czwartek, 25 października 2018 13:00

Blokada za ignorancję. Czy to skutkuje?

  UM (opr)
Blokada za ignorancję. Czy to skutkuje? fot. Straż Miejska

Powraca temat chodnika na ul. Lecha, gdzie kierowcy zwyczajnie sobie "zaanektowali" nowy jego fragment, podczas gdy dla pieszych często brakuje na nim miejsca.

O problemie na ul. Lecha pisaliśmy już kilka tygodni temu i jak wówczas informowaliśmy, zarządca drogi i jednocześnie inwestor realizujący przebudowę chodnika tj. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, nie widział wówczas problemu w zachowaniu kierowców na odnowionym odcinku pieszym, gdzie samochody parkują niejednokrotnie w dwóch rzędach, równolegle lub też na ukos. 

Tymczasem Straż Miejska przypomina, że parkowanie pojazdów na chodnikach, jeżeli jest ono dozwolone, musi odbywać się równolegle i jak najbliżej krawędzi jezdni. Kierowca taksówki na ul. Lecha za nic miał pierwsze pouczenie zastosowane przez strażników, w drugim i kolejnym przypadku nie stawiał się na wezwania. W związku z tym 23 października funkcjonariusze założyli blokadę na koło jego samochodu i ukarali sprawcę mandatami za wszystkie zaległe wykroczenia. Pomimo tego kierowca ponownie pozostawił pojazd przy prawej krawędzi nowego chodnika na ul. Lecha i teraz odpowie więc za kolejne wykroczenie.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Gosia piątek, 26 października 2018 03:25 napisane przez Gosia

  Cóż, taksówkarzom w tym mieście wolno więcej - takie moje spostrzeżenie - nietylko na Lecha. .. najgorzej jest przy postoju na Mieszka - nie dość, że stoją na głównej ulicy po obu stronach to jeszcze często zwracają na środku skrzyżowania i od lat nikt z tym nic nie robi. ... o zatrzymywaniu się w innych niedozwolonych miejscach - niby w celu odebrania lub wysadzenia klienta - nie wspomnę... a na Mickiewicza to dopiero są 'szerocy'! Często stają za postojem a o innych 'grzechach' nie wspomnę! Ale tego SM i UM nie widzi! Mam wrażenie, że to jakaś nietykalna kasta kierowców!

 • Link do komentarza Kamila czwartek, 25 października 2018 19:38 napisane przez Kamila

  Zastanawiam się stale czy my w Gnieźnie mamy inną policję niż w innych miastach. Czy tylko mają za zadanie jeździć samochodami od miejsca do miejsca. Nie widziałam aby nasza drogówka zajmowała się źle zaparkowanymi autami. Przecież widze jak jeżdżą tamtą ulicą kilka razy conajmniej. Na 3maja kupa samochodów przy poradni Ka przy szpitalu na zakazie a oni tego nie widzą. Może mają nie widzieć,albo szyby brudne w radiowymwozie. Czy odnosicie takie samo wrażenie czy ja jestem z kosmosu i nie rozumiem prawa. Chyba jest równe w każdym mieście w naszym kraju. Czy straż miejska musi wyręczać policjantów???

 • Link do komentarza Aa czwartek, 25 października 2018 14:57 napisane przez Aa

  Dla mnie ten kawałek wygląda jak parking tylko szerokość dla tirów!!!! Wystarczyło zrobić czerwoną kostką granice i po sprawie. Ja to stanęłabym na skos bo fantazja mi tak podpowiada....

 • Link do komentarza szofer czwartek, 25 października 2018 14:49 napisane przez szofer

  Jeżeli jest znak zakazu postoju na jezdni, to także nie wolno parkować na chodniku chyba, ze jest specjalna tabliczka pod tym znakiem " nie dotyczy chodnika". Jakie to trudne do zrozumienia gnieźnianom! Zresztą nie tylko to.

 • Link do komentarza Abc czwartek, 25 października 2018 14:41 napisane przez Abc

  A bo to tylko on tak parkuje? Znajdą się inni kierowcy na tym fragmencie chodnika, że parkują jeszcze bliżej zabudowania.

 • Link do komentarza montoliwo czwartek, 25 października 2018 13:43 napisane przez montoliwo

  Jeszcze kilka razy i bye bye prawo jazdy

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 25 października 2018 13:27 napisane przez Koryfeusz

  Parkowanie to swoją drogą, ale wielu kierowców ma inny problem. Mianowicie mają dobry wzrok, ale nie potrafią prawidłowo patrzeć. Widzą tylko fragment drogi zamiast jednocześnie całości. Ostrość wzroku mają prawidłową, ale nie potrafią widzieć jednocześnie innych samochodów, pobocza i znaków drogowych, widzą tylko część drogi z całości, którą powinni ogarnąć wzrokiem. To albo problem z samym polem widzenia lub z percepcją, która może być u części kierowców ograniczona. Czyli ich umysł nie wychwytuje całości obrazu i ogranicza się tylko do części. Pytanie co jest przyczyną tego? Jakieś neurologiczne przeciążenie? Chemia w żywności?

 • Link do komentarza micio czwartek, 25 października 2018 13:20 napisane przez micio

  Brawo Straż Miejska! Najpierw delikatnie- pouczenia- a jak to nie przynosi rady i ktoś notorycznie cwaniakuje to z grubej rury- blokada! Jestem ZA.
  Fajnie gdyby jeszcze się pojawiała w dniu imprez na hali przy ulicy Sportowej- z różnych miast zjeżdżają się i parkują samochody byle gdzie - wszystkie trawniki są zniszczone. A najlepsze- drogą mogą się poruszać samochody poniżej 5t (znak B-18) - to jakim cudem pod halą parkują autobusy?

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 25 października 2018 13:20 napisane przez mieszkaniec

  Odbija się brak konsekwencji służb. Samochody w całym mieście są parkowane na zakazach, na miejscach dla jednośladów i na przejściach dla pieszych. Ciągłe niańczenie społeczeństwa pouczeniami. To czego się można spodziewać ? Poza tym uschnięte drzewo na ul. Lecha przy skrzyżowaniu nadal ładnie stoi, a miało zostać usunięte i posadzone nowe. Może kiedyś ? Pozdrawiam Zarząd Dróg Wojewódzkich

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane