wtorek, 24 lipca 2018 12:42

Laptopy dla przyszłych inżynierów PWSZ

  Materiał prasowy
Laptopy dla przyszłych inżynierów PWSZ zdjęcie nadesłane

Miło nam poinformować, że decyzją Władz Uczelni wszyscy kandydaci, którzy zdecydują się podjąć naukę na stacjonarnych studiach inżynierskich, na początku października br. otrzymają - od Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie - laptopy.

Komputery będą im służyły przez kolejne 3,5 roku nauki i jeśli zakończą studia w terminie oraz przystąpią do egzaminu dyplomowego, który zaliczą pozytywnie - laptopy przejdą wówczas na ich własność! Jak to jest możliwe?

Pod koniec marca br., Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało uczelni grant w wysokości 1 mln zł. O przyznaniu grantu zadecydowały następujące kryteria: niski wskaźnik bezrobocia wśród absolwentów studiów (w 1 roku po uzyskaniu dyplomu) oraz stosunkowo wysoki wskaźnik ich zarobków i brak negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej w ciągu ostatnich 5 lat.

Miło nam poinformować, że w ubiegłym tygodniu PWSZ w Gnieźnie, podpisało umowę z MNiSW i w związku z tym możemy realizować przyjętą strategię. Według wytycznych MNiSW, środki finansowe muszą zostać przeznaczone na sfinansowanie działań, które mają na celu doskonalenie jakości kształcenia. Zakup komputerów osobistych dla studentów stacjonarnych studiów inżynierskich to dopiero pierwsza ze zmian, które uczelnia zamierza wprowadzić jeszcze w tym roku kalendarzowym. Kolejne będą związane z doposażeniem specjalistycznych pracowni, uruchomieniem dodatkowych warsztatów i kursów doskonalących.

Szczegółowe informacje na temat grantu dostępne są na stronie MNiSW: 
http://www.nauka.gov.pl/…/wsparcie-rozwoju-ksztalcenia-na-p…
https://www.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2018_03/c02e527542f7dcdc0176f79066e4e05c.pdf

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane