czwartek, 08 listopada 2018 14:25

Już 57% policjantów na L4. Czy po weekendzie wrócą?

 
Już 57% policjantów na L4. Czy po weekendzie wrócą? archiwum redakcji

Około 150 funkcjonariuszy z gnieźnieńskiej policji do dnia dzisiejszego poszło na zwolnienie lekarskie i cały czas przebywa poza służbą. Mimo to wszystkie komisariaty są nadal otwarte.

Jak poinformował nas mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji Poznaniu, w chwili obecnej sytuacja kadrowa wskazuje na 57% absencję wśród personelu Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie i podległych jej komisariatów. Oznacza to iż na zwolnieniu lekarskim jest około 150 pracowników policji. 

Jak przekazał, mimo dość trudnej sytuacji, zgłoszenia od obywateli są przyjmowane przez dyżurnych na bieżąco, a do dyspozycji zawsze są patrole, które mogą obsłużyć te zdarzenia, w których zachodzi istotna ku temu przesłanka. Stłuczki, kolizje, albo awantury domowe muszą jednak poczekać do momentu, jeśli będzie wolny jakiś patrol. Jednocześnie jednak gnieźnieńskim policjantom z "odsieczą" przychodzi Straż Miejska, której funkcjonariusze są proszeni o pomoc przy niektórych interwencjach, w których nie ograniczają ich przepisy dotyczące policji municypalnej.

Jak długo potrwa taka sytuacja? Zdaniem mł. insp. Andrzeja Borowiaka wszystko powinno zacząć się stabilizować po weekendzie, aczkolwiek funkcjonariusze mają tydzień na dostarczenie swojego zwolnienia lekarskiego. To nie pozwala jednoznacznie stwierdzić, kiedy obsada gnieźnieńskiego garnizonu wróci do normy.

 


Komentarz. Niektórzy, nieco z przekąsem, mówią o panującej "psiej grypie". Jednoznacznie można jednak stwierdzić iż dożyliśmy chwili, kiedy to częściej w naszym mieście można spotkać patrol Straży Miejskiej, niż radiowóz policyjny.

16 komentarzy

 • Link do komentarza Miłosz piątek, 09 listopada 2018 08:43 napisane przez Miłosz

  Dogadali się z rządem i nie ma sprawy. Ale te lewe zwolnienia powinny byc przeanalizowane pod kątem uczciwosci lekarskiej.

 • Link do komentarza kizia mizia piątek, 09 listopada 2018 08:37 napisane przez kizia mizia

  Teraz zwykli ludzie powinni się zorganizować i żądać kontroli wystawionych wszystkich L4 dla tych policjantów!!!!

 • Link do komentarza Kupszcza piątek, 09 listopada 2018 06:07 napisane przez Kupszcza

  Nawet krawężnik przysłowiowy ma lepiej mówię o zarobkach, niż jakaś połowa albo 2/3 gnieźnian. I jeszcze im mało. Po 15 latach lub 25 emerytura i to dobra, bardzo dobra. Dorabianie potem tu i ówdzie. Wielu munduru nie szanuje, dlatego tak wielu nie szanuje policji. Choć to ostatnie raczej też przez czasy powiedzmy, że komuny. Przed wojna każdy czuł respekt wobec policjanta. A policjant mógł palą przywalić, o co teraz trudno. Reasumując zrobić tak jak żelazna dama zwolnić i nie dyskutować

 • Link do komentarza Ja czwartek, 08 listopada 2018 21:38 napisane przez Ja

  Nadchodzi 100 rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Przykre ża akurat teraz ludzie w mundurach protestują. Inaczej powinno być w to wielkie święto. Miliony Polaków przez 123 lata oddawało to co najcenniejsze swe życie byśmy mogli być wolni. Uszanujmy to choć w ten jeden dzień i odłóżmy waśnie spory zawieśmy protesty. Z szacunku dla tych co za Polskę oddawali wszystko.

 • Link do komentarza Ciekawy czwartek, 08 listopada 2018 21:05 napisane przez Ciekawy

  Ciekawe czy ZUS sprawdza wszystkich przebywających na zwolnieniach? Ja jak chorowałem to po pięciu dniach zapukała Pani do drzwi aby sprawdzić czy nie symuluję.

 • Link do komentarza humanista czwartek, 08 listopada 2018 20:18 napisane przez humanista

  Pieniądze wypłaciła sobie i koleżkom ta co pazurki pokazała!
  Rydzyk jest przed wami po kasę.
  500+, 300+ to są potencjalni wyborcy, a wy walczcie o swoje i wolną Polskę!!! Na pohybel pisiorom !

 • Link do komentarza patryjota.idiota czwartek, 08 listopada 2018 19:59 napisane przez patryjota.idiota

  Co jakby jakis majdanik się odbył ? Kto bandytów antypolskich obroni ? MoherStaffel? Telewidzowie wiadomości czekają z nieceierpliwością.

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 08 listopada 2018 19:58 napisane przez Koryfeusz

  Lekarzyna, kolejny co o ZUS napisał bzdury. Policja nie podlega pod ZUS i ta instytucja nie może ich kontrolować. Zrobić to mogą odpowiednie kontrole z MSWiA, bo oni zajmują się sprawami ubezpieczeń społecznych w Policji, a nie ZUS. Tyle o tym było pisane i mówione, a ludzie dalej popełniają ten sam błąd. Czytać, a potem pisać, bo bez podstawowej wiedzy w temacie to ludzie wypisują bzdury.

 • Link do komentarza Kora czwartek, 08 listopada 2018 19:29 napisane przez Kora

  Tomku, skoro w wojsku wszyscy są tacy zajebiści to oddajcie część swoich poborów na rzecz policjantów. Uważacie się za lepszych, bo co? Większa kasa, lepsze przywileje i w dodatku nie musicie użerać się z menelstwem? Ja jeszcze nikogo normalnego w wojsku nie poznałam, traktujecie wszystkich z góry, że to niby takie prestiżowe być żołnierzem ? Aż strach pomyśleć, że takie zapatrzone w siebie prostactwo miałoby nas bronić w czasie wojny.
  Policjanci mają prawo walczyć o swoje, a jak pielęgniarki i górnicy wychodzą na ulicę to jest dobrze? Dla policjantów to jedyna forma protestu.
  Jeżeli nie stać cię na wsaprcie dla tych ludzi, którzy starają się dbać na co dzień o nasze bezpieczeństwo, lepiej się nie wypowiadaj.

 • Link do komentarza Pawcio czwartek, 08 listopada 2018 19:02 napisane przez Pawcio

  Odpowiedz na zarzuty większości komentujących jest jedna- nie ma ludzi zdrowych, są tylko nie przebadani.Mam 24 lat i już muszę przyjmować leki na nadciśnienie- to jako przykład. Żadna kontrola nie ma sensu. Dożyliśmy czasów kiedy każdy zmaga się z jakąś dolegliwością na którą przysługuje mu L4. Po drugie wcale im się nie dziwię. Narażanie się na wyśmiewanie, wyzwiska, może jakieś kopniaki lub kosa?? W imię dwa i pół tyś zarobków. Oni natychmiast powinni dostać podwyżki 50 proc wynagrodzenia. Oczywiście grupa prewencji a nie tłu**e ś***ie za biurkiem.

 • Link do komentarza Akp czwartek, 08 listopada 2018 19:02 napisane przez Akp

  Kiedy kontrole tych ściemniaczy Panie Ministrze? wstyd dla służby a kadrowcy nie powinni kontrolować oszustów na l4?

 • Link do komentarza pierożek czwartek, 08 listopada 2018 18:19 napisane przez pierożek

  ja tak myślę, że oni ci chorzy nie powinni być w ogóle w policji.... a gdzie kontrolerzy zwolnień, oni wszyscy mogą chodzić? czy nie powinni leżeć w łóżkach?? wykupić lekarstw??

 • Link do komentarza Tomek czwartek, 08 listopada 2018 16:01 napisane przez Tomek

  Stróże prawa powinni nazywać się strusie prawa. Niech odda im ten co zabrał. Dlaczego nie chorowali jak im rudy zabierał przywileje? Teraz związki takie wielkie i odważne a wtedy? Straszek i m nie pozwalał ledwo flagę wywiesili na komendzie. Uczcie się od wojska żadnych związków itp jesteśmy służbą, dużo wymagacie od innych a od siebie niewiele. Nie szanujecie munduru, wstyd psia grypa nie pozdrawiam

 • Link do komentarza Sierżant W. czwartek, 08 listopada 2018 15:40 napisane przez Sierżant W.

  Jestem zniesmaczony i oburzony taką formą protestu: zagrożone jest nasze wspólne bezpieczeństwo!
  Domagam się kontroli, kto z tych funkcjonariuszy jest na serio chory, a kto okłamuje nas i naraża na działalność rabusiów, morderców, chuliganów...

 • Link do komentarza Lekarzyna czwartek, 08 listopada 2018 14:56 napisane przez Lekarzyna

  A ja się pytam kto im te L4 wystawia? I czy policjantów też ZUS będzie kontrolował tak jak zwykłego Kowalskiego?

 • Link do komentarza Stefan czwartek, 08 listopada 2018 14:35 napisane przez Stefan

  Czy Prokuratura jest ślepa i głucha? Czy podjęła już czynności w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy w masowych zwolnieniach L4?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane