poniedziałek, 08 października 2018 10:20

Oświadczenie stowarzyszenia wobec stawianych zarzutów

  mn
Oświadczenie stowarzyszenia wobec stawianych zarzutów zdjęcie nadesłane

Z uwagi na artykuł promocyjny, który ukazał się w jednym z tygodników, a w którym to Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe, a idąc dalej także Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska zostało oskarżone o współpracę tej organizacji z Platformą Obywatelską i Sojuszem Lewicy Demokratycznej w minionej kadencji w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego, działacze postanowili wydać oświadczenie w tej sprawie.

Artykuł, który ukazał się w materiale podkreślającym zasługi Prawa i Sprawiedliwości w minionej kadencji w powiecie gnieźnieńskim, zwieńczony był zarzutem o współpracę GPS oraz Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska z PO i SLD w minionej kadencji, a także o "przeszkadzaniu w budowie sukcesów" czy "przypisywaniu sobie niesłusznych zasług". Poniżej oświadczenie Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska:

Szanowni Państwo, Mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego, Drodzy Wyborcy i Kandydaci w wyborach samorządowych różnego szczebla!

Rozpoczęła się kampania wyborcza, jest to okres bardzo trudny i pracowity dla kandydatów. Czytając 39 numer "Przemian" można zauważyć, że kampanię rozpoczął również p. poseł Zbigniew Dolata w sposób nieetyczny i wprowadzającą opinię publiczną w błąd. Pan poseł posługuje się przepracowanymi przez siebie metodami pomówień, oszczerstw, atakując Radnych Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska, która razem z lokalnymi Stowarzyszeniami, tworzy Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe. Pragnę podkreślić, że Radni GPS zawsze głosowali za uchwałami na korzyść mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego i mieli wpływ na podejmowane decyzje, mając swojego przedstawiciela w Zarządzie.

Rada PG liczy 27 radnych, a tylko 9 mandatów należy do PiS, oczywistym jest, że między innymi bez ZG, PiS nie miałby decyzyjności w Radzie Powiatu. Mam nadzieję, że wyborcy nie nabiorą się na tego typu manipulacje pana posła Z. Dolaty, które najwyraźniej mu nie przystoją jako posłowi.

Apeluję do wszystkich Kandydatów niech te wybory w 100. rocznicę odzyskania niepodległości będą uczciwe, bez oszczerstw i pomówień. Przedstawiajmy kandydatów, swoje programy, propozycje, przekonujmy wyborców i nie manipulujmy opinią publiczną w zakłamany sposób - nie "obrzucajmy się błotem". Każdy ma prawo startować w wyborach w demokratycznym Państwie, więc szanujmy się i godnie zachowujmy. Tego oczekują wyborcy!

Dodam tylko, że istotą samorządności są stowarzyszenia nie partie polityczne a Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe to porozumienie organizacji pozarządowych, które jest propozycją dla dotychczasowych wyborców, nowych zwolenników oraz jedyną alternatywą dla niezdecydowanych i niechcących głosować na partie polityczne. ZG ma własną tożsamość i decyzje podejmuje na rzecz mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, a nie na rzecz PiS, PO, PSL czy SLD.

Przewodnicząca Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska
Grażyna Kozanecka

13 komentarzy

 • Link do komentarza Matematyk środa, 10 października 2018 08:41 napisane przez Matematyk

  Wyborca nie pojąles głębokiej aluzji i szydery w wypowiedzi wróbelka. Ona zawiera wprost głębokie przekonanie o związku posła O. Z gpsem. Pan poseł jako lekarz odleciał w przestworza.smutne.Gdzie dwóch się kłóci tam trzeci korzysta. To jest nieszczęście Ziemi a teraz GPS ze ma Ostrowskiego.

 • Link do komentarza Zalamany środa, 10 października 2018 01:27 napisane przez Zalamany

  Byl sobie senator co wymyślił sobie Wielkopolan, był sobie lekarz co wymyślił sobie Ziemie Gnieźnieńską i GPS. Jeden i drugi są siebie warci. Jeden popłyną na przekrętach PO drugi popłynie na rtęci ;)

 • Link do komentarza Renata wtorek, 09 października 2018 23:12 napisane przez Renata

  Jarek, ty tak naprawdę? Człowieku, to trzeba jeszcze dodać szczepienia na cholerę, dżumę, ebola, wściekliznę,HIV i dużo innych, bo gdzieś tam znowu wybuchł jakiś przypadek. Bogactwo zebranych dowodów naukowych wykazuje, że szczepienia – zwłaszcza te podawane niemowlętom i małym dzieciom – są groźne, często zabójcze i nieskuteczne w ochronie przed chorobami. Dziś nie ulega już wątpliwości, że szczepienia są odpowiedzialne za większość chronicznych, często zagrażających życiu chorób dzieci i dorosłych, za masowe upośledzenia umysłowe, okaleczenia neurologiczne i fizyczne, zgony łóżeczkowe, i kosztowne hospitalizacje dzieci. I ja sobie nie życzę, byś ty i ktokolwiek inny decydował za szczepienia moich dzieci.

 • Link do komentarza Jarek wtorek, 09 października 2018 20:39 napisane przez Jarek

  Do @medyk Ostrowski kompletnie się skompromitował. Lekarzowi nie wolno wspierać guseł i guślarzy. Absolutnie żadne że szczepień obowiązkowych nie jest zbędne. Reszta to kwestia reklamy. To źe chwilowo nie ma polio to wyłączna zasługa szczepień, bo wirus nadal istnieje. W tym roku zaatakował w Wenezueli. Bliższy przykład odry na Ukrainie - epidemia wśród nieszczepionych. Na chorobę nie ma granic i po to są szczepionki. Ostrowski będzie miał sprawę w Naczelnej Izbie Lekarskiej i mam nadzieję, że dotkliwie to odczuje. Ja bym się bał takiego lekarza.

 • Link do komentarza Naczelny wtorek, 09 października 2018 11:42 napisane przez Naczelny

  Melchior a co tam slychac na kursach
  angielskiego ?
  moze cos mówią kto wygra ? dobrze bedzie postawić na wygranych.

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 09 października 2018 11:23 napisane przez wyborca

  Brawo Wróbelek Elemelek. Niestety, przeciwnicy posla Ostrowskiego będą trwac w uporze, bo oni sa niereformowalni.

 • Link do komentarza WróbelekElemelek wtorek, 09 października 2018 09:37 napisane przez WróbelekElemelek

  nie ma zwiazku między GPS a K. Ostrowskim.
  Przeciez on nalezy do PiS. A członkowie GPS do lokalnych stowarzyszeń. Nie potraficie czytac?

  Jesli juz to moze to było tylko NIESKONSUMOWANE ZAUROCZENIE osobą , ideą nic poza tym. Konsumpcji nie było.

  Buchacha

 • Link do komentarza medyk poniedziałek, 08 października 2018 22:41 napisane przez medyk

  Melchior, ty masz kuku na muniu. Posłuchaj posła Ostrowskiego, co powiedział na temat szczepień i potem się dopiero wymądrzaj. I powiem ci jedno: Szczepienia to największy biznes farmaceutyczny. Niedługo będą chcieli obowiązkowych szczepień przeciwko migrenie! To świat jest chory, nadal chcą szczepień przeciwko chorobom, których w Europie nie ma od stulecia!

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 08 października 2018 19:53 napisane przez humanista

  Wszystkim jest wiadome czego dokonał - nie dokonał - Pan Pilarczyk, a on ma czelność być nr 1 na liście GPS.
  Gniezno nie powinno wystawiać osób, przez które traciło miliony !

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 08 października 2018 18:24 napisane przez mieszkaniec

  Dolata już przestaje się liczyć w Gnieźnie. Jego ekipa to leśne dziadki podobne do jego przeciwników z PO+SLD+.N. Dlatego mój głos należeć będzie do człowieka nie skażonego lokalnymi układami, tego co chce tym miastem ruszyć do przodu i choć nie jestem zwolennikiem PiS, to ten gość ma mój głos. A nawet dlatego, że ten poseł go krytykował dokładnie tak, jak teraz robi Budasz. Coś widzę wspólnego w tych panach. D i B.

 • Link do komentarza Max ze Śródmieścia poniedziałek, 08 października 2018 17:55 napisane przez Max ze Śródmieścia

  Pan poseł Dolata jak zwykle jątrzy, skłóca i, co stało się chyba największą specjalnością, DONOSI ! Nic to, że adresatem są najbardziej antypolskie siły, jak Wybiórcza czy Lisweek, jak to bywało w niedalekiej przeszłości. Dziś donosi na GPS, czyli na strukturę nawet starszą od tej, pod której skrzydłami się Dolata schronił. Bliski jest jednak czas, że okres ochronny się skończy. Bo jeśli, co nie daj Panie Boże PiS przegra, to tylko przez takich Dolatów w swoich szeregach. Tymczasem Dolata robi wrażenie, że najlepiej czuje się przy konfesjonale, bo może wtedy donosić........ na samego siebie !

 • Link do komentarza melchior poniedziałek, 08 października 2018 17:55 napisane przez melchior

  jako wyborca życzyłbym sobie, na poparcie tez o bezpartyjności tego stowarzyszenia, kategorycznego oświadczenia ,że GPS odcina się od swojego pisowskiego guru -Krzysztofa Ostrowskiego.Chciałbym przy okazji wiedzieć, czy lekarze z list GPS popierają jak ich guru poseł Ostrowski projekt o nieobowiązkowości szczepień - pan Igliński, pani Domagała, państwo Janczakowie - czy też jesteścei za dobrowolnością szczepień?? Pan Ostrowski poseł, przy okazji lekarz już wywołął sensację w Wielkopolskiej Izbie Lekarskij swoją ignorancją na temat szczepień. Może ktoś z kandydatów na radnych odpowie, bo inaczej jesteście po prostu kryptopisem.

 • Link do komentarza Czeslaw poniedziałek, 08 października 2018 14:55 napisane przez Czeslaw

  Bardzo trafne oswiadczenie. Moj glos nalezy do was..

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane