Wydrukuj tę stronę
piątek, 19 października 2018 09:45

PiS po raz kolejny wygrywa w trybie wyborczym

 
PiS po raz kolejny wygrywa w trybie wyborczym archiwum redakcji

Wczoraj Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił wniosek GPS, w którym to ugrupowanie domagało się zakazu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

Wczoraj, tj. dnia 18 października br., Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił wniosek GPS (Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego), który złożyła Grażyna Kozanecka, przewodnicząca Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska.

W materiale wyborczym PiS do powiatu, rozpowszechnianym w formie artykułów sponsorowanych, znalazła się informacja iż budowanie sukcesów powiatu gnieźnieńskiego przypisywane jest przez działaczy innych ugrupowań, w tym także związanych obecnie z GPS. W skład tego bloku wyborczego wchodzi także Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska, którego trzech radnych wspólnie z PiS i PSL tworzyło w tej kadencji koalicję i posiadało swojego przedstawiciela w Zarządzie Powiatu Gnieźnieńskiego. Działaczy oburzyło stwierdzenie zawarte w artykule, mówiące: „głosując na GPS wspierasz Platformę i SLD”

Sąd Okręgowy w Poznaniu, po rozpoznaniu wniosku Grażyny Kozaneckiej, postanowił go oddalić w całości i obciążyć kosztami postępowania wnioskodawczynię. Sąd nie znalazł podstaw, aby uznać wyżej wymienione twierdzenie za nieprawdziwe. 

3 komentarzy