piątek, 19 października 2018 09:45

PiS po raz kolejny wygrywa w trybie wyborczym

 
PiS po raz kolejny wygrywa w trybie wyborczym archiwum redakcji

Wczoraj Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił wniosek GPS, w którym to ugrupowanie domagało się zakazu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

Wczoraj, tj. dnia 18 października br., Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił wniosek GPS (Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego), który złożyła Grażyna Kozanecka, przewodnicząca Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska.

W materiale wyborczym PiS do powiatu, rozpowszechnianym w formie artykułów sponsorowanych, znalazła się informacja iż budowanie sukcesów powiatu gnieźnieńskiego przypisywane jest przez działaczy innych ugrupowań, w tym także związanych obecnie z GPS. W skład tego bloku wyborczego wchodzi także Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska, którego trzech radnych wspólnie z PiS i PSL tworzyło w tej kadencji koalicję i posiadało swojego przedstawiciela w Zarządzie Powiatu Gnieźnieńskiego. Działaczy oburzyło stwierdzenie zawarte w artykule, mówiące: „głosując na GPS wspierasz Platformę i SLD”

Sąd Okręgowy w Poznaniu, po rozpoznaniu wniosku Grażyny Kozaneckiej, postanowił go oddalić w całości i obciążyć kosztami postępowania wnioskodawczynię. Sąd nie znalazł podstaw, aby uznać wyżej wymienione twierdzenie za nieprawdziwe. 

3 komentarzy

 • Link do komentarza wyborca piątek, 19 października 2018 14:00 napisane przez wyborca

  Ale że jak? GPS przeciwko PIS? Dobre....
  A GPS to nie czasem zbrojne ramię PISu??

 • Link do komentarza malik piątek, 19 października 2018 10:49 napisane przez malik

  JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW

 • Link do komentarza myszka Miki piątek, 19 października 2018 10:14 napisane przez myszka Miki

  A ja twierdzę, ze jest inaczej, niż sąd stwierdził. Sąd chyba nie rozumie intencji tego ogłoszenia!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane