środa, 11 lipca 2018 11:45

Nowe przepisy o strefie ekonomicznej szansą dla przedsiębiorców

 
Nowe przepisy o strefie ekonomicznej szansą dla przedsiębiorców fot. Rafał Wichniewicz

Od 29 czerwca cały kraj został objęty statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To sprawia, że już nie tylko więksi, ale także średni i mali przedsiębiorcy, mogą liczyć na ulgi podatkowe przy rozbudowie firm. Wszystko pod warunkiem spełniania określonych kryteriów ilościowych i jakościowych.

Mając na uwadze nowe możliwości wsparcia, które pojawiają się przed firmami, Miasto Gniezno wspólnie ze spółką Deloitte oraz zarządem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zorganizować spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców, zainteresowanych nowymi możliwościami. Jego termin zostanie wyznaczony już wkrótce, po otrzymaniu przepisów wykonawczych, które szczegółowo określą wartości i rozmiary inwestycji oraz warunki decydujące o możliwości wsparcia. O tych możliwościach Urząd Miejski poinformował już dzisiaj, gdyż do udzielenia ulgi istotne jest wystąpienie efektu zachęcenia do udziału.

- Do tej pory tereny były wyznaczone i zlokalizowane w określonych miejscach i tak naprawdę niewielu małych i średnich przedsiębiorców decydowało się na to, by ulokować swoją inwestycję w tym, a nie innym miejscu i realizowali swoje przedsięwzięcia w oddaleniu od obecnych siedzib, w których się znajdują. Dziś, mając dowolny, własny teren lub mając plan zakupu takiego terenu, mali i średni przedsiębiorcy, będą mieli szansę rozwijać swoje firmy, budować lub rozbudowywać to, co dzisiaj mają - przekazał wiceprezydent Jarosław Grobelny. 

Na co mogą liczyć przedsiębiorcy już teraz? Wsparcie na terenie Gniezna wyniesie od 25% (w przypadku dużych firm), 35% (średnie przedsiębiorstwa) i 45% (małe firmy). Z tych możliwości będą mogli korzystać ci, którzy planują rozbudowę firmy lub budowę nowej, realizując inwestycje na poziomie kilku milionów złotych. Aby otrzymać ulgę, przedsiębiorca musi uzyskać decyzję o wpisaniu do SSE, a dopiero potem może rozpocząć inwestycję. 

Co z istniejącą na terenie Gniezna Specjalną Strefą Ekonomiczną? Nadal pozostaje, gdyż daje ona możliwość korzystania z ulgi podatkowej przez dłuższy okres czasu - 15 lat: - W pozostałych przypadkach jest to od 10 do 12 lat - dodał wiceprezydent. 

Informacje na temat spotkania, a także nowej ustawy, można uzyskać w Wydziale Rozwoju Miasta, Gospodarki i Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim: 61 426 04 21 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pod tym adresem można także zgłaszać swoje zainteresowanie udziałem w spotkaniu, gdyż nie wszyscy mali i średni przedsiębiorcy znajdują się w bazie firm.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane