wyglądac tak, jak na tej sesji, to po jaką choinkę tracić czas? Kabaretu w Gnieźnie nie potrzeba, a niestety tak wyglądały te wczorajsze glosowania. I te komentarze niektórych radnych, żenujące. No cóż, jacy wyborcy, tacy ich przedstawiciele.

 • Link do komentarza Mały poniedziałek, 19 listopada 2018 23:11 napisane przez Mały

  Brawo. Oby postkomunie żyło się nadal lepiej... . Ciekawe ile miejsc pracy załatwią dla Gniezna, chyba że będą znowu parki modernizować dalej... .

 • Link do komentarza rodzic poniedziałek, 19 listopada 2018 20:18 napisane przez rodzic

  Jedna wielka lipa. po co jakieś personalne glosowania, skoro i tak biorą wszystko, jak leci? Nawet sami się nadal będą kontrolować! Śmiech na sali. I czy człowiek głęboko zaangażowany w działalność pewnego kościoła, przeciwko któremu nic nie mamy, ale czy może kierować komisją oświaty, która z zasady powinna być absolutnie niezależna od jakichkolwiek wpływów religijnych?

 • Link do komentarza Koalicjant poniedziałek, 19 listopada 2018 19:47 napisane przez Koalicjant

  Co może twoi radni są lepsi . Niedojdy życiowe .

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 19 listopada 2018 19:36 napisane przez rezigiusz

  No to moja małźonka czeka z niecierpliwością na 50 (pięćdziesiat) km "ścieźek rowerowych" podkreślam ścieźek rowerowych a nie wymalowanych linii czy wynaczonych znakami drogowymi mozliwosci jezdzenia po chodniku. Czekamy. Wystarczy 10 km co rok aby rozbic to na 5 lat aby nie byc zachłannym

 • Link do komentarza Sylwia poniedziałek, 19 listopada 2018 19:30 napisane przez Sylwia

  Radna Mlodzikowska zdaniem radnego Banickiego : "mimo młodego wyglądu" - O co chodzi? To wygląd świadczy o przygotowaniu do roli miejskiego rajcy?

 • Link do komentarza Koryfeusz poniedziałek, 19 listopada 2018 18:34 napisane przez Koryfeusz

  Czy wcześniej była msza święta, albo jakieś błogosławieństwo dla radnych?

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 19 listopada 2018 18:21 napisane przez humanista

  Życzę trafnych decyzji!
  Najważniejsze, że nie ma oszołomów w tej Radzie- wyborca dojrzały nie głosował na p.Bogusia czy Fischery'18, skoczków też nie dostrzegam.

 • Link do komentarza Gosia poniedziałek, 19 listopada 2018 18:15 napisane przez Gosia

  Teraz już nie będzie hamulców - widać to po ich minach! Szkoda Gniezna. .... mieszkańców nie, sami tego chcieli. ...

 • Link do komentarza reda poniedziałek, 19 listopada 2018 17:41 napisane przez reda

  Włączyłem transmisję pod sam koniec - teksty typu Pani jest chętna i służy każdemu, brawo Panie Przewodniczący - chyba sodówka po reelekcji odbiła, albo ma Pan może jakieś braki ..... ;)

 • Link do komentarza urzednikpogodzinach poniedziałek, 19 listopada 2018 17:20 napisane przez urzednikpogodzinach

  Glejzer.... Kujawa............ ta rada jeszcze nie zaczęła pracy a już zrobiła się śmieszna:)))

 • Link do komentarza frog poniedziałek, 19 listopada 2018 16:52 napisane przez frog

  ta rada to jakieś kuriozum. Z kadencji na kadencję jest coraz gorzej. W poprzedniej było jak na jarmarku, a teraz będzie ostra jazda bez trzymanki

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane