piątek, 12 października 2018 10:18

Katedra w Gnieźnie jednym z Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości

 
Katedra w Gnieźnie jednym z Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości archiwum redakcji

Bazylika stojąca na Wzgórzu Lecha, będąca świadkiem wielu historycznych wydarzeń w dziejach naszego kraju, znalazła się w gronie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”.

Wyniki rankingu, który organizowany był przez Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show, zostanie zaprezentowany podczas ich organizacji w dniach 19-21 października w Nadarzynie koło Warszawy. Odbywa się ono pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej i Polskiej Izby Turystyki. Wśród oferty 800 wystawców, w tym 300 zza granicy, także katedra w Gnieźnie będzie promowana na dwóch stoiskach - strefie turystycznej oraz branżowej.

Jednocześnie w trakcie wydarzenia ogłoszony zostanie oficjalnie wynik rankingu w plebiscycie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. Do pierwszego etapu wytypowanych było 64 miejsc z całego kraju, a następnie internauci wybierali po jednej atrakcji turystycznej z każdego województwa - w sumie 16, do których dopisano kolejne 16. Spośród 32 przedstawionych do drugiego etapu, Bazylika Prymasowska znalazła się w gronie siedmiu najwyżej ocenionych obiektach turystycznych w Polsce.

źródło: archidiecezja.pl

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Przemysław Kujawski niedziela, 14 października 2018 21:12 napisane przez Przemysław Kujawski

    Dziękuję pracownikom Wzgórza Lecha za zawsze profesjonalną , i co bardzo ważne życzliwą pomoc w organizacji zwiedzania wycieczek ,które tym bardziej będę zachęcał do poznawania uroków ,,Perły Gniezna''.
    Pozdrawiam
    Przemysław Kujawski

  • Link do komentarza Guide piątek, 12 października 2018 16:33 napisane przez Guide

    Gratulacje dla całej ekipy ze Wzgórza Lecha! Tak trzymać dalej!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane