Wydrukuj tę stronę
czwartek, 25 października 2018 13:00

Blokada za ignorancję. Czy to skutkuje?

  UM (opr)
Blokada za ignorancję. Czy to skutkuje? fot. Straż Miejska

Powraca temat chodnika na ul. Lecha, gdzie kierowcy zwyczajnie sobie "zaanektowali" nowy jego fragment, podczas gdy dla pieszych często brakuje na nim miejsca.

O problemie na ul. Lecha pisaliśmy już kilka tygodni temu i jak wówczas informowaliśmy, zarządca drogi i jednocześnie inwestor realizujący przebudowę chodnika tj. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, nie widział wówczas problemu w zachowaniu kierowców na odnowionym odcinku pieszym, gdzie samochody parkują niejednokrotnie w dwóch rzędach, równolegle lub też na ukos. 

Tymczasem Straż Miejska przypomina, że parkowanie pojazdów na chodnikach, jeżeli jest ono dozwolone, musi odbywać się równolegle i jak najbliżej krawędzi jezdni. Kierowca taksówki na ul. Lecha za nic miał pierwsze pouczenie zastosowane przez strażników, w drugim i kolejnym przypadku nie stawiał się na wezwania. W związku z tym 23 października funkcjonariusze założyli blokadę na koło jego samochodu i ukarali sprawcę mandatami za wszystkie zaległe wykroczenia. Pomimo tego kierowca ponownie pozostawił pojazd przy prawej krawędzi nowego chodnika na ul. Lecha i teraz odpowie więc za kolejne wykroczenie.

Galeria

9 komentarzy