niedziela, 09 września 2018 15:41

Duży wąż w ogrodzie wystraszył lokatorów

 
Duży wąż w ogrodzie wystraszył lokatorów źródło: OSP Łubowo

W niedzielne, wczesne popołudnie strażacy zostali powiadomieni o zauważeniu dużego węża, jaki miał pojawić się na terenie ogrodu w Łubowie.

Zdarzenie miało miejsce 9 września po godzinie 14:00, kiedy to podopieczni jednego z domów w Łubowie zauważyli iż wśród ogrodowej roślinności pojawił się wąż. Osobnik był na tyle duży, że zdecydowano się zawiadomić służby.

Na miejsce zadysponowano OSP Łubowo, którego druhowie podjęli gada do wiadra i po zidentyfikowaniu iż jest to duży zaskroniec, przewieźli go z dala od zabudowań i wypuścili na wolność.

Do podobnej sytuacji doszło w ubiegłym roku, także we wrześniu i także z udziałem tej samej jednostki OSP Łubowo. Wówczas to ratownicy dwukrotnie podejmowali interwencję w stosunku do węża, jaki miał się pojawić w jednym z domów w Dziekanowicach. Gada udało się złapać za drugim razem - wówczas był to pyton królewski, którego prawdopodobnie porzucił poprzedni lokator mieszkania.

źródło: OSP Łubowo

3 komentarzy

  • Link do komentarza Jelonek poniedziałek, 10 września 2018 07:15 napisane przez Jelonek

    Trochę dziwne, że nagle tylu osobom w Polsce te węże "uciekają" rozumiem jeden-dwa przypadki ale kilka na przestrzeni tak małego czasu? Trochę to dziwne. Bardzo dobrze, że działkowicze sami nic niee robili a zawiadomili służby, różnie to mogło się to skończyć zwłaszcza przy tak dużym zwierzęciu.

  • Link do komentarza gminny niedziela, 09 września 2018 23:12 napisane przez gminny

    Proszę napisać , że są bardzo pożyteczne i zarazem płochliwe i nikomu nie wyrządzają krzywdy. Potrafią koegzystować z człowiekiem.

  • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 09 września 2018 16:24 napisane przez Koryfeusz

    Zwykły Zaskroniec i ludzie panikują. Przecież to gad łatwy do odróżnienia, a że niektóre są duże to widocznie mają dobre warunki do życia. Wystarczy trochę wiedzy by rozpoznać polskie węże, to naprawdę nie jest takie trudne.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane