środa, 18 lipca 2018 16:21

Mieszkaniec ignorował wezwania, a poseł uczynił zarzuty policji

 
Mieszkaniec ignorował wezwania, a poseł uczynił zarzuty policji archiwum redakcji

Dość ciekawy wpis umieścił kilka dni temu na swoim profilu poseł Bartosz Józwiak, w którym uczynił zarzuty pod adresem gnieźnieńskiej Komendy Powiatowej Policji. Ta tymczasem sprawę widzi zupełnie inaczej.

W czwartek 12 lipca poseł Bartosz Józwiak z ruchu Kukiz'15, na swoim koncie na Facebooku zamieścił zdjęcie wezwania, skierowanego z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie do jednego z mieszkańców tego miasta. Być może byłoby to jedno z wielu pism, jakie są kierowane przez tę instytucję do różnych osób, gdyby nie fakt iż adresat miał się stawić w charakterze podejrzanego... 31 lutego 2017 roku (pismo wystawiono 22 stycznia 2018 roku). Bartosz Józwiak skomentował treść tego pisma tymi słowami: - A oto Policja polska w całej krasie. Proszę zwrócić uwagę na daty. Wezwanie wystawiono 22.01.2018 r., a wezwano w nim człowieka do stawiennictwa w dniu 31.02.2017 r. Dobre? To jeszcze zapytam czy w ogóle istnieje taki dzień jak 31 lutego? Może w "mózgu" piszącego policjanta. Śmieszne? To dodam, że ze względu na niestawienie się na wezwanie, tego człowieka wywleczono o 6 rano z domu (jak groźnego kryminalistę), skuto a dalej skazano. Dobra zmiana w Policji, prawda? (...). Dalej poseł dodał iż chce w tej, ale i innych podobnych "skandalicznych" sprawach rozmawiać z Komendantem Głównym Policji, ale już od miesiąca czeka na audiencję.

 

Postanowiliśmy w tej sprawie skontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie w celu przedstawienia jej stanowiska oraz oglądu na całą sprawę. Ta całą sytuację uznaje za subiektywną: - Nikt przed publikacją nie próbował go zweryfikować w Prokuraturze lub uzyskać stanowiska Policji w tej sprawie - wyjaśnia st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie i jak dalej wyjaśnia: - Niewątpliwie, w dniu 20 marca 2018 roku prokurator zarządził przymusowe zatrzymanie podejrzanego. Powodem było to, że mężczyzna nie stawiał się na prawidłowo kierowane do niego wezwania, czym utrudniał toczące się postępowanie. Trzeba zaznaczyć, że podejrzany odebrał wezwanie, w którym w dacie stawiennictwa znajdował się błąd będący oczywistą pomyłką pisarską, którą zauważył już podczas odbioru. Dodam, że na wezwaniu zamieszczony był telefon do osoby wykonującej czynności w sprawie, z którą mężczyzna mógł wyjaśnić swoje wątpliwości, jednak tego nie zrobił. Zignorował wezwanie, nie odbierał kolejnych, a po odebraniu nie stawił się. Do zatrzymania doszło o godzinie 7:45, a podejrzany nie kwestionował zasadności i legalności zatrzymania. Zażalenie na zatrzymanie nie zostało uwzględnione przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie - tłumaczy st. asp. Anna Osińska.

Dodajmy iż mieszkaniec został wezwany jako podejrzany o dwa uczynki - znieważenie funkcjonariusza publicznego oraz jazdę samochodem pomimo wcześniejszego odebrania mu prawa jazdy.

13 komentarzy

 • Link do komentarza Jam_Jest piątek, 20 lipca 2018 08:52 napisane przez Jam_Jest

  Ad:Gosia:
  *************
  Całkowicie zgadzam się z pani wpisem, co do kwestii t/z literówek, ale na przyszłość, proszę bardziej uważać na literówki w swoich wpisach.

  ... stawiłby, po prostu, piszemy tak, a nie tak, jak napisała pani. Oczywiście nie zapominamy o przecinku.

  Odniosłem się do pani wpisu nie dlatego, że mam uprzedzenia do kogoś, kto gani za ludzką głupotę i niedbalstwo, ale dlatego, że jak się to czyta, to aż oczy "zaczynają" boleć. Mam nadzieję, że nie weźmie mi pani tego za złe?

  Pozdrawiam i proszę bez urazy.

 • Link do komentarza micio czwartek, 19 lipca 2018 14:29 napisane przez micio

  Trzeba było odpisać Policji że dnia 31.02 się stawiłem i nikogo nie było...

 • Link do komentarza Awra Cadawra czwartek, 19 lipca 2018 10:57 napisane przez Awra Cadawra

  Pani która twierdzi, że omylka pisarska jest powodem obywatela do zniewazania funkcjonariuszy powinna jak najszybciej udać się na badania dla własnego dobra. Jeśli Sąd wzywa na sprawę pomimo omylki w dacie, później bez omyłek a obywatel się nie stawia to pokazuje jednoznacznie jaki stosunek jest do organów ścigania. Poseł który robi ferment z omylki pisarskiej no coment. Wolał bym Art w którym poseł mówi o tym co wykonał dla Gniezno a nie zajmować się osobami które złamało prawo i czynić z nich męczenników.

 • Link do komentarza Bartek czwartek, 19 lipca 2018 09:07 napisane przez Bartek

  Jak bym widział taki burdel w papierach to też sam bym się stawił...

 • Link do komentarza Bartek czwartek, 19 lipca 2018 08:54 napisane przez Bartek

  Policja z Gniezna powinna się wstydzić! Dzień 31 lutego? Kto to wymyślił?! Luty ma 29 albo 28 dni a nie 31 !

 • Link do komentarza Bartek czwartek, 19 lipca 2018 08:31 napisane przez Bartek

  Od kiedy mamy w Polsce dzień 31 lutego ? Ale paranoja :)

 • Link do komentarza ?? czwartek, 19 lipca 2018 07:36 napisane przez ??

  Ciekawe .
  1. Jak można zauważyć coś już podczas "odbioru" listu, jeżeli ten list jest ZAKLEJONY ???
  2. Czy Policja po dostrzeżeniu swego błędu wysłała drugie prawidłowo napisane już wezwanie ? Kiedy to zrobiła ?
  3.Kiedy wezwany odebrał już ( potwierdził) , kolejne wezwanie z policji, po odebraniu którego i tak się nie stawił ? Jak napisano wyżej .
  Szkoda , ze brakuje tych informacji w wyjaśnieniu Pani st. asp. Anny Osińskiej. Bo dopiero takie informacje, były by w tej sprawie bardzo ważne, by można było uczciwie ocenić "wywleczenie" człowieka z domu przez Policję o 6 rano.

 • Link do komentarza Gosia środa, 18 lipca 2018 23:43 napisane przez Gosia

  Cóż, podejrzewam, że nawet gdyby pismo zostało przygotowane prawidłowo, bez literówek - to i tak mieszkaniec nie stawił by się na wezwanie, bo poprostu nie miał takiego zamiaru - taki cwaniak z niego, że niby nie wiedział kiedy ma się stawić, ale już gdzie poskarżyć się to już ten niby mało bystry wiedział! Panie Pośle Jóźwiak - ten niby poszkodowany przez dobrą zmianę jest poszkodowany ale nie przez nią, tylko przez swoje cwaniactwo i głupotę - w tym przypadku również policji, która to puściła do obywatela!

 • Link do komentarza Czytelnik środa, 18 lipca 2018 22:53 napisane przez Czytelnik

  Zgadzam się z przedmówcą a dodam tylko, że ten co nic nie robi - nie myli się, zarzut z wezwania pozostaje zarzutem i chyba lepiej dla wszystkich byłoby zachować tego typu uwagi jakie uczynił Pan szanowny poseł dla siebie, trochę pokory.

 • Link do komentarza Karolina środa, 18 lipca 2018 21:21 napisane przez Karolina

  I się dziwić potem, że obywatele znieważają funkcjonariuszy publicznych no jak ma się do czynienia z delikwentem z tego poziomu intelektualnego, to nie ma co się dziwić.

 • Link do komentarza Obywatel środa, 18 lipca 2018 19:44 napisane przez Obywatel

  Z tego co wiem to w Polsce jest demokracja i może mówić to co się chce i pisać, jeśli nie obraża się tym innej osoby. No chyba, że jestem zacofanie i juz nie można wypowiadać się publinicznie na dzialanie tym bardziej urzędników państwowych .

 • Link do komentarza wyborca środa, 18 lipca 2018 17:15 napisane przez wyborca

  Posłowie opozycji tak mają Szukają dziury w całym. Niech się zajmą poważnymi sprawami, a takie omyłki niech wyjaśniają w sposób cywilizowany.

 • Link do komentarza obserwatorka środa, 18 lipca 2018 16:47 napisane przez obserwatorka

  niestety takie "kwiatki" z polskich urzędów to pokłosie głupoty ludzkiej i niestety nie wypada na nie w ten sposób reagować - mam na myśli zarówno publikację i zachowanie pana Bartosza Jóźwiaka ale także brak reakcji Policji... to, że głupek "puścił" takie pismo to jedno - to już nie jest nieuwaga, to niechlujstwo i głupota, /ktoś napisał, drugi ktoś sprawdził i podpisał/, natomiast reakcja posła już jest brakiem dobrego zachowania, bo uwagi w ten sposób się nie zwraca nawet jeśli ma się 100% rację!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane