poniedziałek, 08 października 2018 14:48

Inauguracja roku akademickiego w PWSZ Gniezno

 
Inauguracja roku akademickiego w PWSZ Gniezno fot. Rafał Wichniewicz

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie oficjalnie rozpoczęła piętnasty rok akademicki w swojej historii. Przy okazji wręczono absolutoria studentom pielęgniarstwa.

Uroczystość, w której wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele innych uczelni wyższych oraz średnich, a także rodziny, znajomi oraz przede wszystkim studenci, odbyła się w auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu wszystkich zgromadzonych, głos zabrał rektor uczelni, dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. PWSZ Gniezno, który zwrócił się do wstępujących na uczelnię: - Gratuluję wam zdania egzaminu dojrzałości i dokonania bardzo słusznego wyboru dobrych studiów. Życzę wam, drodzy studenci, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i radości z jej posiadania. Nie poddawajcie się w razie niepowodzeń. Jak mawiał Tomas Edison, naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie - każdy kolejny raz. Studia to nie tylko czas nauki, dlatego zachęcam was do angażowania się w życie akademickie - mówił, zachęcając do aktywnego włączania się w różne działania - te mniej i bardziej naukowe - realizowane na uczelni.

Następnie prorektor ds studiów dr n. chem. Sławomir Binkowski zwrócił się do studentów tuż przed immatrykulacją ze słowami: - Nie zamykajcie szansy, jaka się przed wami dzisiaj otwiera. Inwestujcie w siebie, starając się sprostać wymaganiom, stawianym przez nauczycieli akademickich. Studia to trud zdobywania wiedzy, nabywania umiejętności i stopniowego realizowania swoich marzeń. Następnie przedstawiciele pierwszych roczników z każdego kierunku, złożyli ślubowanie na sztandar PWSZ Gniezno, po czym rektor uczelni uroczyście każdego z nich mianował studentem.

Tuż po tym głos zabrał reprezentant starszych roczników, a następnie zaproszeni goście. Jako ostatnia przemówiła Magdalena Kopeć, przedstawiciel ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, która przekazała na ręce rektora czek na 13 mln 22 tys. zł, które mają wesprzeć badania naukowe oraz rozwój tej uczelni. Tuż po tym wykład inauguracyjny, krótki, choć opowiadający już o długiej 15-letniej historii PWSZ Gniezno, wygłosił poprzedni rektor prof. dr hab. Józef Garbarczyk. Następnie odbyła się druga część uroczystości - wręczenia dyplomów i odebrania przysięgi od absolwentek pielęgniarstwa, które ukończyły stopień licencjacki w PWSZ Gniezno, a całość uświetnił na koniec występ Poznańskiego Chóru Kameralnego "Fermata".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane