wtorek, 11 września 2018 12:23

Maria Suplicka oficjalnie kandydatką na wójta Gminy Gniezno

 
Maria Suplicka oficjalnie kandydatką na wójta Gminy Gniezno archiwum redakcji

Po długim czasie oczekiwania, jest już oficjalne potwierdzenie kandydatury Marii Suplickiej na stanowisko wójta Gminy Gniezno.

Przypomnijmy iż kilka tygodni temu informowaliśmy o kontrkandydacie dla obecnego włodarza gminy Włodzimierza Lemana z PSL, który nieprzerwanie sprawuje swoją funkcję od 2002 roku. W poprzednich wyborach musiał on zmierzyć się z Marcinem Makohońskim z PiS oraz Henrykiem Kryściakiem z KWW Przyjazna Gmina Gniezno, którzy jednak ulegli znacznej przewadze - Włodzimierz Leman zdobył wówczas 52,34% głosów, podczas gdy pozostali kolejno 25,47% oraz 22,19%. 

We wtorek 11 września swoją kandydaturę potwierdziła Maria Suplicka, która 21 października zamierza ubiegać się o stanowisko wójta z ramienia Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego. W swoim liście skierowanym do mieszkańców Gminy Gniezno zwraca się m.in. takimi słowami: - Najbliższe wybory samorządowe będą okazją do zapoczątkowania procesu rozwoju gminy oraz zmiany stylu zarządzania. Zmiana ta oznaczać ma większą aktywność władz, liczniejsze inicjatywy na rzecz społeczności, usprawnienie procedur urzędowych, troskę o poprawę warunków życia mieszkańców i przede wszystkim lepszy kontakt z nimi. Gmina Gniezno od lat przeżywa czas stagnacji. Brakuje wizji rozwoju, wyraźnej koncepcji urbanistycznej, która nadałaby kierunek polityce przestrzennej oraz jasno sprecyzowanych celów korzystania dla każdego mieszkańca - pisze Maria Suplicka na swoim Facebooku. List ten opublikował także komitet wyborczy Przyjazna Gmina Gniezno, który również zarejestrował się i zamierza wystawić swoich kandydatów - tylko do Rady Gminy. 

Patrząc na stosunek głosów z 2014 roku w konkretnych okręgach gminy, a także rezultat sprzed czterech lat, pokazujący iż prawie połowa mieszkańców chciała zmiany na stanowisku wójta, można stwierdzić iż w październiku czeka nas w tym samorządzie gorący czas wyborczy. Oczywiście, o ile nie pojawi się żaden inny kontrkandydat.

3 komentarzy

  • Link do komentarza emigrant piątek, 14 września 2018 19:36 napisane przez emigrant

    Gmina Gniezno to kuriozum stworzone na użytek jednego z polityków sprzed wielu lat. Otacza Gniezno niczym fosa jakieś zamczysko skutecznie uniemożliwiając rozwój miasta pod wieloma względami. Wójt, może i dobry człowiek, ale jako rolnik widzi tylko pola, łąki i hodowle, a przecież w gminie Gniezno co najmniej polowa mieszkańców to klasyczni gnieźnianie, którzy z powodu ciasnoty miasta wybrali na swoje siedliska działki poza miastem nie zrywając z nim więzów pracy, nauki szkolnej, często także parafii, poczty etc. Czyli można powiedzieć, że ta gmina już dzisiaj, natychmiast potrzebuje innego zarządzania, nowych twarzy, świeżego powietrza i spojrzenia z całkiem innej perspektywy na potrzeby ludzi tam zamieszkujących. Nie da się żyć bez symbiozy z Miastem Gniezno szczególnie w zakresie dróg i ulic, być może także wspólnych miejsc rekreacji i budowy nowych i przede wszystkim nowoczesnych ośrodków w tym celu. Piękne jeziora i lasy powodują, ze gmina nie wykorzystuje potencjału wypoczynkowego, bo kilkanaście ośrodków z domkami letniskowymi nie zapewniają potrzeb tysięcy gnieźnian, ale także turystów, którzy chcieliby w najbliższej okolicy pierwszej stolicy Polski spędzać wakacje.

  • Link do komentarza Krystyna wtorek, 11 września 2018 16:39 napisane przez Krystyna

    Już czuć powiew świeżego powietrza na gminie!

  • Link do komentarza gminna miaszkanka wtorek, 11 września 2018 13:09 napisane przez gminna miaszkanka

    Gmina odżyje i zajmie takie miejsce na mapie powiatu, jakie powinna. Gratulacje i ma Pani nasze glosy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane