środa, 19 września 2018 21:36

Konwencja wyborcza PiS na urząd prezydenta i do Rady Miasta - relacja wideo

 

W środowe popołudnie odbyło się spotkanie przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, w trakcie którego przedstawiono kandydatury oraz propozycje programowe dla Gniezna.

Pod hasłem "Nowej Energii dla Gniezna" w kampanii prezydenckiej oraz z listą kandydatów skupionych przy ugrupowaniu, startujących do Rady Miasta, przebiegało spotkanie, które 19 września odbyło się w Hotelu Ibis. Po przywitaniu zaproszonych gości, wśród których był m.in. wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman, głos zabrali parlamentarzyści z tytułowego ugrupowania: - Mam nadzieję iż te wybory będą dla Gniezna przełomem. O ile udało się nam przełamać nieudolne rządy na szczeblu krajowym i dzisiaj jesteśmy w stanie realizować program dobrej zmiany, to wierzę również w to, że dzięki rozsądnym i mądrym wyborom, gnieźnianie spowodują to iż ten dobry program będziemy mogli realizować także w Gnieźnie i w powiecie gnieźnieńskim - mówił poseł Witold Czarnecki.

Odnosząc się do kandydatury Pawła Kamińskiego na urząd prezydenta, senator Robert Gaweł mówił: - Szanuję go przede wszystkim za to, że potrafi realizować to, co każdy ojciec rodziny powinien robić na pierwszym miejscu - zadbać o jej bezpieczeństwo i dobrobyt. Jest przedsiębiorcą, nigdy nie wyciągał rąk po pieniądze publiczne, ale raczej dokładał się do nich poprzez swoje życie zawodowe. Potrafi zarządzać, jest człowiekiem skromnym, a poza tym ma dobrą wizję dla Gniezna. Wizję, w którą ja też wierzę i liczę na to, że będzie mógł ją realizować i to wspólnie z naszymi radnymi. Poseł Krzysztof Ostrowski przekazał: - Wiem, że fachowcy i eksperci zgadzają się iż najważniejszą cechą charakteru na funkcje samorządowe czy państwowe, są kwalifikacje moralne. Nie to, kto jakie ma tytuły, jakie ma osiągnięcia, tylko jakim jest człowiekiem, bo to się liczy w ostatecznym rozrachunku. Wierzę, że Paweł jest godnym kandydatem naszego środowiska na tak zaszczytne stanowisko jak prezydenta Gniezna.

- Od 2010 roku, kiedy zacząłem uczestniczyć w życiu społecznym Gniezna, na zasadzie organizacji różnych imprez patriotycznych, zauważyłem iż ludzie często występujący publicznie, posługują się zupełnie innymi wartościami, niż tymi, jakie obowiązują w ich własnych rodzinach. Dzisiaj mogę powiedzieć z podniesioną głową, że nie mam z tym problemu i zawsze jestem sobą. Mieszkam w Gnieźnie od 20 lat i obserwuję jak zmienia się nasze miasto, ale mam wrażenie iż wszyscy gdzieś tam po cichu mówią o tym iż panuje tu jakiś marazm, jakaś przeciętność w realizowaniu czegoś wyjątkowego, szczególnego, brakuje nowych wyzwań, tego co wydaje się niemożliwe. Wiemy wszyscy, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Mam plan rozwoju Gniezna na wiele, wiele lat, realny pomysł na to, by uczynić Gniezno nowoczesnym, samowystarczalnym energetycznie i atrakcyjnym turystycznie, czystym ekologicznie miastem na miarę XXI wieku. To innowacyjny plan rozwoju naszego miasta - mówił Paweł Kamiński, kandydat na prezydenta, przedstawiając założenia oparte przede wszystkim na wykorzystaniu energii geotermalnej. Jako argument o możliwościach, jakie daje położenie Gniezna na mapie geologicznej kraju, wybrzmiało krótkie przemówienie prof. dr hab. Mariusza Oriona Jędryska, geologa i podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska, który podkreślił dogodne położenie Gniezna co do takich możliwości. Zdaniem kandydata dawałoby to możliwość wykorzystania tych źródeł energii do obniżenia cen dostarczanych energii, a także przyczyniłoby się do powstania w dalszej perspektywie takich atrakcji jak baseny termalne, a także przyczyniłoby się do poprawy jakości powietrza w Grodzie Lecha. Innymi kwestiami, poruszonymi w programie, były sprawy turystyki i komunikacji. W przypadku tej ostatniej tematyki, zachęceniem do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, produkowanych przez samochody, byłoby wprowadzenie darmowych przejazdów MPK, a także realizowanie spójnej polityki budowy ścieżek rowerowych, także w koordynacji z ościennymi gminami. Ponadto wśród obietnic znalazło się także wykorzystywanie programów ministerialnych, nakierowanych na seniorów a także osoby chcące zdobyć własny kąt (program Mieszkanie Plus). Wśród innych aspektów znalazło się przyznanie 500 tys. złotych każdej dzielnicy Gniezna na realizację własnych działań w zależności od potrzeb: - Uważam, że dzisiaj stoimy przed wyborem, czy chcemy Gniezna z wizją, strategią i planem rozwoju na lata, a nie na kadencję. Prawdziwy włodarz miasta myśli o tym, by miasto rozwijało się przez kilka kadencji. Uważam, że moja oferta Gniezna Nowej Energii jest programem realnym do wykonania i mamy do tego bardzo dobre warunki, na co potrzeba odważnego samorządu, który będzie mógł taki cel zrealizować - mówił kandydat, który zainteresowanych całym programem odsyłał na swoją stronę internetową.

Tuż po tym poseł Zbigniew Dolata poinformował o kandydatach ugrupowania do Rady Miasta:

Okręg nr 1 - Stare Miasto:

 1. Andrzej Wdzięczny
 2. Maria Intek
 3. Edward Frąckowiak
 4. Maciej Tomasz Włodarczyk
 5. Piotr Wierciński
 6. Krystyna Prądzyńska
 7. Agnieszka Kasznia

Okręg nr 2 - os. Piekary, Skiereszewo, Dziekanka, Dalki, Pustachowa, os. Grunwaldzkie, Pławnik, Osiniec, Kawiary:

 1. Marek Bartkowicz
 2. Jan Szarzyński
 3. Czesława Kowalska
 4. Jerzy Proboll
 5. Mirosława Ostrysz
 6. Barbara Łuszczyńska
 7. Krzysztof Bajer
 8. Marta Matkowska
 9. Ewa Bartkowska-Pytlak

Okręg nr 3 -  os. Konikowo, Arkuszewo, Tysiąclecia, Ustronie, część os. Róża:

 1. Aleksander Dittbrener
 2. Tadeusz Czerwiński
 3. Beata Adamczyk
 4. Mariusz Górkowski
 5. Piotr Fischer
 6. Adam Rusiłowicz
 7. Kinga Twardowska
 8. Maria Wojciechowska

Okręg nr 3 - Winiary:

 1. Marietta Mak
 2. Sebastian Błochowiak
 3. Wojciech Szymczak
 4. Barbara Kabacińska
 5. Marek Kowalik
 6. Teresa Gańczak
 7. Paweł Kamiński

38 komentarzy

 • Link do komentarza nie nauczyciel poniedziałek, 24 września 2018 11:09 napisane przez nie nauczyciel

  Panie Nauczyciel. No cóż, jest Pan na pensji u Budasza, to co innego ma Pan pisać. Akurat ten program jest konkretny. W przypadku konwencji urzędującego prezydenta tam nie było żadnych konkretów, a jego hasło spokojnie można przerobić
  "ZARÓBMY JESZCZE WIĘCEJ"
  - oczywiście dotyczy to tylko wierchuszki, wybrańców z UM i podległych spółek.
  Przypomnijmy premie i inne apanaże jakie dostawali podlegli Tomaszowi pracownicy.
  Oto jeden przykład
  Jacek Kowalski, który (ludzie gadają, że w nagrodę) został PREZESEM TBS z pensją sięgającą ponad 10000,00 zł.

 • Link do komentarza kibol niedziela, 23 września 2018 23:10 napisane przez kibol

  Do Nauczyciela ( z dużej litery, hahahaha!). Jako żem młody to tobie powiem, ze własnie młodzi popierają swojego człowieka czyli Kamińskiego i nie obrażaj nas belfrze, ze my nie idziemy na wybory. A wiesz, czemu go popieramy? Bo wywodzi się z takiej paki, co my, słuchał naszej muzyki, nawet ja wydawał, jest równiachą i wie, co gada. Żadna mowa trawa, tylko konkrety i nawet go popierają tez ci, co na tek geotermi się znają. To może nam wreszcie rozbujać to miasta i ma ten gość nasze glosy!

 • Link do komentarza Nauczyciel niedziela, 23 września 2018 15:56 napisane przez Nauczyciel

  Młodzi czekają na zmiany??? Co za bzdura, młodzi mają gdzieś politykę i kandydatów. CO do programu: kompletny brak konkretów, odsyła na swoją stronę a tam bla, bla, bla.

 • Link do komentarza vbnm sobota, 22 września 2018 15:08 napisane przez vbnm

  90 mln zł zadłużenia dla miasta ? jeżeli to prawda , to nieźle, pobity rekord wszech czasów. Czy to znaczy że w imię tej solidarności pokoleniowej i zbilansowania - czy jakoś tak, przyjdzie czas byśmy głębiej sięgali do własnych kieszeni ? No bo z nieba nie spadnie i wątpliwym jest by banki umorzyły kredyty.

 • Link do komentarza uu sobota, 22 września 2018 15:02 napisane przez uu

  humanista pewnie by chciał żeby to był taki kandydat zawodowiec z własną firmą robiącą odwierty geotermalne , ale jakoś humanista nigdy nie pytał jakie doświadczenie miał Gruszczyński jak dostał stołek w WORD w Poznaniu albo Pilak gdy został dyrektorem MOK czy inni podobni z SLD czy PO co osiedli na stołkach w UM i spółkach . Do wiadomości humanisty, dla mnie jest ważne że to będzie świeża krew i nowy powiew dla Gniezna.

 • Link do komentarza humanista sobota, 22 września 2018 12:55 napisane przez humanista

  Misio!!! Bożeno!!! Proszę czytaj ze zrozumieniem. Odpowiadacie nie na temat.
  Powtórzę. "Proszę uzupełnić opis kandydata na Prezydenta o jego osiągnięcia w pracy zawodowej.
  Czy dotychczasowa praca ma jakieś powiązania z geotermią?"

 • Link do komentarza rezigiusz sobota, 22 września 2018 10:00 napisane przez rezigiusz

  @Misio wsio trafne.Powiem wiecej na sesjach rady miasta zadłuźanie miasta płentowane jest sformułowaniem "w imię solidarności społecznej" czyli w nosie to mam.Kto tak mowił było juz tu na forum opisywane.Szkoda ze te zadluzanie miasta nie uwidacznia źadnych efektów bo ulice i chodniki oraz ich cała otoczka odraźa mieszkańców i potencjalnych turystów. Nawet gustowne okulary nie pomogly widze tego co niektórym zauwaźyć i nadal bajdurzą iź to zrobia w ciagu najbliźszej kadencji.Powiem to wprost nie zrobia bo oni nie sa dla mieszkańców w UM a jedynie dla władzy ktora daje w ich mniemaniu .....

 • Link do komentarza Bożena piątek, 21 września 2018 23:14 napisane przez Bożena

  ad. humanista - a pytałeś Dziela, czy jego praktyka lekarska miała jakiś związek z administrowaniem miasta? A pytałeś Kowalskiego - zootechnika, czy zna się na rządzeniu miastem? A pytałeś Tarczyńską, o doświadczenia pracy w starostwie? I wielu wielu innych. Więc zamknij swój , no wiesz co i milcz, bo jeszcze nigdy twój komentarz nie był sensowny.

 • Link do komentarza Misio piątek, 21 września 2018 20:54 napisane przez Misio

  Do humanista - uzupełniam osiągnięcia zawodowe Budasza: 1) z Poczty Polskiej do Urzędu Miejskiego na sekretarza miasta ściąga Go kolega Prezydent Dziel ( na poczcie nauczył się znakomicie zakresu zadań pracownika samorządowego ? ) 2) tenże kolega Prezydent Dziel daje zarobić i kieruje na stanowisko Prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego ( w UM znakomicie opanował zagadnienia związane z komunikacją autobusową, jak chłopina jeździł do pracy samochodem ? ) 3) w trakcie kadencji Prezydenta Kowalskiego zwiększył zadłużenie spółki i likwidował linie autobusowe - normalny pracodawca wyrzuciłby taką osobę z pracy, ale Prezydent Kowalski znany był z miękkiego serca i wyhodował sobie żmiję na własnej piersi. W trakcie lat 2014-2018 wybitny ekonomista Budasz zwiększył zadłużenie Gniezna z 45 mln zł do 90 mln zł. Takie oto są osiągnięcia zawodowe Pana Tomasza Budasza.

 • Link do komentarza humanista piątek, 21 września 2018 15:28 napisane przez humanista

  Endrju, potrafi to tylko trzech o imieniu Endrju .

 • Link do komentarza Endrju piątek, 21 września 2018 06:43 napisane przez Endrju

  Humanista, a można cofać się do przodu?

 • Link do komentarza o piątek, 21 września 2018 06:40 napisane przez o

  @uczeń - czy stary emeryt z SLD startujący w wyborach ci nie przeszkadza ? czy zatrudnianie dobrze uposażonych emerytów przez Budasza ci nie przeszkadza kiedy po skończonej nauce takie stanowisko mogłoby być dla ciebie ?

 • Link do komentarza MH piątek, 21 września 2018 06:34 napisane przez MH

  Gereazy , trafna uwaga "co do listy nikt ich nie zna" i tu masz różnicę między PIS a np. "drużyną Budasza" , tu masz nowych nie wypalonych z nowymi pomysłami, tam poprzeplatano listę starymi partyjniakami z którymi przez wiele lat mieliśmy do czynienia , przez wiele lat gdy okolica się rozwijała ! Chcę tych nieznanych , "po owocach ich poznamy" .

 • Link do komentarza humanista piątek, 21 września 2018 05:57 napisane przez humanista

  Proszę uzupełnić opis kandydata na Prezydenta o jego osiągnięcia w pracy zawodowej.
  Czy dotychczasowa praca ma jakieś powiązania z geotermią?

 • Link do komentarza Do koryfeusz (największy fan seriali policyjnych) piątek, 21 września 2018 04:49 napisane przez Do koryfeusz (największy fan seriali policyjnych)

  Do koryfeusz. Ty z tym zakłócaniem wypoczynku w ogóle jesteś świadomy że potrzebny jest zgłaszający? (Wykroczenie prywatni skargowe) Obywatel powie: " zabierzecie ich" "ja nic nie zgłaszam, zabierzecie ich" .... A podsluchiwac plotek sąsiedzkich ty to już naprawdę odpuść sobie seriale o policjantach i detektywach bo najwidoczniej oderwany jesteś od rzeczywistości.

 • Link do komentarza stawiam na rozwój piątek, 21 września 2018 00:10 napisane przez stawiam na rozwój

  Nareszcie spojrzenie na Gniezno jak na Miasto z tradycją, piękną historią,
  jak na KROLEWSKIE Miasto.
  Jestem przekonana, że Mieszkańcy Gniezna zagłosują na Pana Pawła Kamińskiego a tym samym potwierdzą, że w Gnieźnie można zrobić więcej niż to co jest zwyczajnym obowiązkiem Włodarza
  MÓJ GŁOS PAN już ma:-)

 • Link do komentarza Gereazy czwartek, 20 września 2018 22:56 napisane przez Gereazy

  Jadwiga - powiew świeżości? Rozumiem, że jest Pani jeszcze starsza od najstarszego kandydata, stąd ten powiew świeżości.......
  Co do listy, nikt ich nie zna...... Po minach widać, że absolutnie nie mają pomysłu. Jak Pan Kamiński, który myśli tylko o ChrobryLandzie dla pani Marii...... Biznes to biznes i tego się trzymają......

 • Link do komentarza Adresat czwartek, 20 września 2018 19:55 napisane przez Adresat

  Świetna rekomendacja Kandydata na Prezydenta wystawiona przez Posla Ostrowskiego i Senatora Gawla...
  Gratuluję też Posłowi Dolacie, który nareszcie zaczął wspierać Pana Kamińskiego.

 • Link do komentarza Szadub Szamot czwartek, 20 września 2018 19:48 napisane przez Szadub Szamot

  Konwencja wspaniała, zachęcająca do myślenia o przyszłości naszego miasta. Garnitur pierwsza klasa.

 • Link do komentarza Lechu czwartek, 20 września 2018 19:37 napisane przez Lechu

  Brawo, Panie Pawle! Odzyskajmy Gniezno dla gnieźnian :)

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane