poniedziałek, 06 sierpnia 2018 15:05

Kilkadziesiąt samochodów uszkodzonych po „metalowym” opadzie

 
Kilkadziesiąt samochodów uszkodzonych po „metalowym” opadzie zdjęcie nadesłane

Z naszą redakcją skontaktowali się mieszkańcy osiedla domów wielorodzinnych na Kawiarach, którzy poinformowali o uszkodzeniu zaparkowanych samochodów przez opad metalowych odpadków.

Zdarzenie miało miejsce 31 lipca, kiedy to gnieźnieńska policja została wezwana przez właścicieli samochodów na os. Kawiary. 

Na miejscu okazało się iż kilkadziesiąt pojazdów, zaparkowanych przy blokach wielorodzinnych, a stojących w niedużej odległości od pobliskiego zakładu produkcyjnego, nosi ślady uszkodzeń. Ze wstępnych ustaleń wynikało iż powłoki lakiernicze pojazdów naruszyły metalowe opiłki, które miały się wydostać z fabryki armatury przemysłowej Akwa, znajdującej się przy ul. Słonecznej. Na miejscu policjanci przyjęli zgłoszenia od kilkudziesięciu kierowców, a w sumie uszkodzenia - według uzyskanych informacji - ma nosić aż 80 pojazdów. 

W sprawie skontaktowaliśmy się z firmą Akwa, której prezes Roman Pączek przekazał nam: - Miała miejsce awaria systemu odpylania, w wyniku czego niestety wydostały się większe ilości żeliwa, co spowodowało uszkodzenia powłok lakierniczych. W tej chwili zbieramy od mieszkańców wnioski o szkodach, które przekażemy do naszego ubezpieczyciela. Obecnie jest on już w trakcie likwidowania szkód.

15 komentarzy

 • Link do komentarza bręczek środa, 08 sierpnia 2018 11:21 napisane przez bręczek

  Wystarczy sprawdzić kiedy była zmiana planu. Na pewno po 2000 roku. Kto głosował za zmianą, kto ją przygotował. Też uważam, że ten teren powinien być terenem przemysłowym, tak jak to robi obecny prezydent sprzedając działki w strefie. Może redakcja sprawdzi?

 • Link do komentarza ciekawy ale nie doinformowany środa, 08 sierpnia 2018 07:40 napisane przez ciekawy ale nie doinformowany

  AVALON ty chyba masz rację. Należało by się przyjrzeć planom rozwoju Gniezna w tym rejonie. Co na tym terenie, gdzie teraz są bloki mieszkalne było planowane pierwotnie ?? Czy czasami architekci miejscy pozwalając tam na budowę bloków, nie zrobili znowu jakiegoś przekrętu, by deweloper mógł tam wybudować "swoje " osiedle. Jeżeli tak ! To w końcu tych architektów trzeba by w końcu z tej ich "dodatkowej nieoficjalnej działalności gospodarczej" rozliczyć i wywalić z Urzędu Miejskiego na zbity łeb.

 • Link do komentarza ciekawy ale nie doinformowany środa, 08 sierpnia 2018 07:30 napisane przez ciekawy ale nie doinformowany

  AVALON ty chyba masz rację. Należało by się przyjrzeć planom rozwoju Gniezna w tym rejonie. Co na tym terenie, gdzie teraz są bloki mieszkalne było planowane pierwotnie ?? Czy czasami architekci miejscy pozwalając tam na budowę bloków, nie zrobili znowu jakiegoś przekrętu, by deweloper mógł tam wybudować "swoje " osiedle. Jeżeli tak ! To w końcu tych architektów trzeba by w końcu z tej ich "dodatkowej nieoficjalnej działalności gospodarczej" rozliczyć i wywalić z Urzędu Miejskiego na zbity łeb.

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 07 sierpnia 2018 22:15 napisane przez czytelnik

  Avalon, kto wykupił nie ma znaczenia. Ważne jest, kto projektuje plany zagospodarowania przestrzennego. I w tym leży cały szkopuł. I nadal twierdzę, ze zakłady produkcyjne powinny mieć wystarczająco dużą przestrzeń , by nie stykały się zbyt blisko z budynkami mieszkalnymi. Nazwał Pan to chaosem, a ja powiem dosadniej, bałagan, niedojrzałość elit rządzących, bajzel i prawo dżungli. Z ludźmi nikt się nie liczy Wciska się także megasamy w osiedla, nocą w porze letniej ryczą urządzenia klimatyczne i chłodnicze. Brak jakiejkolwiek kontroli nad powstającymi zakładami w osiedlach, w których plany tego zakazują. W Polsce nadal każdy sobie rzepkę skrobie.

 • Link do komentarza avalon wtorek, 07 sierpnia 2018 18:41 napisane przez avalon

  To deweloperzy wykupili ziemię między fabrykami na swoje bloczki w dzielnicy przemysłowej a nie odwrotnie. To wina chaosu przestrzennego a nie firmy produkcyjnej...

 • Link do komentarza Wilk wtorek, 07 sierpnia 2018 14:27 napisane przez Wilk

  Mnie interesuje ile naciągaczy zgłosi się po odszkodowanie? Czy za ryski też będą wypłaty? Rozumiem, doszło do awarii. Są poszkodowani ale czy wszyscy oto jest pytanie ???????????

 • Link do komentarza ahmed wtorek, 07 sierpnia 2018 11:16 napisane przez ahmed

  Niebawem będzie wiecej uszkodzonych samochodów niż maja mieszkańcy kawiar

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 07 sierpnia 2018 09:40 napisane przez czytelnik

  Miras - jak widać upał tobie przymulił mózg. Nikt tutaj nie pisze o Akwie tylko stwierdza, że zakłady produkcyjne powinny być lokowane z dala od osiedli mieszkaniowych. I to z wielu powodów. Weź prysznic i napij się zimnej wody przed kolejnym komentarzem.

 • Link do komentarza Sławny wtorek, 07 sierpnia 2018 09:19 napisane przez Sławny

  Hm... Czyli od czasu kiedy rządził przedstawiciel Ziemii Gnieźnieńskiej dzisiejszego GPS

 • Link do komentarza ToJa wtorek, 07 sierpnia 2018 08:09 napisane przez ToJa

  do czytelnik - całe szczęście, że Bóg zesłał nam PIS, który i to rozumie i na pewno też potrafi.

 • Link do komentarza Olo wtorek, 07 sierpnia 2018 05:52 napisane przez Olo

  Do czytelnik. Nawet tutaj pisowcy się odzywają

 • Link do komentarza Miras poniedziałek, 06 sierpnia 2018 23:29 napisane przez Miras

  Do czytelnik.z takimi komentarzami to albo już za późno na lekarza albo koniecznie trzeba go zmienić.Akwa w tym miejscu istnieje od ok.1995 roku.

 • Link do komentarza Slawomir Maciejewski poniedziałek, 06 sierpnia 2018 19:00 napisane przez Slawomir Maciejewski

  Witam
  Mieszkam na tym osiedlu na szczęście nie byłem w tym czasie obecny w mieszkaniu. Pracuje w firmie Votum S A , która bezpłatnie zweryfikuje każdy kosztorys przygotowany przez ubezpieczyciela. Proszę o kontakt tel. 660-545-965

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 06 sierpnia 2018 18:41 napisane przez czytelnik

  Takie sa skutki istnienia zakładów produkcyjnych w miastach, a nie poza nim. Dlatego Gniezno powinno postawić tylko na całkiem inny profil rozwoju. Na pewno ani PO ani ta niby Nowoczesna, a już na pewno i SLD tego nie rozumieją i nie potrafią.

 • Link do komentarza Kasia poniedziałek, 06 sierpnia 2018 15:24 napisane przez Kasia

  Jest już ponad 140 uszkodzonych samochodów :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane