środa, 12 września 2018 17:46

Gnieźnianin wjedzie wszędzie - cz. 8

 
Gnieźnianin wjedzie wszędzie - cz. 8 zdjęcie nadesłane

„I tak w kółko Macieju- chciałoby się rzec, oglądając samochody zaparkowane po raz kolejny w tych samych, niedozwolonych miejscach. 

Tym razem prym wśród drogowych ignorantów wiedzie wjazd przed Powiatowym Urzędem Pracy przy ul. Sobieskiego, ul. 3 Maja oraz ul. Okulickiego (dawn. Pstrowskiego). W przypadku pierwszego z nich, od lat, na kilkunastometrowym odcinku stanowiącym wjazd na teren koszar, nie można doczekać się prostego uporządkowania układu drogowego. Widać, że ustawienie znaków to szczyt możliwości, jednakże zauważając lekceważenie ich przez kierowców, przyczyniających się tym samym do utrudnień w przejeździe, powinno to komuś "wyżej" dać do myślenia. Niestety, od lat w tym temacie nic się nie dzieje...

Podobnież notorycznie pojawiają się samochody zaparkowane bezpośrednio przed przejściami dla pieszych, lub nawet na nich - szczególnie ma to miejsce na ul. 3 Maja, przy szpitalu oraz dalej, koło skrzyżowania z ul. Chociszewskiego. Inną kwestią pozostaje ul. Okulickiego, na której od dawna znajduje się znak zakazu postoju i na którym również od dawna "sypią" się wezwania do kierujących, pozostawiających swój pojazd w tym miejscu. Pozostałe przypadki są "standardem" - zasłanianie widoczności, blokowanie przejścia itp.

zdjęcia także nadesłane

20 komentarzy

 • Link do komentarza Aa sobota, 15 września 2018 18:04 napisane przez Aa

  Witam, każdy tu neguje takie parkowanie a ono jest za ogólnym przyzwoleniem. Jesli ktoś wezwałby policje to na pewno by wlepili mandat. Każdy tylko komentuje a nie reaguje. A krytyka i obrażanie siebie nawzajem po wpisach tu jest komiczna. Straż Miejska jest od gonienia mojego psiaka bo przeskoczył ogrodzenie a nie wlepianie mandatów żle zaparkowanym. Jak dawali mi mandat do ręki to mieli taki uśmiech na twarzy aż mi się miło zrobiło że tak się uśmiechają.... Pozdrawiam kierowców

 • Link do komentarza Jam_Jest piątek, 14 września 2018 11:06 napisane przez Jam_Jest

  Ad:eksperta od podatków:
  ******************************
  Gdybyś potrafił dostrzec problem, o jakim jest mowa ww. temacie, to raczej byś takich idiotyzmów nie pisał. Najpierw dokładnie zapoznaj się z treścią artykułu, a następnie z moim wpisem, dopiero później zrozumiesz, że jest głąb. Ja natomiast do policji, to już z racji wieku się nie nadaję, Ty natomiast możesz nawet utworzyć swoją własną komórkę ZOMO, nic mi do tego. Kwestii płacenia podatków nie wezmę pod dyskusję, bo i tak sobie z tym nie poradzisz.

  Do:PGN:
  ************
  Przypominam fragment treści mojego wpisu, bo chyba niezbyt uważnie go przeczytałeś...... (Jestem więcej niż przekonany, że takie dyspozycje zostały już dawno przez odpowiednie władze wydane co do ww. tematu, tylko zwykłe ignorowanie tych postanowień, przez tych którzy winni realizować te polecenia, są w sposób lekceważący ignorowane, a tym samym, pomijane jako obowiązek służbowy.)

  Do:Czytelnik:
  *****************
  Co do wspomnianej przez ciebie frustracji, to rzeczywiście, wykazujesz ją w takim stopniu, że wystarczy zapoznać się z twoim wpisem, aby jednak zrozumieć, że zdegenerowanie twojego sposobu myślenia, jest wystarczającym dowodem twojej głupoty i nienawiści dla innych. Przeszkadzają ci postawione króliki? W takim razie wystąp ze swoim niezadowoleniem na piśmie do władz miasta o usunięcie ich z ulic, w czym problem ?

 • Link do komentarza Do Yta piątek, 14 września 2018 01:02 napisane przez Do Yta

  I sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego stali policjanci tam a nie zajmowali się twoim zablokowanym wjazdem. Ciesz się że dostałeś grzecznie podpowiedź jak można Ci pomóc wzywając wolny pieszy patrol SM. Skoro policjanci mieli za zadanie tam stać to nie mogli się ruszyć nigdzie indziej Chyba, że narażone było by czyjeś życie. Ten kto nie pracował w Policji czy w Wojsku nie rozumie co znaczny nie ruszać się z wyznaczonego terenu. Panowie pewnie mieli jakieś zadanie a ty płaczesz nieudolnie na forum osmieszajac się w rzeczywistości.

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 13 września 2018 18:08 napisane przez czytelnik

  Ten Jam-Jest to jakiś zdegenerowany frustrat. On sam siebie chyba nie rozumie. Ale do rzeczy. To prezydent miasta odpowiada za WSZYSTKO, co się dzieje w tym mieście. Fakt, że nie podlegają mu ani policja ani niektóre ulice nie zwalnia go z interwencji u odpowiednich władz, by te władze przyłożyły się do swoich obowiązków. W końcu jest także dysponentem Straży Miejskiej i jeżeli uważa, że jest ona przepracowana, to zamiast tych chole**ych królików lepiej by utworzył kolejne dwa-trzy etaty w SM w celu wyłapywania takich wykroczeń, co by nauczyło się społeczeństwo porządku. No, ale, jaka władza, taki bałagan!

 • Link do komentarza PGN czwartek, 13 września 2018 17:26 napisane przez PGN

  do Jam_Jest, a to prezydent miasta ma wspólnego z tym parkowaniem że do zadań miasta należą też organizacja ruchu drogowego i porządek publiczny, poza tym jemu podlegają Straż Miejska i monitoring . Jego obowiązkiem jest nadzorować SM i monitoring oraz wymagać określonych działań. SM ma zadania czuwania nad porządkiem ruchu drogowego. Jednak wydaje się że to kiepsko wygląda , zatrudnił emerytowanych policjantów i co dalej ? Emeryci niech lepiej wnuki bawią. Młodych i zdrowych tam zatrudnić . Czyżby nadzór szwankował podobnie jak ze ściągalnością opłat za śmieci ?

 • Link do komentarza Do eksperta od podatków. czwartek, 13 września 2018 17:10 napisane przez Do eksperta od podatków.

  Do jam jest. Czy policjanci nie płacą podatków? To co piszesz to czyste frajerstwo. Wstąp zatem do Policji i przekonaj się jak to z tymi podatkami jest.

 • Link do komentarza Yta czwartek, 13 września 2018 15:56 napisane przez Yta

  No to ja Wam opowiem o reakcji 2 policjantow w dniu 1 kistopada zeszlego roku na rogu Powstancow Wlkp i Zabiej. Typ zaparkowal centralnie na wjezdzie na nasza posesje, ze nie moglismy wyjechac z domu. Pan policjant oswiadczyl, ze oni maja za zadanie tylko tu stac i jedyne co moga zrobic to wezwac patrol pieszy strazy miejskiej. Przez 3 h typ blokowal nam wjazd, a ci dalej pelnili zadanie, czyli stali na rogu. Policja w tym kraju to smiech.

 • Link do komentarza Świadek czwartek, 13 września 2018 12:25 napisane przez Świadek

  Jest Pani która na Tajwanie chce zrobić z tym porządek gdyż chce startować na radną. Najpierw zanim odda się na nią głos powinna przedstawić co zrobiła dla Tajwanu społecznie przez ostatnie 3 lata. Zanim zacznie się promować z tym że zrobi tam porządek powinna zorientować się jak wygląda prawnie tą sytuacją gdyż za chwilę to towarzystwo ogrodzie ten prywatny grunt i będzie ją pozdrawiac z butelką w ręce z bananem na twarzy. Problem tkwi w tym że ADM który o całej sytuacji wie nic nie zrobił. Wystarczył by regulamin wywieszony i wtedy za niestosowanie się do niego za spożywanie alkoholu nie było by 100 zł a 500. Sąsiadka która najwięcej krzyczy na pytanie policjantów czy coś zgłasza odpowiada: zróbcie z nimi porządek ja nic nie zgłaszam. Taki paradoks prywatnego gruntu na którym oficjalnie nikomu nic nie przeszkadza. Problem tkwi że tym co przeszkadza coś nie rozumieją że coś jest ścigane na wniosek a nie z urzędu. Tajwaniarze im szybciej zrobią ogrodzenie tym cyrk będzie trwał w nieskończoność a Pani przyszła samozwancza radną skompromitowana do rozliczenia z swych szumnych obietnic.

 • Link do komentarza Obserwartor czwartek, 13 września 2018 11:25 napisane przez Obserwartor

  Są policjanci którzy mają już dość protestu. Niestety młodzi to większość i oni rządzą komendą posiadając świnie starym. Już dawno nadzór powinien zrobić porządek z nierobami.

 • Link do komentarza Jam_Jest czwartek, 13 września 2018 11:22 napisane przez Jam_Jest

  Ad:ooops!:
  ************
  ...co wspólnego ma Prezydent miasta z parkowaniem samochodów przez idiotów, niestosujących się, do znaków nakazu i zakazu, CO?
  Sądzę, że sprawa dotycząca parkowania w miejscach do tego nieprzeznaczonych, pozostaje w gestii Straży Miejskiej, jak i policji, ostatecznie to z naszych podatków ww. są opłacani, i to właśnie od nich powinniśmy oczekiwać odpowiednich reakcji na ten cały bałagan z kretynami nieumiejącymi dostosować się do obowiązujących przepisów, co do kwestii przestrzegania zasad parkowania.

  Jestem więcej niż przekonany, że takie dyspozycje zostały już dawno przez odpowiednie władze wydane co do ww. tematu, tylko zwykłe ignorowanie tych postanowień, przez tych którzy winni realizować te polecenia, są w sposób lekceważący ignorowane, a tym samym, pomijane jako obowiązek służbowy.
  Jak możemy mówić o rzetelności i uczciwości wykonywania swoich obowiązków przez specjalnie powołane do tego służby, jak sami ci, co tego powinni pilnować, pytają parkujących, (cytat) to twoja bryka, odpowiedź pada — tak, no i rozmowa kończy się tym, że podają sobie rękę i się rozchodzą. To się nazywa dopiero wykonywanie powierzonego obowiązku.

  Nie, w moim wpisie nie próbuję usprawiedliwiać Prezydenta miasta,ale próbuję zwrócić uwagę na nieco szerszy aspekt tej sprawy,a tym samym zrozumienia,że odpowiedzialność za sytuację z nieprawidłowym parkowaniem nie ponosi tylko i wyłącznie Prezydent miasta, tylko ci, którym miasto płaci i to z pieniędzy podatników.

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 13 września 2018 10:30 napisane przez Gnieźnianin

  A gdzie są służby porządkowe, które powinny zajmować się kierowcami łamiącymi przepisy?!?

 • Link do komentarza Marek czwartek, 13 września 2018 10:21 napisane przez Marek

  micio Gdzie można kupić takie "karne " trudno zmywalne naklejki ??? . Podpowiesz? To zaczniemy taką akcję w Gnieźnie . Będzie zapewne ciekawsza od naklejania plakatów wyborczych na słupach ogłoszeniowych. Może wtedy POLICJANCI w końcu zauważą, te źle parkujące samochody, będące utrapieniem pieszych.

 • Link do komentarza Edek czwartek, 13 września 2018 08:31 napisane przez Edek

  Zastanawiające że mimo wieloletnich publikacji takich fotek i wszelakiej krytyki nie ma żadnych zmian na lepsze. Czy to może wynikać z jakiejś nieudolności władzy, odpowiednich służb , czy może to są pojazdy "uprzywilejowanych nietykalnych" ?

 • Link do komentarza micio czwartek, 13 września 2018 07:37 napisane przez micio

  Zamiast gnieźnianin wjedzie wszędzie... powinien być tytuł: Buraki wśród nas...
  Rozumiem że w Gnieźnie jest problem z parkowaniem samochodów- w każdym mieście jest! No ale bez przesady- całkowicie zastawić chodnik- jak ma ktoś z wózkiem przejść? Pal licho z tymi co parkują przed supermarketami jak buraki, ale zastawiać chodniki? Ciekawe czy u nas ktoś rozpocznie akcję z karnymi naklejkami na szybach- przydało by się :)
  Reakcję Policji i Straży Miejskiej przemilczę...

 • Link do komentarza O.K. czwartek, 13 września 2018 06:32 napisane przez O.K.

  Za takie stawianie aut niemalże na pasach powinny być srogie mandaty albo od razu odholowanie, za tworzenie zagrożenia na drodze (patrz zdjęcie 3 maja oraz Dąbrówki).
  Prawda jest taka, że wchodzący na przejście pieszy jest niewidoczny dla nadjeżdżających kierowców i mają mniej czasu na prawidłową rakcję!

 • Link do komentarza stan środa, 12 września 2018 22:17 napisane przez stan

  mandaty mandaty mandaty i kasa miasta większa

 • Link do komentarza pieszy środa, 12 września 2018 20:36 napisane przez pieszy

  To już nie jest bezczelność, to pospolite chamstwo! Policja ma może i niewielu policjantów do takich wykroczeń, ale gdzie jest gnieźnieńska Miejska Straż? Budasz miał wprowadzić porządki w każdym zakresie i uczynić miasto bezpiecznym. Tymczasem bałagan także w tej dziedzinie jest o wiele większy, a on się chwali, ze miasto jest bezpieczne, bo zrobił kilka doświetleń na przejściach. Po co io doświetlenie, jak wchodząc na zebrę nie mam widoczności???

 • Link do komentarza Kierowca środa, 12 września 2018 20:13 napisane przez Kierowca

  Zdjęcia mówią same za siebie. Może dzięki redakcji następnym razem Ktoś pomyśli.

 • Link do komentarza Polak środa, 12 września 2018 18:41 napisane przez Polak

  Na debi*i nie ma mocnych.

 • Link do komentarza ooops! środa, 12 września 2018 17:57 napisane przez ooops!

  uporządkowane parkowania wg obecnego prezydenta miasta.... nic dodać nic ująć....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane