piątek, 14 września 2018 16:23

Atak na policjanta i pościg zakończony zatrzymaniem

 

W piątkowe przedpołudnie niektórzy mieszkańcy śródmieścia byli świadkami pościgu i zatrzymania mężczyzny przez goniących go policjantów. 

Zdarzenie miało miejsce kilka minut po godzinie 11:00, kiedy to uzyskaliśmy informację o pościgu za mężczyzną, który uciekał funkcjonariuszom policji w rejonie ul. Dąbrówki. Ci w pogoni za nim wjechali pod prąd z ul. Dąbrówki w ul. Grzybowo, dokąd cały czas umykał im podejrzany. Na miejsce wezwano także inne patrole przebywające w okolicy śródmieścia i po kilku chwilach udało się zatrzymać mężczyznę na ul. Franciszkańskiej. 

- Na tę chwilę mogę jedynie przekazać iż doszło zdarzenia z prawdopodobieństwem dokonania kradzieży, w trakcie to której interwencji doszło do naruszenia nietykalności policjanta. Funkcjonariusz musiał w związku z tym otrzymać pomoc lekarską, natomiast mężczyzna został zatrzymany - przekazała nam asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Póki co, z uwagi na dobro prowadzonego postępowania a także konieczność przeprowadzenia przesłuchania, nie udziela się pełnych informacji o okolicznościach całego zdarzenia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane