czwartek, 20 września 2018 10:39

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do powiatu

 
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do powiatu fot. Rafał Wichniewicz

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej przedstawili swoich kandydatów na radnych do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. 

To już najpewniej przedostatnia lista wyborcza, zaprezentowana przez przedstawicieli ugrupowań, którzy w tym roku zdecydowali się startować do wyborów samorządowych pod jednym wspólnym szyldem Koalicji Obywatelskiej. Po przedstawieniu kandydatów na radnych do Rady Miasta, zaprezentowanych w ostatnich tygodniach, przyszła pora na tych, którzy startować będą do samorządu powiatowego. 

W odróżnieniu od wspólnego bloku wyborczego do miasta, tutaj KO startuje bez działaczy związanych z SLD, które to ugrupowanie wystawia swoich przedstawicieli do powiatu (zaprezentowanych dwa dni temu), choć tylko w trzech okręgach z pięciu. Do KO dołączyli także członkowie Stowarzyszenia Wielkopolanie.

Okręg nr 1 - Gniezno - centrum oraz osiedla: Piekary, Skiereszewo, Pustachowa, Dalki, Grunwaldzkie, Kawiary, Pławnik:

 1. Piotr Gruszczyński
 2. Maria Kocoń
 3. Agnieszka Jaśkowiak
 4. Jaromir Dziel
 5. Natasza Wojciechowska
 6. Wojciech Krawczyk
 7. Jolanta Bubacz
 8. Łukasz Kaszyński
 9. Radosław Sobkowiak

Okręg nr 2 - Gniezno - osiedla: Arkuszewo, Tysiąclecia, Ustronie, Konikowo oraz osiedla na Winiarach:

 1. Dariusz Pilak
 2. Marian Pokładecki
 3. Małgorzata Urbaniak
 4. Maciej Maciejewski
 5. Ziemowit Kowalski
 6. Agnieszka Horoszczak
 7. Wojciech Łącki
 8. Joanna Arndt

Okręg nr 3 - Gmina Trzemeszno:

 1. Danuta Adamczyk
 2. Eleonora Mądra
 3. Włodzimierz Losik
 4. Łukasz Zalewski
 5. Edward Załęski

Okręg nr 4 - Gminy: Witkowo, Gniezno, Niechanowo, Czerniejewo:

 1. Rajmund Gąsiorek
 2. Danuta Winiarska
 3. Rafał Maciejewski
 4. Adrianna Jackowiak
 5. Marzena Mosiniak
 6. Tomasz Kropidłowski
 7. Józef Wrzaskowski
 8. Piotr Reszelski
 9. Krystyna Żok

Okręg nr 5 - Gminy: Kiszkowo, Kłecko, Mieleszyn, Łubowo:

 1. Ewa Mądra
 2. Mirosława Lewicka
 3. Sławomir Lipiński
 4. Marek Kozicki
 5. Anna Jung
 6. Piotr Staszczak

27 komentarzy

 • Link do komentarza O.K. piątek, 05 października 2018 10:18 napisane przez O.K.

  wyborca - 100% racji.
  Mam dokładnie tak samo

 • Link do komentarza acha poniedziałek, 01 października 2018 11:15 napisane przez acha

  To Gruszczyński już nie chce być wybierany do Sejmiku, Senatu, Sejmu ? Coś wisi w powietrzu, oni mają dobre rozpoznanie , to wygląda że te sondaże pokazujące bardzo wysokie notowania PiS są prawdziwe i chyba ci z tego PO myślą że może im się jeszcze uda na prowincji

 • Link do komentarza hhehehehehehehe poniedziałek, 01 października 2018 08:27 napisane przez hhehehehehehehe

  PIS mocno prowadzi w najnowszych sondażach do wyborów samorządowych , czyli jak rozumiem Gruszczyński zaczyna ewakuację z Poznania ?

 • Link do komentarza ??????? piątek, 28 września 2018 08:04 napisane przez ???????

  Czy ta Nowoczesna jeszcze istnieje, bo w najnowszych sondażach to nie ma śladu po tej partii ?

 • Link do komentarza do śmietanki środa, 26 września 2018 19:22 napisane przez do śmietanki

  no nie rozśmieszaj mnie - dla Pisu Polska to "ciemny lud to kupi" - cytat z Kurskiego. Takiej zgrai niekompetentów, karierowiczów, ale przede wszystkim nieudaczników jeszcze nigdy nie było na stanowiskach, a wyborca, który pisze,że to normalne,że władza obsadza swoich (w domyśle pociotki ,teściowe i siostrzeńców) przypomnimy te slowa po wygranych wyborach. Zakłamanie , hipokryzja, klęski życiowe, mściwość, zawiść, no i z reguły komusza przeszłość (tak, tak - większośc zwolenników dobrej zmiany posiada komusez korzenie - tatuś milicjant, wujek w partii itp) - oto charakterystyka zwolennika pis, niestety. Promocja zaściankowości, festiwal trwa, ale już niedługo.

 • Link do komentarza :-( niedziela, 23 września 2018 08:47 napisane przez :-(

  Faktycznie że jedyny program Koalicji Obywatelskiej można znaleźć na stronach PO. To jest program dla Wielkopolski. W tym programie zaznaczyli takie realizacje jak : budowa nowoczesnego szpitala w Poznaniu, oddanie do użytku ośrodka radioterapii przy szpitalu w Pile, budowa ośrodka terapii protonowej w Wielkopolsce. Na tym koniec, o Gnieźnie nic co przewidują ze szpitalem ?

 • Link do komentarza Kubuś sobota, 22 września 2018 14:53 napisane przez Kubuś

  Załóżmy czysto teoretycznie że wygracie te wybory do powiatu, i co dalej ? Czytam wasz program ogłoszony na stronie PO , jest tam o budowie szpitala dla Poznania i Piły, nie ma nic o budowie szpitala dla Gniezna, czyli co , czy znowu 4 lata byście debatowali zamiast budować ? Tak samo nie ma w tym programie nic o sprawach związanych z pozyskiwaniem inwestorów tworzących miejsca pracy , natomiast Gruszczyński jeszcze niedawno coś tam gadał o jakimś boomie dla Gniezna, o 300 miejscach pracy przy Pałuckiej i gdzie to wszystko jest ? Nie ma nic , tak jak nie budowaliście szpitala który jak teraz widzimy można budować ale to na skutek żeśmy wybrali PiS. No to po co mamy was wybierać jak w programie macie coś tam dla Poznania , Piły a na koniec powiecie nam że nie starczyło kasy bo ważniejszy był szpital w Poznaniu ?

 • Link do komentarza :-))))))))))) piątek, 21 września 2018 17:26 napisane przez :-)))))))))))

  to Gruszczyński już nie chce być kimś ważnym np. posłem albo senatorem ?

 • Link do komentarza bicie pianki bez śmietanki piątek, 21 września 2018 09:46 napisane przez bicie pianki bez śmietanki

  @qwert różnica w tym, że dla PiSu Polska to nie chu... du... i kamieni kupa, ludzie to na szczęście widzą, i dlatego PO przegrało wybory, podobnie będzie z kolejnymi.

 • Link do komentarza urzędas piątek, 21 września 2018 09:07 napisane przez urzędas

  Ad.qwertz - ty nie odróżniasz jak widac PiSu od PO. To twoi idole z tej Partii Oszustow, co wpędzali Polske na gospodarcze dno i kradli na potęgę, z kazdej strony powsadzali na wszelkiego rodzaju stołki swoich niekompetentnych fanow, czego dowodem są liczne stanowiska także w Gnieźnie. To własnie Gniezno jest najlepszym dowodem absolutnie niemerytorycznych i nieprzygotowanych zawodowo ludzi PO na wszelkie możliwe funkcje. Gruszczyński? Jakie on ma przygotowanie zawodowe w transporcie? Pilak? I dziesiątki innych, także tych licznych "politologów" z wspierajacego koalicyjnego SLD na stołki prezesow, dyrektorów różnej masci itp.

 • Link do komentarza lud piątek, 21 września 2018 07:47 napisane przez lud

  qwertz - z tą różnicą że PO dbało o swoich i elity a PiS dba o swoich i o lud

 • Link do komentarza Przypadek, czyżby ? piątek, 21 września 2018 07:45 napisane przez Przypadek, czyżby ?

  To prawda, że pani Danuta Winiarska - kandydatka- zajmuje kierownicze stanowisko teraz w szpitalu DZIEKANKA, który podlega pod Marszałka z PO ?

 • Link do komentarza ? piątek, 21 września 2018 06:20 napisane przez ?

  do niepo - on chce być radnym a to zasadnicza różnica. Chce być radnym bo pewnie czuje że jego czas się kończy poza Gnieznem. Ale czy będzie radnym, tu zobaczymy jaką mądrością się wykażą gnieźnianie.

 • Link do komentarza wyborca piątek, 21 września 2018 06:17 napisane przez wyborca

  @qwertz - ależ to normalne że każda władz wsadza swoich na stołki i tak zapewne się stanie po wygranych wyborach przez PIS w Gnieźnie, na to się zgadzam i wręcz pragnę zmian na stołkach UM oraz jednostek podległych i spółek komunalnych. Pragnę tych zmian z prostej przyczyny , od niepamiętnych już kadencji , chyba od 2002 roku w różnych konfiguracjach w władzę w Gnieźnie sprawuje Sojusz Lewicy Demokratycznej wraz w Platformą Obywatelską. Skutki takiej władzy znamy , miejsca nie starczy by to opisać. Co do obsadzonych stanowisk przez te wszystkie lata to również miejsca może zabraknąć by to opisać, wystarczy uważnie prześledzić nabory, konkursy, zatrudnienia, rejestry umów w UM i podległych oraz spółkach . Krótko napiszę , chcę nowego które być może wreszcie na poważnie ruszy coś w tym mieście , chcę zmian które wpłyną na poprawę jakości życia mieszkańców Gniezna. Że obsadzą stołki swoimi to niech sobie obsadzą ale miejmy nadzieję że będą kompetentni i oni wreszcie coś zrobią . 16 lat tych samych twarzy , tego samego , to i tak za dużo. Czas podziękować SLD i PO, czas spróbować czegoś innego.

 • Link do komentarza wilk piątek, 21 września 2018 02:34 napisane przez wilk

  KO PRZEGRA przez...... KO !!!!!!!!!!Nikt już kłamcom nie wierzy w ich obiecanki dla naiwnych !!!!! Pogonić to towarzycho w skarpetkach !!!!

 • Link do komentarza qwertz czwartek, 20 września 2018 23:03 napisane przez qwertz

  Zarzucać PO kumoterstwo nie widząc jak PiS nawsadzał w całej Polsce znajomych i pociotków od stanowisk kierowniczych aż po zwykłych cieciów.

 • Link do komentarza niepo czwartek, 20 września 2018 23:02 napisane przez niepo

  hahaha Gruszczyński i on ma być teraz radnym?

 • Link do komentarza Piotras czwartek, 20 września 2018 22:49 napisane przez Piotras

  Wyjątkowo mocna lista. Ludzie z miłością do samorządu, kompetentni. Na prawdę mocny skład, oby była większość.

 • Link do komentarza tramp czwartek, 20 września 2018 19:54 napisane przez tramp

  a czemu lewica startuje ze wspólnego bloku do miasta ? a gdzie pracują mężowie, żony, córki, zięciowie.......... ?

 • Link do komentarza hahah czwartek, 20 września 2018 19:42 napisane przez hahah

  kandydat Gruszczyński na pierwszym miejscu w wyborach do rady powiatu gnieźnieńskiego , pewniejszym wskaźnikiem wygranej PiS do sejmiku wielkopolskiego niż słupki sondażowe

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane